فوتبال ایران / شناسه خبر: 76292 / تاریخ انتشار : 1396/8/3 16:21
|

هیاهوی بی نتیجه پرونده قلیان: بیچاره شفر و برانکو

ظاهرا همه چیز ختم به خیر شده، ولی «غلیان گیت» بازندگانی هم دارد. مربیان دو تیم استقلال و پرسپولیس در روزهای گذشته آچمز بودند و نمی‌دانستند تکلیف این دو بازیکن در نهایت چه می‌شود.

ایران ورزشی آنلاین / ظهر دوشنبه رادیو ورزش مشغول بررسی حکم محرومیت وریا غفوری و محسن مسلمان به خاطر کشیدن قلیان بود. یکی از مسوولان سازمان لیگ روی خط برنامه آمده بود و توضیح می‌داد که هنوز حکمی به آنها ابلاغ نشده، ولی اگر حکم تا پایان وقت اداری روز پنج‌شنبه برسد، آن را به کمیته مسابقات می‌فرستند تا مانع بازی کردن این دو بازیکن شوند. قابل پیش‌بینی بود که این پرونده با حضور مسئولان کمیته اخلاق روی آنتن زنده برنامه نود، یک مصاحبه طولانی در آستانه دربی و یک جلسه تشریفاتی با این دو بازیکن لغو شود و آنها اجازه بازی پیدا کنند.

ظاهرا همه چیز ختم به خیر شده و ماجرا پس از مدتی فراموش می‌شود، ولی «غلیان گیت» بازندگانی هم دارد. مربیان دو تیم استقلال و پرسپولیس در روزهای گذشته آچمز بودند و نمی‌دانستند تکلیف این دو بازیکن در نهایت چه خواهد شد. چطور می‌توان حکم محرومیت بازیکن را صبح روز مهمترین بازی فصل ابلاغ کرد و انتظار داشت برنامه‌های مربی به هم نریزد؟

مدیران دو باشگاه پرطرفدار تهرانی تحت فشار افکار عمومی تن به استفاده از مربیان خارجی دادند و با هزینه نسبتا زیاد برانکو و شفر را به تهران آوردند. هواداران از این دو مربی انتظار دارند که تیم خوبی بسازند، بخصوص برای این بازی که حیثیتی است و تقریبا همه ایران را پای تلویزیون می‌کشاند. با این حال آنها روزهای گذشته را در بلاتکلیفی گذراندند و از شروع هفته تا عصر سه‌شنبه نمی‌دانستند برای بازی پنج‌شنبه می‌توانند از این دو بازیکن استفاده کنند یا نه. اکثر مربیان عادت دارند از اول هفته ترکیب اصلی را کنار هم قرار ‌دهند و برای بازی تمرین ‌کنند، ولی حکمی که تیتر اول رسانه‌ها شد، دست آنها را برای کارهای تاکتیکی بسته بود.

وریا غفوری یکی از بازیکنان اصلی ترکیب شفر است و اگر محروم می‌شد او مجبور بود خسرو حیدری را از خط میانی به خط دفاع برگرداند. مسلمان هم بازیکن بسیار مهمی برای پرسپولیس است و برانکو هرچند در بازی مقابل نفت او را از فهرست کنار گذاشت، ولی قطعا برای دربی روی او حساب می‌کند، با این حال در روزهای گذشته نمی‌دانست که می‌تواند از او استفاده کند یا نه.

فوتبال ایران در سال‌های گذشته تمایل به مربیان خارجی پیدا کرده، ولی نیازهای اساسی مثل زمین تمرین را برای‌شان تامین نمی‌کند تا کارآیی آنها به حداقل برسد. حالا این حاشیه‌های خودساخته را هم اضافه کنید تا ببینید با تصمیمات فکر نشده چه ضرباتی به فوتبال‌مان وارد می‌کنیم.

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر