فوتبال ایران / شناسه خبر: 76426 / تاریخ انتشار : 1396/9/10 22:37
|

رونالدو – کی روش؛ در انتظار پایان شیرین یک قهر 8 ساله

همه دوستداران کی روش و عاشقان رونالدو درباره این حرف می‌زنند که این دوئل چه شکلی خواهد بود؟ آیا فوق ستاره پرتغالی با مربی سابقش برخورد گرمی خواهد داشت یا برای انتقام از او به زمین می‌آید؟

ایران ورزشی آنلاین / محمد قراگزلو /  رونالدو – کی روش؛ احتمالا این جذاب ترین تقابل پرتغالی در جام جهانی خواهد بود و البته اینجا در ایران خودمان هم هر روز که به بازی آخر گروهی مان در سارانسک نزدیک و نزدیک‌تر شویم همه دوستداران کی روش و عاشقان رونالدو درباره این حرف می‌زنند که این دوئل چه شکلی خواهد بود؟ آیا فوق ستاره پرتغالی با مربی سابقش برخورد گرمی خواهد داشت یا برای انتقام از او به زمین می‌آید؟

برای کریس رونالدو شاید تقابل با تیم ملی ایران چندان جذاب و جالب نباشد. او 12 سال قبل با ایران مصاف داده و البته در اوج جوانی و قبل از شهرت به این تیم گل زده اما تقابل با ایرانی که یک پرتغالی مشهور به نام کارلوس کی‌روش روی نیمکتش نشسته حتما می‌تواند جذابتر باشد.

کارلوس کی روش قبل از انتخابات بهترین بازیکن سال 2017 فوتبال جهان در سه سال متوالی کریس رونالدو را کنار گذاشت تا رای اولش را به لئو مسی بدهد. او هر بار در توجیه این رای و اینکه چرا شاگرد سابق و ستاره هموطنش را در اولویت قرار نداده به این نکته اشاره می‌کرد که این رای، رای خودش نیست و برگرفته از نظر تمام مربیان لیگ برتر فوتبال خودمان بوده است. البته که وقتی از زبان کی روش شنیدیم«‌شاید کریس به اندازه مسی استعداد نداشته باشد اما با تمرین فاصله را کم کرده» می‌شد به این مهم پی برد که از نظر سرمربی تیم ملی ایران، مسی بازیکن با کیفیت‌تر و بزرگتری نسبت به رونالدو است. در این سه سال کی روش هر بار بحث به اشتراک گذاشتن رای خود با مردم ایران را پیش می‌کشید اما دو سال قبل وقتی کی روش به رونالدو رای نداد رسانه‌ها دنبال چرایی این مساله رفتند و سر آخر به این نکته رسیدند که کی روش به خاطر حذف پرتغال در جام جهانی 2010 از کریس ناراحت است و از آن زمان به بعد با او حرف نزده.

پرتغال 2010 با سرمربیگری کارلوس و کاپیتانی کریس وارد آفریقای جنوبی شد و بعد از دو مساوی بدون گل مقابل برزیل و ساحل عاج با برد 7 گله مقابل کره شمالی به مرحله دوم رسید اما تک گل داوید ویا که اتفاقا در موقعیت آفساید به ثمر رسید کی روش و کریس را از جام بیرون انداخت تا اسپانیا به سمت جام قهرمانی پیش برود. با وجود همکاری موفق در یونایتد اختلاف کی روش با رونالدو در جام جهانی 2010 چیزی نیست که بتوان انکارش کرد. پائولو باربوسا مهاجم سابق تیم ملی پرتغال جایی گفته بود: «همه می‌دانند که کریس با کی‌روش رابطه خوبی نداشت چرا که به اندازه لازم به او فضا نمی‌داد.»

کی روش درباره آن روزها طوری حرف می‌زند که انگار مجبور بوده بازوبند کاپیتانی را به رونالدو بدهد: «رونالدو زمانی کاپیتان تیم ملی شد که در تیم هیچ رهبری وجود نداشت و فیگو، کاستا و کوتو رفته بودند و رونالدو به اندازه کافی پخته نشده بود.» کی‌روش در مصاحبه‌ای تایید کرد که از 2010 به بعد با کریس حرف نزده و حتی دو سال قبل وقتی به مراسم عروسی ژرژ مندس مشهور دعوت شد با رونالدو ملاقاتی نداشت. با این حال کی روش که می‌خواسته رونالدو را را با خودش به رئال ببرد می‌گوید وقتی دوباره به یونایتد برمی‌گردد تلاش زیادی می‌کند تا کریس یک سال دیگر با منچستری‌ها بماند. کی روش گفته نه به رونالدو مدیون است نه او خودش را مدیون کارلوس می‌داند اما روز مصاف ایران – پرتغال باید قبل و بعد از شروع بازی دوربین‌ها را روی چهره آنها زوم کرد؛ آیا روز4 تیر 1397 در ورزشگاه موردویا و بعد از نود دقیقه سوم این قهر برای ما و کارلوس شیرین است یا کریس و دارو دسته اش؟ 

captcha
تازه ها
بیشتر