فوتبال ایران / شناسه خبر: 76382 / تاریخ انتشار : 1396/8/29 11:41
|
دو گل؛ هدیه از بلژیک به کرمانشاه

کاوه، مرز باریک بین شادی و غم

امیر اسدی / مرز بین شادی و ناراحتی برخی مواقع خیلی باریک است. او از زدن دو گل برای تیمش خوشحال بود ولی از اتفاقی که در کرمانشاه افتاده بود ناراحت.

ایران ورزشی آنلاینامیر اسدی / برای او که فصل را تنها با یک هدف آغاز کرده، فرقی نمی‌کند مقابل کدام تیم بلژیکی بازی می‌کند. برای رسیدن به رویای حضور در جام جهانی، به مشلن گل می‌زند، دروازه اف سی بروژ را باز می‌کند و یا دروازه زولته وارگیم را فرو می‌ریزد. او می‌خواهد به روسیه برود و آمار شگفت انگیزش در لیگ بلژیک قطعا کار او را آسانتر خواهد کرد.

کمتر کسی تصور می‌کرد ابتدای فصل، بازیکنی که برای استقلال 7 گل در لیگ برتر و 6 گل در لیگ قهرمانان آسیا به ثمر رسانده بود، بدون حضور در اردوهای تیم ملی – حداقل یک سال قبل از حضور در بلژیک- پیراهن شارلروا را بپوشد و بعد از تنها چند هفته به مهاجم اصلی این تیم بدل شود. مهاجمی که حالا محبوب ورزشگاه استاد دو پایس است و همراه کریستین بناونته پرویی بهترین گلزن شارلروا.
شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که جز مدیر برنامه، چه کسی بیشترین نقش را در جذب رضایی و حضور او در شارلروا ایفا کرد؟ مهدی بیات، مدیر ایرانی باشگاه شارلروا صحبتهای جالبی درباره پروسه جذب رضایی می‌کند: «کاوه رضایی در اینجا خوشحال است و هواداران نیز او را دوست دارند. من فکر می‌کنم این آغاز ماجراجویی بزرگ او باشد. خوشحالم که در تیم موفق بوده است و من خودم مایل به جذب بازیکنان ایرانی هستم. حالت ذهن او متفاوت است، او می‌خواست و مایل بود به شارلروا ملحق شود و این تصمیمش به خاطر مسائل مالی نبود زیرا در ایران زندگی بسیار خوبی را داشت. آنچه که امروز شما شاهد آن هستید به خاطر پدرم بوده است. او اصرار داشت که برای مذاکره با کاوه بروم و به خاطر این کارش ممنونم و از اینجا می‌گویم که کاوه بازیکن او است.»
کاوه اما با همه مشکلات، اعم از زبان، محیط جدید و نیمکت نشینی در ابتدای فصل کنار آمد تا به امروز برسد. به روزهایی سرشار از موفقیت. به حالا که لقب پادشاه شش قدم را از آن خود کرده، بین گلزن‌های برتر لیگ بلژیک قرار گرفته و سری بین سرها پیدا کرده. او با دو گل زیبایی که مقابل مشلن به ثمر رساند، یکی از امیدهای کسب کفش طلا و عنوان بهترین گلزن ژوپیلرلیگ محسوب می‌شود.
رضایی این فصل 1135 دقیقه در زمین حضور داشته و روی 9 گل شارلروا تاثیر مستقیم گذاشته. او 6 گل وارد دروازه حریفان کرده و 3 بار هم سایر بازیکنان شارلروا را در موقعیت گل زدن قرار داده. او روی 2 گل هم تاثیر داشته. کاوه به طور میانگین، هر 126 دقیقه یک گل زده یا یک گل ساخته. آمار درخشانی که باعث نشده رضایی از حضور در جام جهانی مطمئن باشد: «آرزوی من این است که بتوانم در جام جهانی برای ایران به میدان بروم و از پرچم کشورم دفاع کنم. هنوز باید تلاش کنم و خودم را نشان بدهم تا جایی برای خودم در تیم ملی داشته باشم. هنوز مطمئن نیستم که در جام جهانی می‌توانم حضور داشته باشم یا خیر. برای اینکه این آرزو به حقیقت تبدیل شود باید همین روند را ادامه بدهم.»
کاوه رضایی در روزی دو گل وارد دروازه مشلن کرد که عزادار بود. عزادار هم استانی‌هایش در کرمانشاه که زلزله جان خیلی از آنها را گرفته. کاوه به همین دلیل بعد از گل‌هایی که به ثمر رساند شادی نکرد. این نشان می‌دهد مرز بین شادی و ناراحتی برخی مواقع خیلی باریک است. او از زدن دو گل برای تیمش خوشحال بود ولی از اتفاقی که در کرمانشاه افتاده بود ناراحت: «ناراحتی زیادی در وجود من هست. به یاد قربانیان این حادثه هستم که جان خود را از دست دادند. زلزله در زادگاه من رخ داده است. من دوستان زیادی آنجا داشتم. خیلی از کسانی که می‌شناختم در این حادثه از بین رفتند و خیلی‌های دیگر مجروح شدند. حدود یک هفته است که به این موضوع فکر می‌کنم. درباره بازی هم باید بگویم که خیلی خوشحالم که توانستم دو گل برای تیمم به ثمر برسانم و می‌خواهم گلهایم را به مردم زلزله زده تقدیم کنم.»
رضایی با درخشش خیره کننده‌ای که به نمایش گذاشته، تنها دو گل با صدر جدول گلزن‌های لیگ بلژیک فاصله دارد. این عنوان فعلا با 8 گل زده و به طور مشترک در اختیار ایساک دلین (مهاجم باشگاه بورن و تیم ملی سوئد ) و بوریما بانده (مهاجم باشگاه مشلن و تیم ملی بورکینافاسو ) است. کاوه امیدوار است به این روند رو به رشد ادامه بدهد و البته آمار او از این هم بهتر شود: «همه چیز در حال حاضر برای من فوق‌العاده پیش می‌رود. با این حال تازه در میانه‌های فصل هستیم و بازی‌های زیادی در پیش داریم. می‌دانم که می‌توانم پیشرفت کنم. از رشد و پیشرفتی که با تیمم تا به اینجا داشتم راضی هستم ولی می‌توانم و باید بهتر از این هم بشوم.».

 

کلیدواژه
کاوه رضایی
captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر