فوتبال ایران / شناسه خبر: 76412 / تاریخ انتشار : 1396/9/9 15:34
|
تصمیمات عجیب مدیر کل ورزش و جوانان گیلان

سپیدرود فقط یک اشتباه دیگر لازم دارد!

رهنما این بار اما مالک پرماجرایی برای سپیدرود پیدا کرده، مالکی که وعده‌هایش عجیب و غریب است و شاید خیلی زود چالش‌های تازه‌ای در سپیدرود بسازد.

ایران ورزشی آنلاین / در سپیدرود اتفاقات عجیب و غریبی رخ می‌دهد، آنچنان که باعث حیرت همه است. در حالی که برای خریدار جدید باشگاه سپیدرود مراسم معارفه برگزار کرده‌اند، همچنان او به‌عنوان متقاضی خرید امتیاز سپیدرود معرفی می‌شود. تا حالا ندیده بودیم برای متقاضی خرید یک باشگاه مراسم معارفه برگزار کنند و با پیراهن تیم عکس یادگاری بگیرند.

مسعود رهنما، مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان گیلان که ظاهرا متولی باشگاه سپیدرود است و در چند سال اخیر با حکم او سپیدرود این دست و آن دست شده، در آخرین پرده سپیدرود را به رییس هیات شطرنج گیلان واگذار کرده. رییس هیات شطرنج گیلان نیز یکباره در نقش یک سرمایه‌گذار در فوتبال حرفه‌ای ظاهر شده و حتی در مصاحبه‌ای عجیب وعده ساخت هتل 5 ستاره و خودکفایی سپیدرود در 2 سال را مطرح کرده. آنها که در گیلان خریدار یا متقاضی خرید سپیدرود را می‌شناسند، از این متعجب‌اند که چگونه او یکباره از ساخت هتل و خودکفایی حرف زده در حالی‌ که معلوم نیست با کدام پشتوانه اقتصادی وارد چنین عرصه‌ای شده است؟ بیات، رییس هیات شطرنج گیلان چند روز پیش از سفر یک هیات سرمایه‌گذار به گیلان خبر داده بود که می‌خواهند در سپیدرود سرمایه‌گذاری کنند اما از آن هیات خبر موثقی نرسیده و تنها بیات به‌عنوان خریدار مطرح شده است.
آنها که از اختلافات مومنی، مالک و مدیرعامل صوری سپیدرود و الماسخاله، رییس هیات فوتبال گیلان با علی نظرمحمدی خبر داشتند و می‌دانستند نظرمحمدی به زودی با حکم اینها اخراج می‌شود، طرح نام بیات به‌عنوان مالک و مدیرعامل جدید را بازی تازه‌ای برای بقای نظرمحمدی و بازگشت اختیارات به رهنما می‌دانند. رهنما همواره کوشیده در سپیدرود صاحب اختیار باشد و با مشورت‌های یک عضو هیات مدیره سپیدرود همواره به اختیارات خارج از عرف نظرمحمدی تن می‌دهد و به مدیرعامل و مالک اجازه تصمیم گیری نمی‌دهد.
رهنما این بار اما مالک پرماجرایی برای سپیدرود پیدا کرده، مالکی که وعده‌هایش عجیب و غریب است و شاید خیلی زود چالش‌های تازه‌ای در سپیدرود بسازد. همین حالا با طرح وعده‌های خریدار یا متقاضی خرید سپیدرود، طلبکاران پیشین سپیدرود صف کشیده‌اند که سازنده هتل 5 ستاره و مالکی که می‌خواهد 2 ساله خودکفایی را برای سپیدرود به ارمغان بیاورد، در گام اول بدهی‌های انباشته باشگاه را بپردازد. رقم این بدهی‌ها به اندازه هزینه پارکینگ احتمالی آن هتل 5 ستاره خیالی هم نیست و پرداختش لابد برای بیات نباید دشوار باشد. رساندن پیش پرداخت بازیکنان و مربیان سپیدرود به 30 یا 40 درصد هم توقع دیگری از بیات است که لابد در روزهای آینده به آن عمل خواهد کرد. رهنما می‌داند که توخالی بودن مالک جدید چه عواقب سنگینی برای او خواهد داشت و این توخالی بودن چیزی نیست که پنهان بماند و در روزهای آینده عیان خواهد شد. از یاد نبریم که مدیرکل ورزش و جوانان گیلان فرصتی برای اشتباه دوباره در سپیدرود ندارد. انتخاب بیراه مالک جدید پس از مالکیت بی‌معنای شهاب مومنی و پس از حمایت‌های بی‌مفهوم از یک مربی در اندازه نظرمحمدی که حضورش مورد اعتراض طیف گسترده‌ای از شهروندان رشت و دوستداران سپیدرود – منهای لیدرهای باشگاه – است، می‌تواند پرونده سیاهی با نام سپیدرود برای متولی‌اش بسازد. پرونده‌ای که از خاطره دوستداران ورزش در گیلان نخواهد رفت. سپیدرود روی لبه پرتگاه است و یک اشتباه دیگر می‌تواند این تیم را به سوی سقوط بفرستد.

کلیدواژه
سپیدرود
captcha
تازه ها
بیشتر