فوتبال ایران / شناسه خبر: 76282 / تاریخ انتشار : 1396/8/1 14:46
|

برنامه عربستان برای آماده‌سازی / ملی‌پوشان نیم فصل دوم به اروپا منتقل می‌شوند

فدراسیون فوتبال عربستان زمانی مخالف مهاجرت بازیکنان کشورش بود، ولی حالا راه پیشرفت را در بازی در اروپا می داند.

ایران ورزشی آنلاین / فدراسیون فوتبال عربستان تصمیم گرفته بازیکنان ملی‌پوش این تیم برای نیم فصل دوم به طور قرضی راهی باشگاه‌های اروپایی شوند و هفته گذشته هم توافقی با لالیگای اسپانیا داشت. به گزارش الاهداف، عربستان که بعد از 12 سال توانسته به جام جهانی برسد امیدوار است این بازیکنان با رفتن به لیگ‌های اروپایی با حداکثر آمادگی به روسیه بروند.

عادل عزت، رییس جدید فدراسیون و ترکی الشیخ، وزیر ورزش جدید عربستان هفته گذشته به مادرید سفر کردند تا مقدمات انتقال بازیکنان ملی‌پوش این کشور به باشگاه‌های لالیگا را تدارک ببینند. انتظار می‌رود استعدادیاب‌های باشگاه‌های اسپانیایی در روزهای آینده به عربستان سفر کنند تا ملی‌پوشان این کشور را زیر نظر بگیرند.
فهرستی از بازیکنانی که مسافر احتمالی روسیه خواهند بود تهیه شده و مذاکره با باشگاه‌های اروپایی از ماه سپتامبر آغاز شده. گفته می‌شود انتقال قرضی فهد الموالد، گوش الاتحاد به یکی از باشگاه‌های اسپانیایی قطعی شده است. نمایندگان تورینو هم نمایش موتاز الهوساوی، مدافع میانی الاهلی را زیر نظر گرفته‌اند که در آخرین بازی موفق شد الاتحاد را با 3 گل شکست دهد.
هدف فدراسیون فوتبال عربستان انتقال ملی‌پوشان به تیم‌های میانه جدولی اسپانیا و ایتالیاست، ولی آماده است با باشگاه‌های سایر کشورهای اروپایی هم وارد مذاکره شود. قرار است استعداد‌یاب‌های باشگاه‌های اروپایی بازی دوستانه پرتغال و عربستان در شهر لی‌یرا را هم زیر نظر بگیرند تا اهداف احتمالی برای پنجره زمستانی را شناسایی کنند.
وزارت ورزش این کشور به تازگی برنامه‌ای هم برای شناسایی استعدادها و همچنین بازیکنان عربستانی متولد سایر کشورها تهیه کرده و به تازگی توانسته مختار علی، بازیکن سابق چلسی و زیر 17 ساله‌های انگلیس را برای تیم ملی عربستان جذب کند.
 

captcha
تازه ها
بیشتر