فوتبال ایران / شناسه خبر: 76434 / تاریخ انتشار : 1396/9/11 20:48
|
اگر بطری مال ما بود، گردن من را بزنید

پورموسوی: حاضرم پیراهنم را بفروشم

سیروس پورموسوی در گفت‌وگو‌ با سمیرا شیرمردی: هر کسی فکر می‌کند پیراهنم متفاوت است، من حاضرم همین الان آن را بفروشم. من 3 بازی متوالی با این پیراهن، بازی یک بر صفر برده را با تساوی عوض کردم.

ایران ورزشی آنلاینسمیرا شیرمردی / مدتی است که بحث جادوگر در تیم فولاد خوزستان به سوژه اصلی این تیم تبدیل شده. نکته جالب این است که هر بار این مساله با اتفاقات جالبی دنبال می‌شود. یک بار بحث بطری مشکوک در دروازه حامد لک حاشیه‌ساز شد و بار دیگر لباس مشکی و تکراری سیروس پورموسوی سرمربی فولاد خوزستان توجه‌ها را به خود جلب کرد. همین مسائل باعث شد بردهای پیاپی فولاد خوزستان تحت تاثیر قرار گیرد که پورموسوی در مورد همه حاشیه‌های به وجود آمده، توضیحات جالبی دارد. سرمربی فولاد خوزستان در رابطه با اتفاقات اخیر، شرایط تیمش، پیراهن مشکی با دکمه‌های سفید و ... صحبت می‌کند.


باز هم فولاد خوزستان به پیروزی رسید و روند صعودی‌اش را ادامه داد...
 خدا را شکر در 2 هفته‌ای که مشکلات زیادی برایمان به وجود آوردند، توانستیم با تمرکز بالا به پیروزی برسیم. خیلی‌ها معتقد بودند بازی ما 6 امتیازی است اما من گفتم این بازی 9 امتیازی است چون هم به صدر جدول نزدیک‌تر می‌شدیم هم بردهای متوالی‌مان بیشتر می‌شد و هم اینکه ثابت می‌کردیم حاشیه‌ها روی تیم ما تاثیر نخواهد گذاشت. ما بارها گفتیم که این شایعه‌ها به عقاید ما نمی‌خورد و به آن اهمیتی نمی‌دهیم.
به هر حال بحث پیراهن‌تان باعث شد همچنان حواشی ادامه داشته باشد.
 من در اینستاگرام پستی را گذاشتم که یک نفر روی یک طناب راه می‌رود و شخصی از یک طرف آن را آتش می‌زند و شخص دیگری از سوی دیگر آن را می‌خواهد با قیچی پاره کند. بالای این پست نوشته شده: «مشتی من خدا را دارم». من همین را به بازیکنانم نشان دادم و گفتم اگر کار خدایی باشد هیچ‌کس جلودارش نخواهد بود. کار ما هم خدایی است و برای شادی دل مردم یک استان تلاش می‌کنیم. به خاطر همین خدا هم کمک‌مان می‌کند. این موفقیت‌ها ربطی به جادو و پیراهن ندارد. هر کسی فکر می‌کند پیراهنم متفاوت است، من حاضرم همین الان آن را بفروشم. من 3 بازی متوالی با این پیراهن، بازی یک بر صفر برده را با تساوی عوض کردم.

