ورزش جهان / شناسه خبر: 76260 / تاریخ انتشار : 1396/7/26 16:14
|

ایتالیای زخمی از سوئد انتقام می‌گیرد؟

آخرین مصاف ایتالیا و سوئد به یورو 2016 برمی‌گردد که ایتالیا یک بر صفر برنده شد، ولی بعد از رفتن کونته و آمدن ونتورا اوضاع دیگر بر وفق مراد نیست.

ایران ورزشی آنلاین / 13 سال از این ماجرا گذشته، ولی ایتالیایی‌ها این تصویر را فراموش نکرده‌اند. هواداران سوئد پرچمی به رنگ پیراهن تیم ملی‌شان نصب کرده بودند که روی آن نوشته شده بود: «2-2، خداحافظ ایتالیا!» ماجرا به دور آخر مرحله گروهی یورو 2004 برمی‌گردد. برد سوئد یا دانمارک به معنی حذف تیم دیگر و صعود ایتالیا بود، ولی بازی در نهایت با تساوی 2 بر 2 به پایان رسید تا هر دو تیم صعود کنند و ایتالیا به خانه برگردد.

عصر دیروز قرعه ایتالیا و سوئد را در پلی‌آف جام جهانی 2018 به هم رساند. می‌توان این را فرصتی برای انتقام دانست، ولی نه در شرایطی که ایتالیا در بحران است. ایتالیا در مرحله گروهی بعد از اسپانیا قرار گرفت، ولی نمایش این تیم در دو سه بازی آخر راضی‌کننده نبود. این تیم در رتبه 15 فیفا قرار دارد و با سخت‌ترین حریف سید دوم (سوئد در رده‌بندی فیفا بیست و پنجم است) روبه‌رو شد. آخرین مصاف دو تیم به مرحله گروهی یورو 2016 برمی‌گردد که ایتالیا یک بر صفر برنده شد، ولی بعد از رفتن آنتونیو کونته و آمدن ونتورا اوضاع دیگر بر وفق مراد نیست. ایتالیا بعد از سال 1958 هیچ‌کدام از ادوار جام جهانی را از دست نداده و حذف این تیم مقابل سوئد فاجعه خواهد بود.

گابریله اوریالی، مدیر تیم ایتالیا که به مراسم قرعه‌کشی رفته بود، گفت: «تقدیر حکم به این قرعه داد. از نگاه من می‌توانستیم قرعه بهتری داشته باشیم، ولی ما ایتالیا هستیم و سنت فوتبال ما حکم می‌کند که از هیچ تیمی نترسیم. با این حال ما با حریف سختی روبه‌رو می‌شویم. سوئد از گروه سختی صعود کرده، فرانسه را در یک بازی شکست داده و هلند را حذف کرده.»

اوریالی اضافه کرد: «امیدوارم تا آن زمان چند بازیکن مصدوم ما برگردند. در بازی‌های اخیر چند بازیکن مهم را به دلیل مصدومیت نداشته‌ایم. بلوتی در حال بازیابی است، همینطور وراتی، پلگرینی و مارکیزیو، ولی لازم است که همه آنها را در اوج در اختیار داشته باشیم.» ایتالیا برای بازی رفت به سولنا سفر می‌کند، ولی هنوز ورزشگاه میزبان بازی برگشت مشخص نشده و احتمالا از بین سن‌سیرو میلان، رنزو باربرا پالرمو و لوییجی فراری جنوا یکی انتخاب خواهد شد.

یانه اندرسون، سرمربی سوئد هم گفت که از امروز روی بررسی تیم ملی ایتالیا تمرکز خواهد کرد: «ما دو بازی سخت در پیش داریم، ولی بازی ما با هر حریف دیگری هم سخت می‌بود. نکته مثبت ماجرا این است که انتظار تمام شد، حریف را شناختیم و می‌توانیم برای بازی آماده شویم. تاریخ به ما می‌گوید که آنها تیم خوبی هستند.»

آندرئاس گرانکوییست، کاپیتان سوئد هم گفت: «ایتالیا احتمالا سخت‌ترین حریف ممکن بود، ولی قرعه‌کشی همین است. در پلی‌آف جام جهانی قبلی با پرتغال روبه‌رو شدیم و حالا باید مقابل ایتالیا بازی کنیم. ما نشان داده‌ایم که می‌توانیم تیمی مثل فرانسه را شکست دهیم و شاید آنها از ایتالیا کمی بهتر باشند. برای به خطر انداختن ایتالیا باید دو نمایش سطح ‌بالا داشته باشیم.»

اونیل، خوشحال از قرعه ایرلند

هیجان سه بازی دیگر پلی‌آف هم کمتر نخواهد بود. ایرلند، تیم 26 رده‌بندی فیفا که با برد روز آخر در زمین ولز توانست به پلی‌آف برسد، باید با دانمارک، تیم 19 رده‌بندی فیفا روبه‌رو شود. مارتین اونیل، سرمربی ایرلند درباره این بازی گفت: «به طور طبیعی باید از حضور در این مرحله خوشحال باشیم. ما با بردن چند بازی آخر توانستیم به اینجا برسیم و انتظار یک بازی سخت را داشتیم. دانمارک و مربی‌اش آگه هاریدا را خوب می‌شناسم، ما در منچسترسیتی و نوریچ همبازی بودیم، پس رویارویی جالبی خواهد بود.»

اونیل اضافه کرد که بابت روبه‌رو نشدن با ایتالیا خوشحال است و از اینکه تیمش در بازی برگشت میهمان است نگران نیست: «اگر از خیلی از مربیان بپرسید، ترجیح می‌دهند در بازی برگشت میزبان باشند، ولی با قانون گل زده در خانه حریف تیم میهمان این شانس را دارد که در 90 یا 120 دقیقه گل بزند و باید این مزیت را هم در نظر گرفت.» 

ایرلند شمالی هم در بازی رفت میزبان است و با سوییس روبه‌رو می‌شود. همچنین کرواسی پرستاره باید در بازی رفت از یونان میزبانی کند.
 

 
captcha
تازه ها
بیشتر