فوتبال ایران / شناسه خبر: 76389 / تاریخ انتشار : 1396/9/1 22:28
|
دوست دارم در جام جهانی مقابل پوگبا بازی کنم

عزت‌اللهی: هنوز امید دارم فیفا مرا ببخشد

امیر اسدی / سیروس قایقران، کریم باقری، مهدی فنونی زاده، جواد نکونام و حالا او. در 21 سالگی، 23 بازی ملی انجام داده و البته قبل از آن حضور در تمامی رده‌های پایه ملی را تجربه کرده است.

ایران ورزشی آنلاینامیر اسدی / کلیدی است و قابل اعتماد. مثل تمام شماره شش‌های سال‌های اخیر تیم ملی. قایقران، کریم باقری، مهدی فنونی زاده، جواد نکونام و حالا او. در 21 سالگی، 23 بازی ملی انجام داده و البته قبل از آن حضور در تمامی رده‌های پایه ملی را تجربه کرده است. قد و قامت بلند، تاکتیک پذیری و تاثیر روی عملکرد تیم ملی در فاز دفاعی او را به بازیکن مورد اطمینان کی‌روش تبدیل کرده است. سعید عزت‌اللهی این روزها جز تیم ملی در آمکار هم روزهای نسبتا درخشانی را پشت سر می‌گذارد.

کمتر کسی تصور می‌کرد بعد از انتقال قرضی به آمکار خیلی زود در ترکیب این تیم جا بیفتی و به بازیکن قابل اعتمادی در پست هافبک دفاعی تبدیل شوی. این پروسه چرا اینقدر زود طی شد؟
 دو هفته قبل از اینکه از روستوف جدا شوم، باشگاه آمکار برای جذب من پیشنهاد داد. من البته پای روستوف ماندم تا شرایط بهتری را تجربه کنم. در این مدت وضعیت آمکار را نیز بررسی کردم. وقتی دیدم شرایط برای حضورم در این باشگاه مساعد است تصمیم به جدایی گرفتم. ابتدای حضور در آمکار، تلاش کردم تا مربی به من اعتماد کند. همین اتفاق هم رخ داد چون تجربه بازی در لیگ روسیه را داشتم زودتر از حد تصور در آمکار جا افتادم و خوشبختانه در این مدت نتایج قابل توجهی هم کسب کردیم.
نتایجی که در حضور تو به دست آمده باعث شده تا شرایط آمکار در جدول رده‌بندی هم بهتر شود. با آمکار تا کجای جدول پیش می‌روید؟
 الان شرایط با قبل قابل مقایسه نیست. بردهای ارزشمندی به دست آورده‌ایم و البته در چند بازی هم با بدشانسی نتوانستیم به سه امتیاز برسیم. نمونه‌اش همین بازی قبل مقابل روستوف که در وقت‌های اضافه بازی پنالتی را به گل تبدیل نکردیم. با توجه به اینکه اختلاف امتیازها کم است حتی می‌توانیم به جمع 5، 6 تیم بالای جدول برسیم.
بند قرارداد عجیب باز هم سراغت آمد و اجازه نداد مقابل روستوف بازی کنی. این چه بندی است که در قرارداد شما نوشته می‌شود؟
 دقیقا به همین دلیل همراه تیم نبودم و در پرم ماندم تا تمرین‌های انفرادی‌ام را انجام بدهم. این بندی است که باشگاه روستوف در قرارداد قرضی من نوشته و چاره‌ای ندارم جز اینکه از آن تبعیت کنم. اگر مقابل روستوف بازی می‌کردم 500 هزار دلار جریمه می‌شدم.
تو جدا از اینکه در آمکار موثر هستی، در تیم ملی هم یک بازیکن کلیدی محسوب می‌شوی. چطور توانستی اطمینان کی‌روش را تا این حد جلب کنی؟
 قطعا هدف هر بازیکنی است که در تیم ملی جزو نفرات کلیدی و مهم باشد. همه تلاش می‌کنند، در تمرین انرژی می‌گذارند اما بقیه‌اش برمی‌گردد به نظر سرمربی. سعی می‌کنم در تمرین و زمین خواسته‌های فنی کی‌روش را اجرا کنم. فکر می‌کنم همین باعث شده تا او به من اطمینان کند. کی‌روش در این مدت، بخصوص در روزهای سخت همیشه پشت من بوده و از من حمایت کرده. من محبت‌های کی روش را هرگز فراموش نمی‌کنم و همیشه سعی‌ام این است که جواب اطمینان او را به بهترین شکل بدهم.
یک محرومیت ناخواسته باعث شده تا نخستین بازی تیم ملی در جام جهانی را از دست بدهی. در این مدت تلاشی انجام نداده‌اید تا شاید کمیته انضباطی فیفا این محرومیت را ببخشد؟
 طبق نامه‌ای که به فدراسیون آمده، من از دو بازی رسمی محروم شده ام. یک بازی مقابل سوریه بود و بازی بعد در جام جهانی. خودم امیدوارم اگر راهی بود مرا ببخشند تا بتوانم تیم ملی را از همان بازی نخست جام جهانی همراهی کنم. اگر هم نه که باید تلاش کنم وقتی بازی کردم این یک جلسه غیبت را جبران کنم.
آخرین شکست تیم ملی یادت هست؟
 (کمی فکر می‌کند) از وقتی من در تیم ملی هستم یادم نمی‌آید شکست خورده باشیم. چرا این سوال را می‌پرسید؟
می‌خواهم بدانم چه اتفاقی در تیم ملی رخ داده که شکست نمی‌خورید و همه تیم‌ها را یکی پس از دیگری می‌برید؟
 کادر فنی توانسته روحیه‌ای در بین بازیکنان به‌وجود بیاورد که حریفان را یکی پس از دیگری شکست بدهیم. این روحیه به ما بازیکنان تزریق شده که می‌توانیم با تیم‌های بزرگ بازی کنیم و برنده باشیم. تجربه کی‌روش و حضور بازیکنان با کیفیت، همه و همه دست به دست هم داده تا به خودباوری برسیم و روند شکست نخوردن را ادامه بدهیم.
دوست داری ایران با چه تیم‌هایی در جام جهانی همگروه شود؟ گروه آسان و امید به صعود یا گروه سخت و بازی مقابل تیم‌های بزرگ؟
 باید به این نکته اشاره کنم که تیم ضعیفی در جام جهانی حضور ندارد. اگر این تیم‌ها ضعیف بودند که ایتالیا، هلند و شیلی از حضور در جام جهانی محروم نمی‌شدند. اگر تیمی هدف بزرگ دارد باید آماده مقابله با تیم‌های بزرگ باشد. باید از یک گروه سخت هم صعود کنیم، چون از پس‌اش برمی‌آییم. در جام جهانی قبل هم نشان دادیم چیزی از آرژانتین کمتر نداریم. فقط اگر بازی‌های تدارکاتی بهتری برای تیم ملی فراهم شود می‌توانیم شگفتی بسازیم و به مراحل بالاتر هم صعود کنیم.
نگفتی دوست داری با چه تیم‌هایی همگروه شویم؟
 فرانسه، به خاطر بازی مقابل پل پوگبا که الگوی من است و البته پرتغال، چون کریس رونالدو را در ترکیب خود دارد.
 

 

captcha
تازه ها
بیشتر