کدام بازی‌ها؟
 بازی با استقلال خوزستان یک بر صفر جلو بودیم در دقیقه 90 گل تساوی را خوردیم. در بازی با نفت تهران هم همین اتفاق افتاد. البته در آن بازی پیراهنم سبز بود. در بازی با سایپا هم یک بر صفر جلو بودیم اما در دقایق پایانی گل خوردیم. بازی با پدیده مشهد هم 2 بر 2 مساوی شدیم. حتی در بازی با الهلال هم با همین پیراهن بودم اما 2 بر یک باختیم.
چرا حالا که حساسیت‌ها روی این پیراهن مشکی با دکمه‌های سفید وجود دارد، آن را عوض نمی‌کنید؟
 من همیشه محرم و صفر مشکی می‌پوشم. پارسال هم همینطور بود. دکمه‌های پیراهن‌های مشکی‌ام را هم خودم عوض می‌کنم. کلا 7 پیراهن مشکی دارم که 2 تای آنها دکمه‌هایشان همچنان مشکی است چون برای مراسم‌های ختم و عزاداری‌ها می‌پوشم اما بقیه پیراهن‌هایم را خودم دکمه‌های سفید زدم چون فکر می‌کنم اینطور مجلسی‌تر است. به هر حال وقتی برای هر بازی دوربین‌های زیادی می‌آید من باید لباسی مرتب و مجلسی بپوشم که بازیکنانم هم حس خوبی پیدا کنند. مثل خیلی از مربیان که کت و شلوارهای مرتب و شیکی می‌پوشند. اینجا چون گرم است کت و شلوار نمی‌توانم بپوشم و پیراهن می‌پوشم که دوست دارم آنها مجلسی باشد. حتی ادکلن می‌زنم و موهایم را هم سشوار می‌کشم. مثل خیلی از بازیکنان که حتی به موهایشان ژل هم می‌زنند.
به هر حال در مدتی که بحث جادوگر به وجود آمده، اکثر تیم‌هایی که متهم بودند ناکام ماندند اما فولاد همچنان می‌برد...
 چون ما به این مسائل توجه نداریم. الان در فوتبال ایران همه تیم‌ها به هم نزدیک هستند و فقط پرسپولیس بهتر از دیگر تیم‌ها کار می‌کند اما در بقیه تیم‌ها همه چیز به شرایط روحی و روانی و البته داشتن تمرکز ارتباط دارد. اگر تیم را در بهترین شرایط تمرکزی نگه داریم بدون شک می‌تواند موفق باشد. وگرنه همه تیم‌ها تمرین دارند، شوت می‌زنند یکی از راه دور یکی از نزدیک و همه چیز شبیه هم است اما به لحاظ روحی و روانی شرایط متفاوت است. ما روی این مساله خیلی کار کردیم. سال گذشته هم با وجود اینکه ما در استقلال خوزستان مشکلات زیادی داشتیم اما خوب کار کردیم و هفتم شدیم، ضمن اینکه در آسیا هم افتخار ایران بودیم. همه اینها به خاطر تمرکز بالای بازیکنان بود. ما در روز آخر لیگ هم ثابت کردیم فوتبال ایران پاک است و یک بازی خیلی خوب مقابل صبا انجام دادیم. در این بازی صبا هم خیلی خوب کار کرد و هیچ‌کدام از مسوولان این تیم به ما ایراد نگرفتند چون جوانمردانه بازی کردیم تا نشان دهیم فوتبال ایران پاک است.
وحید شیخ‌ویسی چند روز قبل در مصاحبه‌ای که در رابطه با جادو در فوتبال ایران بود، در مورد تجربه کار با شما گفته بود که بهتر است در این مورد صحبت نکند که کمی عجیب به نظر می‌رسید...
 من نمی‌دانم منظور وحید چه بوده اما در این مدت که بحث‌های حاشیه‌ای به وجود آمده بود بازیکنان استقلال خوزستان به من زنگ زدند و گفتند می‌خواهند مصاحبه و از من حمایت کنند اما من از آنها و بازیکنان خودم خواستم وارد این بازی‌ها نشوند و تمرکزشان را روی بازی‌های خودشان بگذارند. شاید به خاطر همین هم شیخ‌ویسی تصمیم گرفت صحبت نکند.
جریان بطری که درون دروازه لک قرار گرفته بود، چه بود؟
 خدا وکیلی این بطری مال ما نبود. ما اول بازی دیر وارد زمین شدیم و در نیمه دوم هم لک به خاطر اینکه لباس عوض می‌کرد دیرتر از همه به زمین آمد که چیزی هم همراه نداشت. اگر چیزی بود من از مسوولان می‌خواهم دوربین‌های مدار بسته را چک کنند. اگر این بطری مال ما بود، گردن من را بزنند.
بگذریم، بالانشینی در جدول چطور است؟
 خدا را شکر می‌کنم که توانستیم به بالای جدول برسیم. فقط امیدوارم توقعات بیش از حد بالا نرود. ما با آرامش کار خود را دنبال می‌کنیم و می‌خواهیم این روند را ادامه دهیم که امیدوارم آرامش ادامه داشته باشد و بتوانیم به خواسته‌مان برسیم.
 
 

 

captcha
تازه ها
بیشتر