فوتبال ایران / شناسه خبر: 76418 / تاریخ انتشار : 1396/9/10 11:42
|

خداحافظی کی‌روش با چند جمله ساده و اساسی

فدراسیون فوتبال ایران شاید از امروز باید به فکر انتخاب مربی بعدی باشد. انتخابی دشوار برای جانشینی کی‌روش.

ایران ورزشی آنلاین / انگار کارلوس کی‌روش و فوتبال ایران به پایان راه مشترک نزدیک شده‌اند. کی‌روش در نشست خبری قبل از دیدار با سوریه اعلام کرد که برای آخرین مرتبه در میان خبرنگاران ایرانی صحبت می کند و البته یک اتفاق غیر قابل پیش بینی باعث شد تا او پیش از دیدار با توگو نیز در جمع خبرنگاران حاضر شود اما وعده او مبنی بر اینکه دیگر در تهران برای نشست خبری حضور نخواهد داشت در کنار تمدید نکردن قرارداد او باعث شد تا گمانه زنی های زیادی پیرامون آینده او شکل گیرد.

کی‌روش بعد از حضور در مسکو برای قرعه کشی جام جهانی حرف‌های تازه‌ای درباره آینده کاری خود مطرح کرد. او درباره ادامه همکاری با فدراسیون فوتبال ایران گفت: ممکن است پس از جام جهانی با دنیای مربیگری خداحافظی کنم. 36 سال است در این رشته حضور دارم و اکنون زمان استراحت است. به هدف خود در فوتبال رسیدم و توانستم چهار بار با تیم های مختلف به جام جهانی صعود کنم.

سرمربی پرتغالی توانست آفریقا را در سال 2002، پرتغال را در سال 2010 و ایران را در دو دوره (2014 و 2018) راهی جام جهانی کند.

 جمع بندی این صحبت های کی روش و البته انتقاداتی که او در پایان این گفت و گو انجام داده، نشان می دهد جام جهانی پایان کار سرمربی موفق تیم ملی بعد از نزدیک به 7 سال خواهد بود. کی روش با انتقاد از شرایط فوتبال ایران گفت: در این کشور شور و اشتیاق وجود دارد و بازیکنان خوبی حضور دارند اما اختیار وجود ندارد و مسئولان فوتبال این کشور یک برنامه مشخص ندارند. کار کردن در این شرایط سخت می شود و نمی توان پیشرفت کرد. ایران، بازیکنان و مردمانش شایسته بیش از این‌ها هستند.

فدراسیون فوتبال ایران شاید از امروز باید به فکر انتخاب مربی بعدی باشد. انتخابی دشوار برای جانشینی کی‌روش. کی‌روش با چند جمله ساده و اساسی همه‌ی حرفش را درباره فوتبال ایران زد، همه‌ی حرفی که انگار با هزار بار گفتنش آب از آب تکان نمی‌خورد و در رویه مدیران کوچک‌ترین تغییری نمی‌بینیم.

captcha
تازه ها
بیشتر