ورزش بین‌الملل / شناسه خبر: 76283 / تاریخ انتشار : 1396/8/1 15:00
|

ایران ورزشی آنلاین / بن هیوارد / بارسلونا همچنان پیروز می‌شود و لوییز سوارز همچنان نقشی ندارد. پیروزی 2 بر صفر شنبه تیم ارنستو والورده مقابل مالاگا نتیجه دلگرم‌کننده‌ای بود اما مهاجم نوک این تیم باز هم ناامیدکننده بود.

مالاگا تنها تیمی بود که بارسلونا نتوانست فصل قبل از این تیم ببرد، تیم میچل در خانه شاگردان لوییس انریکه را برد و در نوکمپ برابر این تیم مساوی کرد؛ این پنج امتیاز از دست رفته بارسلونا را قهرمان می‌کرد.

میچل، اسطوره رئال مادرید در روزهای بازی، خوشحال بود از اینکه به تیم سابقش در قهرمانی کمک کرده چون در لا روسالدا بارسلونا را برد و در بازی آخر لیگ به رئال مادرید باخت تا برای نخستین بار بعد از سال 2012 جام قهرمانی به سانتیاگو برنابئو برود.

بارسا همچنین در فوریه 2015 در خانه به مالاگا باخت اما بعید بود چنین اتفاقی تکرار شود چون اندلسی‌ها در حالی به نوکمپ آمدند که از 8 بازی تنها یک امتیاز گرفته و به ته جدول چسبیده بودند. بعد از تنها دو دقیقه، جرارد دلوفئو که به خاطر بازی‌های خوبش مقابل اتلتیکومادرید و المپیاکوس در ترکیب اصلی قرار گرفته بود، گلی زد که نباید مورد قبول قرار می‌گرفت. وقتش رسیده لالیگا از تکنولوژی استفاده کند؛ فصل قبل هم گل صحیح بارسلونا در زمین بتیس محاسبه نشد با آنکه توپ به طور کامل از خط دروازه میزبان رد شده بود.

بقیه بازی قابل پیش‌بینی بود، بارسلونا حمله می‌کرد و فرصت‌ها از دست می‌رفت تا اینکه آندرس اینی‌یستا گل دوم را زد. این نخستین گل او در لیگ بعد از پیروزی 4 بر صفر برابر رئال مادرید در آبان دو سال قبل بود.

سوارز باید یک گل دیگر می‌زد در موقعیتی که گل زدن آسان‌تر بود و دقایقی بعد جای خود را به پاکو آلکاسر داد. اوایل بازی هم یک فرصت عالی داشت و باید اذعان کرد اگرچه گل مهمی برابر اتلتیکومادرید زد اما حقیقت این است که او با روزهای درخشان خود فاصله دارد.

بارسا دفاع از عنوان قهرمانی جام حذفی را فرداشب مقابل مورسیا آغاز می‌کند و آلکاسر باید در ترکیب اصلی قرار گیرد. اگر مهاجم تیم ملی اسپانیا خوب باشد شاید والورده برای استراحت دادن به سوارز وسوسه شود.

مصدومیت اخیر سوارز به علاوه رفتن نیمار و غیبت خرید تابستانی تیم، عثمان دمبله و همچنین تصمیم والورده برای آوردن لیونل مسی به نقشی مرکزی‌تر همه در فرم ضعیف مهاجم سابق لیورپول تاثیر داشته است.

اگرچه این سه گل در 11 بازی می‌تواند داستان درخشانی در پیش داشته باشد اما در حال حاضر لوییز سوارز انتظارات را برآورده نکرده و جای او در موفقیت‌های بارسلونا خالی است.

مترجم: سیدعلی بلندنظر

 

captcha
تازه ها
بیشتر