ورزش جهان / شناسه خبر: 76254 / تاریخ انتشار : 1396/7/25 14:35
|

رئال مادرید – تاتنهام؛ آزمون نهایی کین

ستاره انگلیسی در دو بازی قبلی لیگ قهرمانان 5 گل زده، ولی امشب در برابر یاران رونالدو کار خیلی سختی برای بالا بردن آمار گلزنی اش دارد.

ایران ورزشی آنلاین / هری کین گفته که آمار کریستیانو رونالدو را با دقت دنبال می‌کند. او می‌خواهد به جایگاهی که رونالدو دارد تکیه بزند اما در حال حاضر، رونالدو است که به‌عنوان بهترین مهاجم لیگ قهرمانان شناخته می‌شود.

کین کمک کرده تاتنهام برخلاف فصل قبل، در این فصل عملکرد موفقی در لیگ قهرمانان داشته باشد. آنها شش گل در دو بازی مقابل بوروسیا دورتموند و آپوئل نیکوزیا زده‌اند که 5  گل را کین به ثمر رسانده است. اما آزمون نهایی برای کین و هم‌تیمی‌هایش در سانتیاگو برنابئو رقم می‌خورد؛ جایی که رئال مادرید، قهرمان دوره پیش و رونالدو، پس از پیروزی برابر دورتموند و آپوئل انتظارشان را می‌کشند. چهار گل رئال مادرید را رونالدو به ثمر رسانده است.

موریسیو پوچتینو، مربی تاتنهام گفت: «مطمئنا این فرصتی است تا خودمان را بسنجیم. قرار است با بهترین تیم دنیا روبه‌رو شویم. ما تیمی جوان هستیم که ملی‌پوش‌های زیادی داریم اما تجربه زیادی در چنین دیدارهایی نداریم. این آزمونی پایه‌ای است.» پوچتینو درباره کین گفته: «او قطعا یکی از آماده‌ترین مهاجمان دنیا است. آمار او خودش گویاست.» آمار او در حدی است که باعث شده او را با دو نفری مقایسه کنند که در یک دهه گذشته به سطوح بی‌سابقه‌ای رسیده‌اند: رونالدو و لیونل مسی. کین در ماه سپتامبر 13 گل به ثمر رساند و در زمینه بیشترین گل زده در یک ماه با رونالدو و مسی برابری کرد.

او گفت: «می‌خواهم یکی از بهترین بازیکنان دنیا شوم و زمانی که می‌بینم نزدیک به این بازیکنان هستم انگیزه بسیاری می‌یابم که نزدیک‌تر شوم و گام بعدی را بردارم.» کین تازه 24 سال دارد و فرصت خوبی برای درخشش دارد اما باید ثابت کند نه‌ تنها به سطح رونالدو و مسی می‌رسد، بلکه به اندازه آنها استمرار دارد. مسی و رونالدو 9 توپ طلای اخیر را به خود اختصاص داده‌اند. کین می‌گوید: «نکته اصلی این است که در بالاترین سطح استمرار داشته باشید.»

با وجود پیشرفت‌های تاتنهام زیر نظر پوچتینو در فصل‌های اخیر، آنها استمرار لازم را نداشته‌اند. تاتنهام نتوانسته در رقابت‌های اروپایی اثر خود را بر جا بگذارد. غیبت کین در نیمی از دیدارهای تاتنهام در فصل گذشته لیگ قهرمانان هم بی‌تاثیر نبود. نقطه قوت رئال این است که بازیکنان خوب بسیاری در اختیار دارد و حتی رونالدو هم توانست در فصلی که تیمش فاتح لالیگا و لیگ قهرمانان شد، بازی‌های زیادی را استراحت کند. پوچتینو و تاتنهام از این امتیاز بی‌بهره‌اند. آنها در حمله بسیار به کین متکی‌اند که در این فصل، 55 درصد گل‌های تیمش در لیگ برتر و لیگ قهرمانان را زده است. تاتنهام در فصل‌های گذشته لوکا مودریچ و گرت بیل را به رئال فروخته و با رفتن آلوارو موراتا و ناکامی در خرید کیلیان امباپه، اکنون به نظر می‌رسد کین هدف اصلی رئال در بازار تابستان باشد.

 

captcha
تازه ها
بیشتر