ورزش جهان / شناسه خبر: 76405 / تاریخ انتشار : 1396/9/8 14:44
|

بازی تاج و تخت در دورتموند / نبردی که بوژ و اوبامیانگ باید در کنار هم ببرند

دورتموند که در شروع فصل صدرنشین بوندس‌لیگا بود، در 10 بازی اخیرش تنها یک پیروزی کسب کرده که آن هم برابر ماگدبورگ دسته سومی در جام حذفی بوده. در همین حال این تیم از لیگ قهرمانان هم حذف شده.

ایران ورزشی آنلاین / الکس ریچاردز / برخلاف شروع رویایی‌‌اش با بوروسیا دورتموند در این فصل، اوضاع پیتر بوژ در حال حاضر اصلاً تعریفی ندارد و سوالات فراوانی درباره آینده دوران مربیگری او در وستفالن شکل گرفته است اما این وضعیت نه فقط برای او بلکه شامل حال ستاره خط حمله تیمش، پیر امریک اوبامیانگ هم می‌شود.

از زمانی که توانایی‌های اوبامیانگ به‌عنوان یک گلزن قهار به اثبات رسید، شایعات درباره آینده او و ماندن یا نماندنش در این تیم آغاز شد. در دو سال گذشته درباره این مهاجم گابنی، خبرهای زیادی شکل گرفته است از جمله اینکه او پیشنهادهای هنگفتی دارد که ممکن است او را از وستفالن خارج کند و خودش هم ماه ژانویه سال 2017 اعلام کرد تابستان امسال می‌خواهد به باشگاهی بزرگ ملحق شود. او با رویایی توصیف کردن بازی برای رئال مادرید گفت: «اگر می‌خواهم به سطحی بالاتر بروم، باید از دورتموند جدا شوم.» به نظر می‌رسد بازی اوبامیانگ در فینال جام حذفی فصل گذشته آلمان آخرین بازی او برای دورتموند و پایانی برای فصل 40 گله او باشد که در آن از روبرت لواندوفسکی، مهاجم لهستانی بایرن مونیخ سبقت گرفت و عنوان آقای گل لیگ را از آن خود کرد اما در حالی که انتظار می‌رفت تعدادی از بزرگترین باشگاه‌های اروپا برای صید اوبامیانگ دام پهن کنند، پیشنهاد خاصی به او ارائه نشد و در نهایت هیچ کدام‌شان برای متقاعد کردن دورتموند کافی نبود. چلسی یکی از مشتریان او بود که ترجیح داد به سراغ آلوارو موراتا از رئال مادرید برود.
منچستریونایتد دیگری بود که روملو لوکاکو را از اورتون خرید و پاری‌سن‌ژرمن هم که کیلیان امباپه و نیمار را جذب کرد. تنها پیشنهاد بزرگی که به اوبامیانگ شد، از چین بود که این بار خودش نمی‌خواست به آنجا برود. اوبامیانگ حتی با زبان بی‌زبانی به میلانی‌ها گفت که حاضر است برای آنها با وجود آنکه در لیگ قهرمانان حضور ندارند بازی کند و گفت که حاضر است به سن‌سیرو برگردد.
روسونری اما تا آن زمان مهره‌های هجومی مورد نظرش که آندره سیلوا و نیکلا کالینیچ بودند را خریداری کرده بود. اینگونه بود که اوبامیانگ در دورتموند ماندنی شد و هواداران و مسوولان این تیم خرسند اما او یک بار دیگر عمر خود را برای رفتن به سطح بالاتری که مد نظرش هست، تلف کرد.
تحت نظر پیتر بوژ، سرمربی که از آژاکس آورده شد تا جای خالی توماس توخل مستعفی را پر کند، دورتموند شروعی رویایی داشت و خیلی زود به صدر جدول بوندس‌لیگا رسید. اوضاع اوبا هم در آن روزها روبه‌راه بود و در هشت بازی تیمش 10 گل زد. دورتموند اما در دو ماه اخیر به شیوه‌ای غیرمنتظره زمین خورد و حالا بوژ شدیدا خودش را تحت فشار می‌بیند و خطر اخراج شدن را احساس می‌کند بخصوص که سوالاتی درباره تاکتیک‌هایش و شیوه بازی دورتموند شکل گرفته است.
اوج انتقادات از او این هفته بود که تیمش بازی 4 بر صفر برده تا دقیقه 30 شهرآورد روهر مقابل شالکه را در نهایت 4 بر 4 مساوی کرد. این بدان معنا بود که دورتموند در 10 بازی اخیرش تنها یک پیروزی کسب کرده که آن هم برابر ماگدبورگ دسته سومی در جام حذفی آلمان بوده است. در همین حال دورتموند از مرحله گروهی لیگ قهرمانان هم حذف شده است. تیمی که زمانی در صدر جدول حاشیه امنیتی 5 امتیازی داشت حالا 22 گل خورده در کارنامه‌اش ثبت شده است.
 همه اینها دست به دست هم داده است تا در عرض کمتر از 6 ماه، بوژ دیگر در آن جایگاهی که در ابتدای فصل برای خودش در میان هواداران دورتموند ساخته بود، قرار نداشته باشد و با اینکه هانس یواخیم واتسکه، رییس باشگاه روز یکشنبه علناً از او حمایت کرد، بعید است که او با تداوم وضعیت فعلی در سیگنال ایدونا پارک ماندنی باشد. او فعلاً ابقا شده است اما تا زمانی که نتواند قهرمانان بازی تاج و تخت خونینش را به اوج برگرداند، نباید به تمام کردن فصل جاری روی نیمکت زنبور‌ها امیدی داشته باشد.


میرر

 

captcha
تازه ها
بیشتر