ورزش جهان / شناسه خبر: 76394 / تاریخ انتشار : 1396/9/7 16:03
|

بوفون: حاضرم تا 60 سالگی برای ایتالیا بازی کنم

بوفون عنوان بهترین دروازه‌بان و بهترین بازیکن فصل گذشته لیگ ایتالیا را به دست آورد.

ایران ورزشی آنلاین / تنها دو هفته بعد از کناره‌گیری از تیم ملی ایتالیا، دروازه‌بان افسانه‌ای آتزوری اعلام کرد می‌تواند دوباره برای این تیم بازی کند. جان‌لوییجی بوفون 22 آبان و بعد از ناکامی ایتالیا در صعود به جام جهانی بعد از 60 سال، وداع تلخی با این تیم داشت. اگرچه به نظر می‌رسید این پایان کار گلر بزرگ ایتالیا باشد اما بوفون 39 ساله در مراسم بهترین بازیکنان سال فوتبال ایتالیا گفت: «من سن و سال مشخصی دارم، درست بود که بخواهم متوقف شوم اما اگر هیچ دروازه‌بانی نباشد و از من بخواهند برگردم، نمی‌توانم رد کنم. من از تیم ملی کناره گرفتم تا کمی استراحت کنم. در مورد یوونتوس و تیم ملی خودم را سرباز می‌دانم. حتی اگر 60 سال هم داشته باشم هرگز نمی‌توانم به هیچ دعوتی پاسخ منفی بدهم چون برای من یک مفهوم ملی است.»

جان پیرو ونتورا مربی ایتالیا بعد از این شکست شرم آور و ناکامی در راهیابی به جام جهانی روسیه از سمت خود استعفا کرد اما بوفون ترجیح داد تقصیرها را به گردن مربی سابق نیندازد: «ونتورا تمام تلاشش را برای تیم ملی انجام داد اما متاسفانه در دو بازی مقابل سوئد نتوانستیم گل بزنیم.»

او در این مراسم جایزه بهترین بازیکن ایتالیایی و بهترین دروازه‌بان ایتالیایی را از آن خود کرد: «خوشحالم و باعث افتخارم است. هرگز فکر نمی‌کردم چنین جایزه‌ای ببرم. آن را محکم نگه می‌دارم چون جایزه بهترین بازیکن جوان را نگرفتم!»

بیانکونری جمعه در ناپل به مصاف صدرنشین لیگ ایتالیا می‌رود در دیداری که رسانه‌های این کشور از آن به‌عنوان فینال اسکودتو یاد می‌کنند. بوفون درباره ناپولی گفت: «آنها فلسفه منحصر به فردی دارند. این یعنی هر هفته با هر حریفی که روبه‌رو می‌شوند، با نگرش متفاوتی نسبت به خودشان فوتبال بازی می‌کنند.»

از بوفون درباره آمدن جنارو گتوزو به نیمکت مربیگری میلان هم سوال شد که پاسخ داد: «او سال‌ها در میلان بوده و مطمئنم می‌داند کدام کلیدها برای پیشرفت میلان به درد می‌خورد.»

---

در این مراسم که در سالن مگاوات میلان برگزار شد، تیم ماسیمیلیانو آلگری که برای ششمین بار متوالی قهرمانی لیگ ایتالیا را به دست آورد، بیشترین سهم را داشت و علاوه بر بوفون، شش بازیکن دیگر این تیم شامل دنی آلوز، لئوناردو بونوچی، الکس ساندرو، میرالم پیانیچ، گونسالو ایگواین و پائولو دیبالا در تیم منتخب فصل قرار گرفتند.

چهار بازیکن دیگری که در این تیم قرار گرفتند، کالیدو کولیبالی، راجا نایینگولان، مارک هامشیک و دریس مرتنز بودند.

«بانوی پیر» برای ششمین سال متوالی جایزه بهترین تیم سال را به دست آورد. یوونتوس در حال حاضر با چهار امتیاز اختلاف نسبت به ناپولی در رده سوم جدول سری A قرار دارد. این تیم علاوه بر بازی جمعه با ناپولی در دیدار بعدی خود نیز با اینترمیلان روبه‌رو می‌شود که با دو امتیاز بالاتر در رده دوم است. 

captcha
تازه ها
بیشتر