فوتبال ایران / شناسه خبر: 76416 / تاریخ انتشار : 1396/9/10 11:02
|
نیمار با پاپ کورن منتظر مراسم

همه چیز درباره قرعه کشی جام جهانی / لحظه شماری برای گروه زندگی

امشب نگاه ها به کاخ کرملین است، همان جایی که قرار است قرعه کشی جام جهانی برگزار شود. کی روش و تاج هم در مسکو حاضرند تا با حریفان تیم ملی آشنا شوند.

ایران ورزشی آنلاین /  سرانجام موعد قرعه‌کشی جام جهانی فرا رسید و جمعه در کاخ کرملین 32 تیم شرکت‌کننده با حریفان مرحله مقدماتی‌شان آشنا می‌شوند. تیم ملی که در سید سوم قرار دارد امیدوار است با قرعه آسانی روبرو شود و بتواند برای اولین بار به مرحله حذفی جام جهانی برسد. بخت تیم ملی برای موفقیت در جام جهانی هیچ‌وقت این قدر زیاد نبوده و تیمی که کی‌روش ساخته با امید زیادی راهی روسیه خواهد شد. او و شاگردانش برای موفقیت چیزی کم نگذاشته‌اند، ولی قرعه تیم ملی هم می‌تواند نقش زیادی در موفقیت یا ناکامی این تیم داشته باشد. در روزهای گذشته تحلیل‌های زیادی درباره احتمالات مختلف قرعه‌کشی مطرح شده و حالا دیگر همه می‌دانند که آسانترین و سخت‌ترین قرعه برای ایران چیست. باید دید فردا ستارگان سابق فوتبال جهان که مسئول برداشتن گوی‌ها هستند چه حریفانی را برای تیم ملی انتخاب می‌کنند. کی‌روش و تاج، سرمربی تیم ملی و رییس فدراسیون فوتبال هم برای شرکت در این مراسم به مسکو رفته اند. 

تمرین مراسم

روسیه میزبان سعی کرده مراسم قرعه‌کشی به بهترین شکل برگزار شود و چهارشنبه این مراسم به طور آزمایشی اجرا شد. ماریا کوماندنایا، میزبان مراسم به همراه دیه‌گو فورلان، مهاجم سابق اروگوئه، تعدادی تماشاگر، کریس اونگر از مسوولان برگزاری فیفا، پل ردمن از تلویزیون فیفا و ناتلا نیکولا از کمیته برگزاری محلی در این مراسم آزمایشی حاضر بودند.فورلان درباره این مراسم گفت: «من قبلا هم در مراسم قرعه‌کشی حاضر بودم. تجربه خوبی بود، ولی این بار متفاوت است. این یک رویداد بزرگ است. همه می‌خواهند برنامه مسابقات را بدانند، از جمله هواداران که به دنبال تهیه بلیت هواپیما و رزرو هتل هستند. برایم جالب است که حریفان اروگوئه چه تیم‌هایی خواهند بود.» انتظار می‌رود بیش از 1500 نفر خبرنگار در این مراسم حاضر باشند.

جزییات قرعه‌کشی

سیدبندی 32 تیم حاضر در جام جهانی از مدت‌ها قبل مشخص شده و تیم ملی که در سید سه قرار دارد با یکی از هشت سرگروه شامل آلمان، برزیل، پرتغال، آرژانتین، بلژیک، لهستان، فرانسه و روسیه همگروه می‌شود. مراسم قرار است از ساعت 18 به وقت محلی (18:30 به وقت تهران) شروع شود.

مراسم در سالن کنسرت کاخ کرملین که شش هزار نفر ظرفیت دارد، برگزار می‌شود. در این سالن تعدادی از هنرمندان بزرگ عالم موسیقی از جمله پاواروتی اجرا داشته‌اند. اجرای مراسم بر عهده گری لینه‌کر، مهاجم سابق تیم ملی انگلیس و ماریا کوماندنایا، مجری روسی خواهد بود. هشت ستاره سابق فوتبال در این مراسم به آنها کمک می‌کنند: لوران بلان، گوردون بنکس، کافو، کاناوارو، فورلان، مارادونا، پویول و نیکیتا سیمونیان.

نیمار با پاپ‌کورن منتظر مراسم

سایت فیفا در آستانه این مراسم سراغ ستارگان فوتبال جهان رفته و نظرشان را پرسیده است. رونالدو، کاپیتان پرتغال گفت: «خیالم راحت است. هرچند برخی تیم‌ها قوی‌ترند، ولی گروه‌ها متوازن خواهند بود. خیالم راحت است، چون می‌دانم وقتی زمانش فرا برسد، تیم آماده خواهد بود. مهم نیست با چه تیمی همگروه شویم، ما باید برنده شویم.»

لیونل مسی، کاپیتان آرژانتین هم گفت: «در آن ساعت تمرین یا مسابقه نداریم و مراسم را پیگیری خواهم کرد.» نیمار، کاپیتان برزیل هم مثل رونالدو خیالش راحت است و گفت: «فکر می‌کنم آمادگی روبرو شدن با هر حریفی را داریم.» او با روحیه شوخ همیشگی اضافه کرد: «کمی پاپ‌کورن آماده می‌کنیم و دوستان و اقوام را دعوت می‌کنیم تا مراسم را تماشا کنیم.»

اخبار مراسم در شبکه‌های اجتماعی
فردا همه نگاه‌ها به مسکو است تا گروه‌بندی جام جهانی مشخص شود و فیفا مصمم است پوشش کاملی از مراسم ارائه دهد. هواداران می‌توانند از طریق صفحات فیفا در شبکه‌های اجتماعی از آخرین اخبار و نظرات درباره قرعه‌کشی مطلع شوند و نظرشان را درباره مراسم و گروه‌بندی بیان کنند.

captcha
تازه ها
بیشتر