ورزش جهان / شناسه خبر: 76421 / تاریخ انتشار : 1396/9/10 22:02
|

بررسی گروه های هشت گانه جام جهانی / لبخند دشان، اخم سامپائولی

در میان مدعیان فرانسه در آسان ترین گروه و آرژانتین در سخت ترین گروه قرار گرفته است.

ایران ورزشی آنلاین / گوی‌ها با تیم ملی مهربان نبودند و ایران در گروه B در کنار پرتغال، اسپانیا و مراکش قرار گرفت. این گزارش به بررسی هشت گروه جام‌جهانی 2018 می‌پردازد.

گروه A: خوشبختی با میزبان

اکثر تیم‌ها ترجیح می‌دادند با روسیه میزبان روبه‌رو شوند، ولی تنها سه تیم اروگوئه، مصر و عربستان این شانس را پیدا کردند. بازی افتتاحیه مسابقات بین روسیه و عربستان خواهد بود؛ دو تیمی که بدترین رتبه را در رده‌بندی فیفا دارند. انتظار می‌رود اروگوئه در این گروه بخت اصلی برای صعود باشد و روسیه و مصر که این روزها حساب زیادی روی محمد صلاح باز کرده، بخت‌های بعدی هستند.

گروه B: دوئل همسایه ها

ظاهرا اسپانیا و پرتغال کار سختی برای صعود ندارند. دوئل دو همسایه که مدعی قهرمانی هستند در مرحله گروهی دیدنی خواهد بود. با این حال آنها مقابل مراکش که بدون گل خورده به جام جهانی رسیده و ایران که با کی روش تیمی هماهنگ و سختکوش است، از پیش‌برنده نیستند.

گروه C: نفس راحت دشان

فرانسه، یکی از مدعیان قهرمانی با قرعه آسانی روبه‌رو شد و با پرو، دانمارک و استرالیا بازی می‌کند. پرو، آسان‌ترین تیم سید دو، استرالیا که هنوز مربی ندارد و دانمارک حریفان آسانی برای فرانسه هستند. صعود فرانسه تقریبا قطعی به نظر می‌رسد و دانمارک بخت بعدی صعود است.

گروه D: شاید گروه مرگ

آرژانتین در کنار کرواسی، ایسلند و نیجریه شاید سخت‌ترین گروه مسابقات را تشکیل می‌دهند. آرژانتین که به سختی صعود کرد، یک بار دیگر باید با نیجریه روبه‌رو شود. کرواسی با مجموعه‌ای از بازیکنان مستعد سخت‌ترین حریف یاران مسی است و ایسلند در نخستین حضورش در جام جهانی امیدوار است مثل یورو 2016 بدرخشد.

---

گروه E: رقابت نزدیک برای رده دوم

برزیل بخت اصلی صعود از این گروه است، با این حال ترجیح‌ می‌داد با تیم‌های آسان‌تری نسبت به سوییس، صربستان و کاستاریکا روبه‌رو شود. سوییس تیم منسجمی است و صربستان بازیکنان باتجربه‌ای دارد، در حالی که کاستاریکا چهار سال قبل با وجود حضور در سخت‌ترین گروه جام توانست صعود کند. این سه تیم رقابت نزدیکی برای صعود بعد از برزیل دارند.

گروه F: دستگرمی برای آلمان

آلمان، مدافع عنوان قهرمانی با سوئد، مکزیک و کره جنوبی گروه خیلی سختی ندارد. آلمان در جام کنفدراسیون‌ها توانست مکزیک را 4 بر یک شکست دهد. سوئد، تیم سختکوشی است که ایتالیا را حذف کرد. کره جنوبی آمادگی ادوار گذشته را ندارد و بعید است آلمان را به دردسر بیندازد.

گروه G: انگلیس علیه شیاطین سرخ

بلژیک یکی از پرستاره‌ترین تیم‌های جام رقابت جالبی با انگلیس خواهد داشت. اکثر ستارگان این تیم مثل دی‌بروین، هازار و لوکاکو در لیگ برتر بازی می‌کنند و می‌توانند بالاتر از تیم ساوت‌گیت صعود کنند. پاناما و تونس بعید است این دو تیم را به دردسر بیندازند.

گروه H: گروه زندگی

لهستان با کلمبیا، سنگال و ژاپن یکی از آسان‌ترین گروه‌ها را می‌سازند. لهستان یکی از ضعیف‌ترین سرگروه‌ها بود و نمی‌توان گفت که در این گروه هم صعودش تضمین شده است. هر سه نماینده آمریکای جنوبی، آفریقا و آسیا می‌توانند به صعود از گروه فکر کنند. 

captcha
تازه ها
بیشتر