ورزش جهان / شناسه خبر: 76439 / تاریخ انتشار : 1396/9/12 11:07
|

تیته: به رقیبان‌مان فکر نمی‌کنم

برزیل در جام جهانی برزیل با مسیر نسبتا سختی روبرو شده، با این حال سرمربی این تیم می‌گوید که آنها ترجیح می‌دهند روی تیم خودشان تمرکز کنند.

ایران ورزشی آنلاین / تیته، مربی برزیل گفته که به سناریوهای پیش روی این تیم فکر نخواهد کرد. قهرمان پنج دوره جام جهانی در گروه E با سوییس، کاستاریکا و صربستان همگروه شده است و به نظر نمی‌رسد کار سختی داشته باشد. آنها اما ممکن است در دور بعد به مصاف مکزیک یا آلمان بروند.

تیته با این حال گفته که تمرکزش روی بهبود بازی برزیل خواهد بود، نه حریفان احتمالی این تیم در مرحله حذفی. او می‌گوید: «این را گفته‌ام. من مطمئنم که تیم برزیل یکدل‌تر خواهد شد و رشد خواهد کرد. ما کاری نداریم که رقیبان صعود می‌کنند یا نه.»
تیته گفت که جام جهانی بسیار غیر قابل پیش‌بینی است. در جام جهانی 2010، سوییس توانست اسپانیا را در مرحله گروهی ببرد اما اسپانیا در نهایت قهرمان شد. همچنین ایتالیا و هلند به جام جهانی 2018 راه نیافته‌اند. او گفت: «ویژگی‌های جام جهانی جذاب است. شما ممکن است مقابل تیمی نتیجه بگیرید که در نهایت قهرمان می‌شود. یا جام جهانی برگزار می‌شود که سومین تیم پرافتخار جام‌های جهانی در آن غایب است. یا جام‌ جهانی که تیم سوم دور قبل، یعنی هلند، در آن نیست. یا شیلی، قهرمان دو دوره اخیر کوپا آمه‌ریکا حضور ندارد. آمریکا با آن همه سرمایه‌گذاری هم نیست. پس باید گفت آماده‌سازی ما باید کامل باشد، صرفنظر از اینکه با چه تیمی بازی می‌کنیم.»
از او درباره بازی‌های مرحله یک‌هشتم نهایی پرسیدند و او دوباره از جواب طفره رفت: «باز هم می‌گویم: چیزهایی هست که از کنترل ما خارج است. بگذارید انرژی خود را صرف چیزهایی کنم که می‌توانم کنترل کنم. چه چیزهایی؟ جلسات تمرینی باکیفیت و تدارکاتی که اجازه دهد بازیکنان رشد کنند. قدرت یافتن و رشد تیم بسیار مهم است. این چیزهایی است که در کنترل من است. بقیه موارد را خود جام پیش می‌آورد.»

 

captcha
تازه ها
بیشتر