فوتبال ایران / شناسه خبر: 76293 / تاریخ انتشار : 1396/8/4 12:23
|

چرا هواداران پرسپولیس نگران شهرآورد هستند

تیم برانکو هنوز نتوانسته از شوک باخت سنگین به الهلال خارج شود و بازیکنان کلیدی اش ناآماده اند. این تیم برای رسیدن به قله آسیا توان زیادی صرف کرد و این روزها تاوانش را می‌دهد

ایران ورزشی آنلاین / آرمن ساروخانیان / از آخرین برد پرسپولیس در شهرآورد 18 ماه می‌گذرد. همان روزی که رقیب سنتی‌ را 2-4 شکست داد و حتی می‌توانست به برد بزرگتری برسد. پس‌لرزه‌های آن شکست به قدری شدید بود که نیمکت مظلومی را واژگون کرد. استقلال در بازی حیثیتی فصل بسیار پریشان بود و عملکرد این مربی دیگر جای دفاع نداشت. سیل اعتراضات هواداران مظلومی را برد و نیمکت آبی به منصوریان رسید.

این مربی جوان هم تنها توانست کمی بیش از یک فصل دوام بیاورد. منصوریان هرچند در شهرآورد نتایج خوبی گرفت (تساوی بدون گل در بازی رفت و برد 2-3 در بازی برگشت) در لیگ هفدهم شروع فاجعه‌‌باری داشت و مجبور به رفتن شد.
پرسپولیس در مقایسه با استقلال فعلی جزیره ثبات است. از آن برد پرگل تا امروز همچنان برانکو روی نیمکت است و شاکله تیم هم تغییر زیادی نداشته. اگر همین ثبات را ملاک بگیریم، پرسپولیس باید در شرایط خیلی بهتری باشد، بخصوص که رقیب در همین زمان نسبتا کوتاه سومین سرمربی را تجربه می‌کند، آن هم کسی که کمتر از یک ماه است به فوتبال ایران آمده و تنها دو بازی روی نیمکت نشسته. با این حال هواداران پرسپولیس نسبت به برتری در بازی امروز خیلی خوشبین نیستند. این ناامیدی از کجا آمده؟
درباره استقلال با قاطعیت می‌توان گفت که در این 18 ماه پیشرفت زیادی نداشته. منصوریان وعده داد تیم جدیدی بسازد و ساخت - هرچند به لطف محرومیت فیفا - ولی در شروع فصل خودش با کلنگ به جان تیم افتاد و آن را خراب کرد.
پرسپولیس هم اما افت غیرمنتظره‌ای را تجربه می‌کند و همین هوادارانش را دچار تردید کرده. تیمی که فصل گذشته با اقتدار قهرمان شد و به نیمه نهایی لیگ قهرمانان رسید، هنوز نتوانسته از شوک باخت سنگین به الهلال خارج شود. پرسپولیس برای رسیدن به قله آسیا توان زیادی صرف کرد و این روزها تاوانش را می‌دهد. انگیزه بازیکنان کم شده و مهم‌تر از آن مهره‌های کلیدی برانکو غایب یا ناآماده‌اند.
طارمی، آقای گل دو فصل اخیر محروم است. مسلمان، پاسور تیم افت کرده و برانکو در هفته‌های اخیر او را بین دو نیمه تعویض کرده یا مثل بازی با نفت حتی از فهرست 18 نفره خط زده. احمدزاده، دیگر هافبک خلاق تیم مصدوم است. کامیابی‌نیا که مدعی بازی در ترکیب اصلی تیم ملی بود، این روزها حتی بابت حضور در ترکیب اصلی پرسپولیس هم مطمئن نیست. شجاع که شروعی رویایی در پرسپولیس داشت، حالا از نگاه هواداران مدافع نامطمئنی است و بالاخره بیرانوند در این هفته‌ها گل‌های بدی می‌خورد.
پرسپولیس در 6 بازی آخر تنها دو برد داشته که مقابل استقلال خوزستان و نفت بوده، ولی در هیچکدام از بازی‌های سخت‌تر از جمله مقابل سپاهان یا پیکان نتوانسته به سه امتیاز برسد. از تیم سرحالی که 18 ماه قبل استقلال را مقتدرانه برد یا تیمی که فصل گذشته قهرمان لیگ شد، خبری نیست و پرسپولیس وارد بحرانی شده که معلوم نیست چه زمانی می‌تواند از آن خارج شود.
در این وضعیت پیش‌بینی پرسپولیس به‌عنوان برنده این بازی کار سختی است، حتی اگر استقلال با شفر در اول راه باشد و مشکل گلزنی‌اش پابرجا.

 

captcha
تازه ها
بیشتر