ورزش ایران / شناسه خبر: 76323 / تاریخ انتشار : 1396/8/8 15:28
|

صفر تا سکو، زندگی پرماجرای خواهران منصوریان روی پرده سینما

صفر تا سکو بعد از حضور موفق در دو جشنواره حالا با موافقت شورای نمایش مجوز اکران خود را برای یک آذر ماه گرفته و دهه اول این ماه روی پرده سینماها می رود.

ایران ورزشی آنلاین / مستند بلند «صفر تا سکو» به کارگردانی سحر مصیبی و تهیه کنندگی مشترک  طهورا ابوالقاسمی و مهتاب کرامتی روایت زندگی خواهران منصوریان، ووشوکارهای اهل سمیرم اصفهان است که قهرمان جهان و ایران شدند.

این فیلم با نمایش در جشنواره فجر سی و پنجم در چهار رشته بهترین فیلم، کارگردانی، تدوین و صداگذاری نامزد کسب جایزه شد و در جشنواره حقیقت سال گذشته با شش عنوان کاندید جایزه بهترین فیلم را از آن خود کرد.
صفر تا سکو بعد از حضور موفق در دو جشنواره حالا با موافقت شورای نمایش مجوز اکران خود را برای یک آذر ماه گرفته و دهه اول این ماه روی پرده سینماها می رود.
الهه، سهیلا و شهربانو منصوریان خواهرانی که پشتکار آنها را از کار سخت در زمین‌های کشاورزی و زندگی پر از مشکلات و محدودیت، به قهرمانی جهان رسانده است در این فیلم روحیه سرسخت و جنگنده و البته امیدوار خود را به بیننده و مخاطب نشان می‌دهند، روحیه‌ای که باعث بالارفتن از پله‌های پیشرفت و در نهایت قهرمانی در رشته ووشو شد.
در مسابقات آسیایی ۲۰۱۶ سهیلا در وزن منهای ۵۲ موفق به کسب مدال برنز شد و  الهه در وزن منهای ۵۶ و شهربانو منهای ۶۵ هردو مدال طلا را از آن خود کردند
در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۷ به میزبانی روسیه الهه و شهربانو منصوریان با مدال طلا به کشور بازگشتند و ثابت کردند با امید و تلاش به آنچه می‌خواستند رسیدند.
 سحر مصیبی در این فیلم به بخش های مهمی از زندگی ورزشی و شخصی این سه خواهر از تمرینات با امکانات کم و مشکلاتی که آنها در طی این مسیر داشتند پرداخته، به طوری که بیننده ناخودآگاه پس از دقایقی با هرسه همراه می‌شود و لحظه به لحظه با نگرانی‌ها و شادی‌ها و تمام مشکلاتی که آنها از سر گذراندند تا به مقام قهرمانی جهان برسند، پیش می‌رود.
بخش قابل توجه این فیلم راحتی این سه خواهر مقابل دوربین در تمام جریانات و ‌اتفاقات تلخ و شیرین زندگی ورزشی‌شان است، خصوصا در بخش هایی که به زندگی شخصی آنها پرداخته می‌شود. هیچکدام از صحنه‌ها در این فیلم بازسازی نشده وتمام اتفاقات به صورت واقعی فیلمبرداری شده و دوربین سحر مصیبی تمام لحظات واقعی این سه خواهر را به تصویر کشیده است.
 
عوامل فیلم:
 
تهیه کنندگان: مهتاب کرامتی، طهورا ابوالقاسمی
کارگردان: سحر مصیبی
فیلمبردار: رضا عبیات، تدوین: همیلا موید، صدابردار: علی علوی، مدیر تولید: سمیرا علایی، عکاس: مریم مجد، طراحی صدا: رامین ابوالصدق، موسیقی: امین بهروززاده، عنوان بندی: میثم میرزایی، مدیر تبلیغات ورسانه: شیوا آبا، روابط عمومی: نسیم چراغلو، طراحی پوستر: محمد حسین هوشمندی، مجری طرح: موسسه فرهنگی هنری اندیشه پردیس جم
پخش از بامداد فیلم
کلیدواژه
صفر تا سکو
captcha
تازه ها
بیشتر