فوتبال ایران / شناسه خبر: 76281 / تاریخ انتشار : 1396/8/1 08:57
|
به جلال حسینی گفتم جام حذفی است نه جام جهانی

بیک‌زاده: یک روز می‌گویم چه کسانی نگذاشتند استقلال قهرمان شود

هر موقع آقای افتخاری افتخار دادند و جواب تلفن ما را دادند، باید در مورد این مساله صحبت کنیم تا مشکل حل شود. اگر این اتفاق افتاد که هیچ اما اگر توافق صورت نگرفت به کنفدراسیون فوتبال آسیا شکایت می‌کنم.

ایران ورزشی آنلاینسمیرا شیرمردی / هاشم بیک‌زاده یکی از بازیکنانی است که معمولا آرام و بی‌سر و صدا کارش را دنبال می‌کند تا حاشیه به فوتبالش و تیمش لطمه‌ای نزند اما انگار این حاشیه است که بعضی وقت‌ها دنبال بیک‌زاده می‌رود! بیک‌زاده در بازی حذفی مقابل پرسپولیس، یک درگیری لفظی با سیدجلال حسینی مدافع ملی‌پوش حریف داشت که باعث شد هواداران علیه او شعار سر دهند. بعد از آن هم صحبت‌های محسن فروزان در مورد دلایل قهرمان نشدن استقلال در زمان سرمربیگری امیر قلعه‌نویی و تایید بیک‌زاده، باعث شد حاشیه‌ها همچنان همراه این مدافع باتجربه باشد. بیک‌زاده مدافع نفت تهران که سال‌ها در استقلال بازی می‌کرد، درباره باخت به پرسپولیس در جام حذفی، اتفاقات بازی، شهرآورد پایتخت، صحبت‌های محسن فروزان در مورد کم‌کاری بعضی از بازیکنان در زمان سرمربیگری قلعه‌نویی و... صحبت می‌کند

