ورزش جهان / شناسه خبر: 76440 / تاریخ انتشار : 1396/9/12 11:15
|
نویر: خوشحالم با تیم‌های آشنا همگروه شده‌ایم

لوو: قطعا نترسیده‌ام

آلمان تابستان توانست مکزیک را در جام کنفدراسیون‌ها چهار بر یک ببرد. آنها در چهار دوره جام جهانی که آخرینش 2006 بوده ، با سوئد همگروه شده‌اند.

ایران ورزشی آنلاین / مانوئل نویر، کاپیتان تیم ملی آلمان گفته که خوشحال است تیمش با رقیبان آشنا روبه‌رو می‌شود. آلمان در مرحله مقدماتی جام جهانی با مکزیک، سوئد و کره جنوبی همگروه شده است. یواخیم لوو هم گفته که آلمان در گروه جذابی است.

آلمان تابستان توانست مکزیک را در جام کنفدراسیون‌ها چهار بر یک ببرد. آنها در چهار دوره جام جهانی که آخرینش 2006 بوده ، با سوئد همگروه شده‌اند. آلمان همچنین در جام‌های جهانی 1994 و 2002 به مصاف کره جنوبی رفته است.
لوو گفت: «قطعا نترسیده‌ام. مکزیک را از جام کنفدراسیون‌ها می‌شناسیم، سوئد را از اروپا می‌شناسیم و کره جنوبی هم ناشناخته نیست. ما منتظر جام جهانی هستیم و گروه جذابی هم داریم. در هر گروهی که بودیم هم باید صعود می‌کردیم. روشن است که انتظار ما این است. به همین دلیل، احساس آرامش دارم. از نظر ورزشی، آنها رقیبان بسیار جذابی هستند. می‌خواهیم پایه‌های دفاع از عنوان قهرمانی را در مرحله گروهی بنا کنیم. هدف ما این است. زمانی که قهرمان جهان هستید، دیگران به آلمان نگاه می‌کنند تا ببینند در این کشور چه خبر است، به‌ویژه پس از قهرمانی در جام کنفدراسیون‌ها. وقتی که با همکارانم دیدار می‌کنم این موضوع برایم مشهود است. دیگر کشورها هم به ما نزدیک شده‌اند. آنها تیم‌های قدرتمندی دارند و بازیکنانی باکلاس. جام جهانی جذابی در پیش است و ما همه منتظر شروع آن هستیم.»
نویر هم گفته که آشنایی با تیم‌ها باعث می‌شود آلمان بتواند با صدرنشینی در گروه F به دور بعد راه پیدا کند: «ما با تیم‌هایی همگروه هستیم که برای ما ناشناخته نیستند. ترجیح می‌دهم تیم‌های روبه‌رو را بشناسم. ما باید همه رقیبان را جدی بگیریم اما هدف روشن ما باید این باشد که در گروهمان اول شویم. مکزیک معمولا بازی تهاجمی و پربرخوردی را انجام می‌دهد. برای بازی با سوئد هم می‌توانیم عالی آماده شویم اما از آنجا که آنها ایتالیا را برده‌اند، بدون شک دست کمشان نمی‌گیریم. جمهوری کره هم تیم قدرتمندی است. گروه جذابی داریم با سه رقیب از سه قاره مختلف.»
ژروم بواتنگ، مدافع آلمان هم گفت که تیمش بخت اول صدرنشینی در گروه است اما توماس مولر، مهاجم این تیم می‌گوید نتایج پیشین را باید در جام جهانی فراموش کرد: «گروه جذابی داریم. مقابل رقیبانی از سراسر دنیا قرار می‌گیریم که در جام جهانی هم باید اینگونه باشد. این سه تیم کاملا با هم فرق دارند. ما باید برای هر کدام از آنها به شکل متفاوتی آماده شویم. با مکزیک در جام کنفدراسیون‌ها بازی کردیم اما جام جهانی ماجرای کاملا متفاوتی است. بسته به فرمی که خواهیم داشت، گروه برایمان دشوار یا آسان خواهد بود.»
متس هوملس، مدافع آلمان به شوخی پرداخته و در توئیتر نوشته که اسوالدو آلانیس، مدافع مکزیک از نظر ظاهری چقدر شبیه او است!
مکزیک یکی از سخت‌ترین قرعه‌های جام جهانی را دارد. آنها با آلمان همگروه هستند و در صورت صعود، احتمالا به برزیل برخورد می‌کنند.
مکزیک در پنج دوره قبلی جام جهانی در مرحله یک‌هشتم نهایی حذف شده است اما گی‌یرمو اوچوا، دروازه‌بان این تیم از این چالش استقبال کرده: «هیچ‌ کدام از ما گروه آسانی نمی‌خواستیم. اگر در جام جهانی بازی می‌کنید، می‌خواهید که با بهترین‌ها روبه‌رو شوید. اگر می‌خواهید به فینال برسید، باید بازی‌های خوبی انجام دهید. بازی با آلمان برای ما جذاب خواهد بود و پیچیده اما برای آنها هم همینطور است.»
 

 

captcha
تازه ها
بیشتر