ورزش جهان / شناسه خبر: 76409 / تاریخ انتشار : 1396/9/8 15:38
|

تغییرات ترکیب و آرایش میلان از زبان سرمربی جدید / با برنامه‌های گتوزو آشنا شوید

گتوزو در کنفرانس مطبوعاتی: من رابطه‌ای عالی با مونتلا دارم اما برخی از ایده‌های ما با هم متفاوت است.

ایران ورزشی آنلاین / جنارو گتوزو رسما به‌عنوان مربی میلان معرفی شد. در مراسم معارفه او، مارکو فاسونه، مدیر ارشد اجرایی و ماسیمیلیانو میرابلی، مدیر ورزشی باشگاه حضور داشتند. گتوزو از پاتریک کوترونه ستایش کرد و همچنین گفت که احتمالا میلان با سیستم 2-1-4-3 بازی کند.

میلان در زمستان بازیکن نمی‌خرد

میلان در تابستان 200 میلیون یورو خرج خرید بازیکنان جدید کرد تا به این ترتیب بتواند به لیگ قهرمانان فصل بعد راه پیدا کند اما آنها در حال حاضر 11 امتیاز تا رده چهارم جدول فاصله دارند. با این حال، میلان قصد ندارد در زمستان خریدی انجام دهد. فاسونه گفت: «ما قصد این را نداریم که در ژانویه وارد بازار شویم. ما متقاعد شده‌ایم که این تیم با همین بازیکنان می‌تواند نتایج بهتری کسب کند.»

میرابلی هم به همین نکته اشاره کرد: «ما ارزش واقعی تیممان را ندیده‌ایم ولی می‌دانیم که نسبتا مدعی هستیم. هنوز برای بررسی بازار نقل و انتقالات خیلی زود است. ما می‌خواستیم بازیکنان جوان و خوبی را بخریم که بتوانند گروه قدرتمندی را تشکیل دهند و چرخه خوبی را در تاریخ میلان رقم بزنند.

سیستم جدید میلان

اخیرا گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن بوده که گتوزو سیستم 3-4-3 را برای تیمش انتخاب می‌کند. این مربی جدید میلان گفته که با سه دفاع بازی خواهد کرد: «ما با دفاع سه‌نفره بازی خواهیم کرد. من رابطه‌ای عالی با مونتلا دارم اما برخی از ایده‌های ما با هم متفاوت است. او کار با توپ را دوست دارد. من هم دوست دارم اما باید مستقیم‌تر بازی کنیم. سه نفر در دفاع و چهار نفر در هافبک خوب هستند و باید ببینیم خط حمله چطور خواهد شد.»

ممکن است گتوزو دو مهاجم در زمین قرار دهد و سوسو را پشت آنها بگذارد. گتوزو درباره سوسو می‌گوید: «آنها می‌گویند فقط در یک پست می‌تواند بازی کند (بازیکن کناری) اما می‌خواهم ببینم که حرفشان درست است یا نه.» به این ترتیب میلان ممکن است روی به سیستم 2-1-4-3 بیاورد.

عملکرد خوب کوترونه

از گتوزو درباره مهاجمان تیمش سوال شد و او به پاتریک کوترونه، بازیکن جوان میلان اشاره کرد و همچنین گفت که آندره سیلوا باید بیشتر در خدمت تیم باشد: «من دقت بسیاری به تمرین بازیکنان می‌کنم. پاتریک در سطح دیگر مهاجمان ظاهر شده است. او کسی است که هرگز تسلیم نمی‌شود و شور بالایی دارد. من افراد بیشتری با چنین ذهنیتی نیاز دارم.»

گتوزو به نیکولا کالینیچ اشاره خاصی نکرد و به این ترتیب به نظر می‌رسد قصد دارد از آندره سیلوا و کوترونه در خط حمله استفاده کند.

اخراج مونتلا

مونتلا در مصاحبه‌ای گفته که فکر نمی‌کرد از کار برکنار شود اما اکنون مشخص شده که میلانی‌ها مدت‌ها به فکر برکناری او بوده‌اند. فاسونه گفت: «من گفته‌ام که تصمیمی ناگهانی گرفتیم اما در کل فصل برای ما خوب پیش نرفته بود. مساله این نیست که تنها مقابل تورینو نتیجه نگرفته باشیم و همین باعث اخراج مونتلا شده باشد. ما اوضاع را زیر نظر داشتیم و سرانجام کاری که فکر می‌کردیم درست است را انجام دادیم. مساله فقط بازی با تورینو نبود.»

captcha
تازه ها
بیشتر