ورزش جهان / شناسه خبر: 76436 / تاریخ انتشار : 1396/9/11 21:45
|

پاسخ سامپائولی به انتقاد مارادونا: امیدوارم بهتر شویم

سرمربی آرژانتین: ه نظرم در برخی لحظات خاص در مرحله مقدماتی، نشان دادیم چه می‌خواهیم اما باید از این فرصت استفاده کرده و پیشرفت کنیم

ایران ورزشی آنلاین / خورخه سامپائولی به طرفداران آرژانتین قول داده تیمش در جام جهانی 2018 کاملا مدعی خواهد بود. این در حالی است که دیگو مارادونا به انتقاد از این تیم پرداخته است. آرژانتین در گروه D مسابقات با کرواسی، ایسلند و نیجریه همگروه شده است. مارادونا که در مراسم قرعه‌کشی حضور داشت، پس از آن گفت: «آرژانتین دیگر از این بدتر نمی‌تواند بازی کند. گروه ما خیلی سخت نیست اما تیم باید پیشرفت کند.»

از سامپائولی درباره حرف‌های مارادونا سوال شد و او گفت: «امیدوارم امکانش را داشته باشم که این بار، بهتر تمرین دهم و بهتر بازی کنیم. به نظرم در برخی لحظات خاص در مرحله مقدماتی، نشان دادیم چه می‌خواهیم اما باید از این فرصت استفاده کرده و پیشرفت کنیم.»
آرژانتین در آخرین بازی مرحله مقدماتی صعودش را قطعی کرد. آنها در آن مسابقه در خانه اکوادور سه بر یک پیروز شدند و لیونل مسی هم هت‌تریک کرد. آرژانتین در حالی پا به این مسابقه گذاشت که حتی بیم آن می‌رفت به پلی‌آف هم نرسد.
مسی و آرژانتین در فاصله سه سال در سه فینال مهم شرکت کردند و هر سه را باختند. نخستین آنها در جام جهانی 2014 مقابل آلمان بود. آنها اکنون با سه تیمی همگروه شده‌اند که هرگز سابقه قهرمانی جام جهانی را ندارند. سامپائولی که در بهار جانشین ادگاردو بائوسا شد، با این حال می‌گوید که تیمش در گروه پرچالشی افتاده است: «رقیبان ما شور و شوق فراوانی برای فرصت بی‌نظیر حضور در جام جهانی دارند. آنها کاری خواهند کرد که ما مجبور شویم بجنگیم اما همه چیز بستگی به خود ما دارد. نیاز داریم روش خود را کشف کنیم و آن آرژانتینی شویم که می‌خواهیم باشیم. ایسلند کاری خواهد کرد که ما سختی بکشیم. نیجریه هم غیر قابل پیش‌بینی است و تیم بسیار سریعی است. نیاز داریم آنها را به شکلی عالی بررسی کنیم.»
سامپائولی همچنین گفته که کرواسی را سخت‌ترین رقیب تیمش می‌داند: «کرواسی خط هافبکی عالی با لوکا مودریچ، ایوان راکیتیچ و ایوان پریشیچ دارد. آنها همچنین ماریو مانجوکیچ را به‌عنوان شماره 9 دارند. خیلی قوی هستند.»
زلاتکو دالیچ، مربی کرواسی هم گفته که آرژانتین بیشترین بخت را برای اول شدن در این گروه دارد: «می‌توانستیم قرعه بهتری داشته باشیم اما ممکن بود بدتر هم شود. به نظرم می‌توانیم به مرحله حذفی راه پیدا کنیم اما کار ما سخت است. آرژانتین البته مدعی اصلی است اما ما هم تسلیم نخواهیم شد.»
ایسلند کوچکترین کشوری است که در تاریخ جام‌های جهانی حضور پیدا می‌کند. آرون گونارسون، کاپیتان این تیم گفته است: «گروه ما فوق‌العاده سخت است. این هم تجربه‌ای خواهد بود، هرچند بسیار سخت. آرژانتین یکی از قوی‌ترین تیم‌های فوتبال را دارد. بازیکنان نیجریه هم از نظر فیزیکی قوی هستند و مقابله با آنها سخت است.»
هیمیر هالگریمسون، مربی ایسلند هم به این اشاره کرد که آنها در مرحله مقدماتی هم با کرواسی همگروه بوده‌اند: «دیگر می‌خواهیم طلاق بگیریم! انگار یک زوج هستیم!»
اودیون ایگالو، مهاجم نیجریه گفته که خوشحال است تیمش فقط با تیم‌های بزرگ دیگر روبه‌رو نشده: «خوشحالم که با برزیل و آلمان در یک گروه نیفتادیم. با این قرعه، بخت خوبی برای صعود داریم.»

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر