ورزش جهان / شناسه خبر: 76301 / تاریخ انتشار : 1396/8/6 12:14
|

میلان - یوونتوس به روایت آمار

دو غول فوتبال ایتالیا سابقه رقابتی طولانی دارند. بهترین های این مصاف تاریخی چه کسانی هستند؟

ایران ورزشی آنلاین / میلان و سرمربی‌اش وینچنزو مونتلا که به خاطر شروع ضعیف‌شان به شدت تحت فشار قرار گرفته‌اند، یک آزمون سخت در پیش دارند که ظرفیت بحرانی‌تر کردن اوضاع‌شان را دارد: پذیرایی از یوونتوس. جدال میلان و یووه همیشه جزو جذاب‌ترین بازی‌های کالچو بوده است، چه هر دوی آنها در اوج بوده باشند، چه یکی از آنها دچار افت شده باشد یا هر دوی آنها. این نبرد میان دو تیمی است که روی هم 51 بار اسکودتو را برده‌اند. میلان شاید در حال سپری کردن روزهای سختی باشد اما همچون یوونتوس ترکیبش پر از بازیکنان مستعد است، بازیکنی که نظیر آنها همواره در نبردهای پرافتخارترین‌های کالچو بوده‌اند.

برترین گلزنان

از بازیکنان فعلی دو تیم هیچ یک از آنها در جدول برترین گلزنان تاریخ نبرد‌های میلان و یوونتوس نیستند. در سال‌های اخیر الساندرو دل‌پیرو با 7 گل و آندری شوچنکو با 6 گل بهترین گلزنان این بازی بوده‌اند. در رده‌بندی کلی اما فلیسه بورل و جامپیرو بونیپرتی هر دو با 9 گل بهترین گلزنان تاریخ یوونتوس در بازی مقابل میلان محسوب می‌شوند و در طرف مقابل هم ژوزه آلتافینی با 13 گلی که به غول‌های تورین زده است، بیشترین آمار را در میان بازیکنان میلان دارد. بازیکنی که امشب انتظار می‌رود گلزنی کند، پائولو دیبالا مهاجم آرژانتینی یوونتوس است که در وضعیت خوبی قرار دارد و تا به حال دو گل به روسونری زده است.

طولانی‌ترین نوار پیروزی

طولانی‌ترین روند پیروزی‌های متوالی میلان در مصاف با یوونتوس 4 بازی در فاصله 6 نوامبر 1960 تا 11 مارس 1962 بوده است. برای یوونتوس اما طولانی‌ترین نوار بردهای متوالی‌اش برابر میلان شامل 7 پیروزی از تاریخ 21 آوریل 2013 تا 9 آوریل 2016 می‌شود. میلان سال گذشته با تک گل مانوئل لوکاتلی در سن‌سیرو طلسم ناکامی‌‌هایش برابر یوونتوس را شکست.

مقتدرانه‌‌ترین نتایج

آخرین باری که میلان یوونتوس را تحقیر کرد و مقتدرانه‌ترین بردش را برابر رقیب تورینی کسب کرد، به سال 1950 برمی‌گردد که بانوی پیر را 7 بر یک شکست داد. یوونتوس اما سال 1997 توانست رقیب میلانی را در سن سیرو 6 بر یک در هم بکوبد.

بیشترین بازی

از سال 95-1994 در رده‌بندی بازیکنانی که بیشتری تعداد بازی را در دوئل‌های میلان و یوونتوس داشته‌اند، جان‌لوئیجی بوفون، ‌سنگربان یووه با 26 بازی، الساندرو دل‌پیرو با 25 بازی و پائولو مالدینی با 24 بازی رکورددار هستند.
جورجو کیه‌لینی (16) و کلودیو مارکیزیو (15) هر دو از یووه در رده‌های بعدی قرار دارند.

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر