فوتبال ایران / شناسه خبر: 76392 / تاریخ انتشار : 1396/9/7 11:45
|
از نگاه سرمربی شارلروا رضایی پدیده لیگ بلژیک است

ملاقات با آنری، پاداش گل‌های کاوه

درخشش کاوه رضایی مدیر باشگاه شارلروا را به وجد آورده و قول داده او را به دیدن بازیکن محبوبش آنری ببرد. از طرف دیگر بیات تاکید می‌کند که او فروشی نیست.

ایران ورزشی آنلاین / آرمن ساروخانیان / اگر کیروش برای انتخاب مدافعان و هافبکهای میانی تیمش دغدغه زیادی دارد، خیالش بابت داشتن مهاجمان و گلزنان آماده راحت است. تازهترین نامی که خودش را برای حضور در خط حمله تیم ملی و بازی در جام جهانی مطرح کرده، کاوه رضایی است. مهاجم سابق استقلال دوران گذار در شارلروا را خیلی زود پشت سر گذاشت و این روزها یکی از مهمترین مهاجمان این تیم و حتی لیگ بلژیک است.

کاوه این هفته در زمین «واسلاند بورن» سازنده گل اول و زننده گل دوم بود تا شارلروا به تعقیب بروژ صدرنشین ادامه بدهد. رضایی فصل قبل در لیگ برتر برای استقلال شش گل زده بود، ولی تا الان در پانزده بازی لیگ بلژیک موفق شده هفت گل بزند و فرصت دارد این آمار را در نیمفصل دوم ارتقا دهد. اگر او بتواند این روند را حفظ کند، قطعا در روسیه هم یکی از مهاجمان اصلی کیروش خواهد بود.

پدیده لیگ بلژیک
کاوه هفته گذشته مقابل مشلن هم دو گل زد تا سرمربیاش، مازو او را پدیده فصل لیگ بلژیک بنامد و بگوید: «هیچوقت دوست ندارم درباره یک بازیکن خاص صحبت کنم، چون پیروزی با کار گروهی به دست میآید، ولی شاید بتوان کاوه را پدیده فصل نامید. او یک بازیکن کامل است که با تلاش زیادی دفاع میکند، دوندگی خیلی زیادی دارد و در کنار اینها گل هم میزند.»
سرمربی شارلروا درباره ارتباطش با مهاجم ایرانی میگوید: «کاوه خیلی خوب انگلیسی صحبت میکند و برای ارتباط با یکدیگر هیچ مشکلی داریم. او از نظر تاکتیکی خیلی باهوش است، چه از نظر آرایش درون زمین چه تغییراتی که در جریان بازی بهوجود میآوریم. لازم نیست موضوعی را ده بار به او توضیح بدهم تا متوجه شود.»
آمار هم حرفهای مازو را تایید میکند و کاوه یکی از سه بازیکن شارلروا است که بیشترین دوندگی را در هر بازی دارد. نیکولا پنتو، دروازهبان تیم هم در تمجید از رضایی میگوید: «او یک مهاجم کامل است. در دوره آمادهسازی خیلی زود متوجه شدیم که او چه ویژگیهایی دارد: گل میزند، میدود و به دفاع کمک میکند. او خیال هافبکها را راحت کرده و بازیکن ارزشمندی برای ماست.»

بهترین خرید ایرانی
هندریکس، هافبک شارلروا که این هفته نخستین گلش در لیگ بلژیک را با پاس مهاجم ایرانی زد اضافه میکند: «کاوه خیلی زود خودش را با رختکن تیم هماهنگ کرده. او در حال یادگیری زبان فرانسه است. او فروتنی زیادی دارد و میل به یادگیری در او مشهود است.»
مهدی بیات، مدیر ایرانی هم از درخشش رضایی خوشحال است. در سالهای گذشته بازیکنانی مثل امامیفر، مهدوی و یزدانی نتوانستند در شارلروا بدرخشند، ولی کاوه توانسته سفیر خوبی برای فوتبال ایران باشد. بیات که این روزها در مصاحبههای بعد از بازی نقش مترجم کاوه را هم دارد، درباره ماجرای انتقال او میگوید: «اصرار پدرم بود که کاوه را جذب کنیم. از شما پنهان نیست که عملکرد بازیکنان ایرانی در دوره مدیریت عمویم خوب نبود و برای جذب کاوه تردیدهای زیادی داشتم، ولی پدرم آنقدر اصرار کرد که من استعدادیابهای باشگاه را سراغ او فرستادم و با کاوه ملاقات کردم. او مرا متقاعد کرد که از ته دل دوست دارد این انتقال نهایی شود. او در ایران دستمزد خیلی بیشتری داشت، ولی دوست داشت بختش را در اروپا امتحان کند و بتواند در جام جهانی حاضر باشد. فلیس (مازو) هم تحت تاثیر عملکرد و شخصیت او قرار گرفته. از خرید او پشیمان نیستم و او یکی از باثباتترین مهاجمان لیگ بلژیک بوده. او از وقتی که اینجا آمده یک بازی بد هم نداشته.»

عاشق تیری آنری
کاوه در صحبتهای خصوصیاش با بیات از علاقهاش به تیری آنری گفته و به تلویزیون بلژیک هم میگوید که در جوانی بارها و بارها ویدیوی گلهای مهاجم وقت آرسنال را تماشا میکرده. بیات حالا قول میدهد که زمینه ملاقات رضایی با آنری را فراهم کند. مدیر ایرانی رابطه خوبی با فدراسیون فوتبال بلژیک دارد و قرار است به زودی کاوه را به اردوگاه تیم ملی بلژیک ببرد تا با مربی شیاطین سرخ ملاقات کند. بیات درباره کاوه اضافه میکند: «او توانسته خودش را با تیم و شهر تطبیق دهد و وقتی به شما قول داده که در پایان فصل با شما به زبان فرانسوی مصاحبه خواهد کرد، مطمئن باشید که پای حرفش میایستد.»
درخشش کاوه حتی بحث انتقال او را هم مطرح کرده، ولی بیات تاکید میکند که در نیم فصل اجازه جدایی هیچ بازیکنی را نمیدهد: «به موفقیت تیم افتخار میکنم. موقعیت فعلی ما نتیجه کار پنج ساله باشگاه است. همه تلاش کردیم که نخستین شهر فرانسویزبان بلژیک تیم قابلاحترامی داشته باشد. از اول فصل هیچ تیمی نتوانسته ما را به دردسر بیندازد. حتی در شکست 3 بر صفر مقابل اوستنده هم شایسته این نتیجه نبودیم و سرمربی تیم تاکید کرد که بازیکنان در این بازی خوب بودهاند.»
بیات اضافه میکند: «موضع باشگاه بسیار روشن است و با توجه به موقعیتی که در جدول داریم هیچ بازیکنی در نیمفصل جدا نمیشود. برای جدایی کاوه هم دلیلی وجود ندارد. او اینجا خوشحال است و هواداران او را دوست دارند. فکر میکنم این شروع یک ماجرای جذاب است. خوشحالم که او موفق شده و ثابت کرد که بدبینی من اشتباه بود. کاوه در واقع بازیکن پدرم است و بابت خرید او از پدرم تشکر میکنم.»

captcha
تازه ها
بیشتر