مقابل پرسپولیس باز هم باختید و این بار از جام حذفی کنار رفتید...
 ما به ناحق از این رقابت‌ها حذف شدیم. واقعا باخت و حذف شدن، حق‌مان نبود. پرسپولیس 2 گل ناسالم به ما زد. گل اول که آفساید بود، روی گل دوم هم فکر نمی‌کنم خطای پنالتی اتفاق افتاده باشد.
شاید گل اول آفساید باشد اما گل دوم کاملا مشخص بود پنالتی است...
 من اینطور فکر نمی‌کنم. اتفاقا داور به خاطر این اشتباهاتش بعد از آن یک پنالتی برای ما گرفت که آن هم پنالتی نبود. داور شاید می‌خواست با این کار، اشتباهاتش را جبران کند اما من فکر می‌کنم اگر گل نمی‌خوردیم می‌شد بهتر کار کرد و مثلا یکی از گل‌ها را جبران کرد.
قبول دارید در کل بازی خوبی نبود و هر 2 تیم حملات خوبی نداشتند؟
 من فکر می‌کنم هر 2 سرمربی راضی بودند و 2 تیم حمله می‌کردند و در دفاع نبودند اما به هر حال با توجه به شرایط بازی، هر 2 تیم محتاطانه کار کردند چون جام حذفی است و نمی‌شد ریسک کرد. در هر صورت اگر داور تصمیم اشتباه نمی‌گرفت، شاید بازی حتی به 120 دقیقه هم کشیده می‌شد اما ما را حذف کردند.
حذف‌تان کردند یا حذف شدید؟!
 حذف‌مان کردند. من فکر می‌کنم اگر آن اشتباه رخ نمی‌داد و گل اول را نمی‌خوردیم، داشتیم خوب بازی می‌کردیم که شاید برنده هم می‌شدیم.
شاید این حذف شدن بد نباشد و باعث شود روی لیگ برتر بیشتر تمرکز کنید.
 توکل به خدا. ان‌شاءا... جبران می‌کنیم.
جریان درگیری‌تان با سیدجلال حسینی چه بود؟
 چیز خاصی نبود. بازیکن ما (علیرضا عزتی) روی زمین افتاده بود که من به سیدجلال گفتم توپ را به بیرون بزند چون حتما اتفاق بدی افتاده که بازیکن روی زمین است وگرنه نمی‌خواهد تمارض کند. به خاطر همین به سیدجلال گفتم «شما که کاپیتان هستی توپ را بزن بیرون. مگر بازی برای رفتن به جام جهانی است. ما که به جام جهانی رفتیم. بازی حذفی است و نهایتا یکی از تیم‌ها حذف می‌شود.» همین مساله ظاهرا باعث سوءتفاهم شد.
خب شاید این مساله را به هر بازیکن دیگری هم می‌گفتی ناراحت می‌شد...
 نمی‌دانم. شاید اینطور باشد اما من منظوری نداشتم.
با توجه به اینکه شهرآورد نزدیک است، دلت برای این بازی تنگ نمی‌شود؟
 چرا. من 8 شهرآورد بازی کردم که واقعا دلم تنگ می‌شود. یکسری دربی‌ها را به دلیل مصدومیت و محرومیت از دست دادم اما امیدوارم روزی برگردم و باز هم در شهرآورد بازی کنم.
شما یکی از بازیکنانی هستی که دربی‌های زیادی را تجربه کردی، باتوجه به شرایط پرسپولیس و استقلال در جدول، شهرآورد این فصل را چطور پیش‌بینی می‌کنی؟
 بله، من چندین و چند شهرآورد بودم و الان هم مثل بازی‌هایی که خودم بودم، دوست دارم استقلال برنده بازی باشد. امیدوارم این اتفاق بیفتد تا هواداران خوشحال شوند. البته شرایط جدول به صورتی است که پرسپولیس بالای جدول است و استقلال پایین اما شرایط جدول مهم و تاثیرگذار نیست و فکر می‌کنم استقلال با تغییراتی که انجام داد، می‌تواند ببرد.
یعنی شما معتقدید تغییرات استقلال مثبت بوده؟
 تغییرات خوب بود و روند رو به جلویی در تیم می‌بینیم.
محرومیت محسن مسلمان و وریا غفوری در آستانه این بازی بزرگ را چطور ارزیابی می‌کنید؟
 به نظرم این مساله، زندگی شخصی‌شان است و تا وقتی که دارند خوب کار می‌کنند نباید به آن ورود کرد. اگر ضعیف بودند می‌شد به آنها ایراد گرفت اما هر 2 بازیکن الان شرایط خوبی دارند. البته زشت است در ملأعام قلیان بکشند و از نظر اجتماعی خوب نیست اما محرومیت هم جالب نیست.
نبود این بازیکنان چقدر در بازی تیم‌هایشان می‌تواند تاثیر بگذارد؟
 من فکر می‌کنم بود و نبود یک بازیکن نمی‌تواند تاثیر آنچنانی روی یک تیم بگذارد اما بی‌تاثیر هم نیست. هر 2 بازیکن در سطح تیم ملی هستند و با کیفیت بازی می‌کنند پس کاش محروم نمی‌شدند.
طلب‌تان از استقلال به کجا کشید؟
 من 900 میلیون تومان از استقلال طلب دارم که با حکم کمیته انضباطی راضی شدم نصف آن را ببخشم اما آقای افتخاری جواب نمی‌دهد که ببینیم باید چه کنیم. هر موقع آقای افتخاری افتخار دادند و جواب تلفن ما را دادند، باید در مورد این مساله صحبت کنیم تا مشکل حل شود. اگر این اتفاق افتاد که هیچ اما اگر توافق صورت نگرفت به کنفدراسیون فوتبال آسیا شکایت می‌کنم. من تا الان به خاطر هواداران شکایت نکردم اما اگر کنار نیایند شاید من هم شکایت کنم.
یعنی حاضرید 450 میلیون تومان از طلب‌تان را ببخشید؟
 می‌خواهم این کار را انجام دهم و نصف قراردادم را ببخشم اما باید نصف دیگر را بدهند.
حتما نصف دیگر را یک‌جا می‌خواهید؟
 باید توافق کنیم. اگر نه، من هم از طریق همان وکلا و بچه‌هایی که به کنفدراسیون فوتبال آسیا شکایت کردند، کارم را از طریق ای‌اف‌سی پیگیری می‌کنم و همه طلبم را می‌گیرم. باور کنید من تا الان هم به خاطر هواداران سکوت کردم وگرنه از همان اول به ای‌اف‌سی شکایت می‌کردم.
از این مساله بگذریم، چند روز پیش محسن فروزان در مصاحبه‌ای گفته بود زمانی که قلعه‌نویی سرمربی استقلال بود، یکسری بازیکن کم‌کاری می‌کردند که او نتیجه نگیرد. با این صحبت‌ها موافق هستی؟
 من هم تایید می‌کنم. واقعا تیم ما با آن نفرات می‌توانست قهرمان شود اما بعضی از بازیکنان اشتباهات فاحشی می‌کردند که بازیکنان مبتدی هم این اشتباهات را نمی‌کردند. خدا از آنها نگذرد. اگر آن اتفاقات نمی‌افتاد، تیم قهرمان می‌شد اما یکسری شیطنت کردند. من با صحبت‌های فروزان کاملا موافقم و باز هم می‌گویم چنین چیزهایی بوده که شاید یک روز همه چیز را کامل گفتم.
چرا الان نمی‌گویید؟
 نه دیگر. فعلا به همین بسنده می‌کنیم.
خب شاید همین سکوت باعث شد آن اتفاقات بیفتد. اگر آن زمان این اتفاقات را می‌گفتید ممکن بود شرایط فرق کند...
 من دوست نداشتم دنبال این مسائل باشم و حاشیه درست کنم.
بازیکنانی که کم‌کاری می‌کردند الان در استقلال هستند؟
 این مساله را نمی‌خواهم بگویم. یک روز همه اتفاقات آن سال در استقلال را می‌گویم اما الان وقتش نیست اما می‌گویم خدا لعنت‌شان کند که نگذاشتند استقلال قهرمان شود.

 
captcha
تازه ها
بیشتر