فوتبال ایران / شناسه خبر: 76399 / تاریخ انتشار : 1396/9/7 16:24
|
به یاد شماره ۹ و کاپیتان فراموش‌نشدنی گیلان

جاوید جهانگیری: به پروین گفتم از ملوان فیکس تیم ملی می‌شوم

جاوید جهانگیری درگذشت اما خاطراتش با ماست، مرد شریف و اهل اندیشه که عاشق فوتبال بود و همیشه دوست داشت بازیکنان تازه‌ای را پرورش دهد و چنین هم کرد‌.

ایران ورزشی آنلاین / جاوید جهانگیری درگذشت و حالا چه دیرهنگام می‌خواهیم درباره‌اش بنویسیم. او پیش از سیروس قایقران شماره ۹ ملوان را می‌پوشید. شماره ۹ ملوان با جاوید اعتبار گرفت و بعد به تن سیروس نشست. جاوید ستاره فراموش‌نشدنی ملوان بود، چپ پای لاهیجانی که بهمن صالح‌نیا در روز خداحافظی‌اش بازوبند کاپیتانی ملوان را به بازوی او بست و گفت: «بعد از من جاوید کاپیتان شماست.»

جاوید سالها در ملوان درخشید و بعد در انتقالی جنجالی و در هیاهوی رقابت ملوان و سپیدرود در فوتبال گیلان به سپیدرود پیوست. در رشت به اوج محبوبیت رسید تا آنجا که تماشاگران در فوتبال رشت در روز بازی‌های سپیدرود می‌گفتند: «اگر جاوید بازی می‌کند، بلیت بخریم.»
جهانگیری اما به ملوان هم علاقه داشت و فارغ از تعصب تماشاگران شیفته هر دو تیمی بود که برایش بازی کرده بود: «واقعا به ملوان علاقه داشتم، حتی در اردوی تیم ملی علی پروین به من پیشنهاد داد که به پرسپولیس بروم ولی ملوان را ترک نکردم. پروین به من می‌گفت می‌خواهی در ملوان باشی و در تیم ملی هم ثابت بازی کنی؟ من گفتم آره و پروین گفت نمی‌شود، باید بیایی در تیم‌های تهرانی تا ثابت تیم ملی باشی‌.» - مصاحبه با وارش اسپورت
جاوید جهانگیری مردی شریف و وارسته بود. سالها دبیر دبیرستان‌های شهرش بود و مربی فوتبال در تیم‌های کوچک‌. از فوتبال دنیای پرهیاهویی را جست‌وجو نمی‌کرد و دغدغه‌ها و اندیشه خودش را داشت. جاوید جهانگیری بازیکن بزرگی بود که شاید به اندازه استعداد بزرگش ندرخشید و مثل هم‌نسل‌هایش از فوتبال بهره چندانی نبرد. به شوخی در مصاحبه یک دهه قبلش با وارش اسپورت گفته بود: «خدایا اگر بنده تو هستیم یک شب ما را بخوابان و فردا ۲۵ ساله به دنیا برگردان. یک قرارداد یکساله ببندم و دوباره بعد از یک سال برگردم به همین سن چون می‌دانم آن یک سال را با همان بازی‌ام 700 میلیون می‌گیرم.»
جاوید جهانگیری درگذشت اما خاطراتش با ماست، مرد شریف و اهل اندیشه که عاشق فوتبال بود و همیشه دوست داشت بازیکنان تازه‌ای را پرورش دهد و چنین هم کرد‌. او در پرورش بسیاری از بازیکنان نقش داشت و این همه لذتی بود که از فوتبال می‌برد.

captcha
تازه ها
بیشتر