فوتبال ایران / شناسه خبر: 76239 / تاریخ انتشار : 1396/7/23 15:50
|
برانکو هفته پیش پیشنهاد کرواسی را رد کرد

بخت برابر پروفسور با بیلیچ / آخر فصل یا بعد از پلی آف؟

محمد قراگزلو / پرسپولیس می‌گوید اگر برانکو با فدراسیون فوتبال کرواسی مذاکره کند باید تحت نظر این باشگاه باشد اما اگر قرار به وصلت نیمکت کرواسی و برانکو باشد، پرسپولیس آخرین نفری است که مطللع می‌شود.

ایران ورزشی آنلاینمحمد قراگزلو / وقتی برانکو گفت همه گزینه‌ها روی میز است و هر اتفاقی ممکن است بیفتد باید به این مساله بیشتر و جدی‌تر فکر می‌کردیم که ممکن است این فصل آخرین فصل حضور پروفسور روی نیمکت پرسپولیس باشد و فصل بعد او را بالای سر یکی از بهترین پرسپولیس‌های بعد از انقلاب نبینیم. یادمان نرفته سال قبل و در فروردین ماه سال 95 علی اکبر طاهری چطور بی سر و صدا و حتی بدون مطلع کردن برخی اعضای هیات مدیره پروژه تمدید قرارداد با مرد کروات را کلید زد و پیش برد. اتفاقی که قصد داشت این بار هم کلید بزند (که البته هفته قبل ترکاشوند کلید خوردن این ماجرا را با خبر برگزاری جلسه اولیه طرفین لو داد) اما در این خصوص ظاهرا همه چیز آنطور که مدیرعامل باشگاه پرسپولیس و غالب هواداران این تیم می‌خواهند پیش نمی‌رود.

برانکو قبل از بازی آخر هفته گذشته در نخستین اظهارنظر درباره تمدید قراردادش همه چیز را به آینده موکول کرد و البته به صورت کاملا ناگفته اما مشخص شانس ماندن و جدایی‌اش از پرسپولیس را برابر دانست. در واقع این جمله که همه گزینه‌ها روی میز است بیانگر شرایط بین ایوانکوویچ و باشگاه پرسپولیس بود. شرایطی بین ماندن و رفتن که هر اتفاقی ممکن است رخ دهد. از طرفی او در ادامه صحبت‌هایش به هیچ وجه تاکیدی روی شرایط پرسپولیس و اینکه می‌تواند اولویت را با این تیم قرار دهد نداشت و از اینکه کاملا راضی است چیزی نگفت.
برانکو می‌داند که تا پایان فصل با پرسپولیس قرار‌داد دارد اما شاید بعد از این زمان یعنی از خردادماه 96 به بعد با پرسپولیس نباشد. همانطور که خود برانکو اشاره کرده بود او در حال حاضر چند پیشنهاد از کشورهای مختلف دارد که مهم‌ترینش هدایت تیم ملی کرواسی است. واقعیت این است که بعد از برکناری آنته کاچیچ از رهبری تیم ملی‌ کرواسی در آستانه بازی حساس با اوکراین با برانکو برای هدایت تیم ملی کرواسی صحبت شد اما داشتن قرارداد با پرسپولیس و البته حضور در مقطعی حساس و خاص با این تیم اجازه نداد برانکو به تیم ملی کرواسی برود و زلاتکو دالیچ جای او را گرفت.
دالیچ دوست صمیمی برانکوست و هر دو نفر رابطه بسیار گرمی با هم دارند اما در کرواسی اهالی فوتبال خیلی خوب می‌دانند که این دو نفر را نمی‌توان با هم مقایسه کرد. برانکو در کرواسی و آسیا چند قهرمانی دارد و همین حالا به‌عنوان یک مربی موفق شناخته می‌شود اما دالیچ مربی متوسطی است که بیشتر مربی نایب قهرمانی‌هاست و افتخاراتش در قهرمانی جام‌های حذفی و سوپرجام‌های دو سه کشوری که در آنها مربیگری کرده خلاصه می‌شود.
همین مساله باعث شد تا مامیچ پدرخوانده فوتبال کرواسی برانکو را یکی از دو گزینه اصلی هدایت تیم ملی کرواسی بداند و در کنار اسلووان بیلیچ سرمربی فعلی وستهام قرار دهد. بیلیچ همسن و سال دالیچ است و شاگرد برانکو در تیم رویایی کرواسی 98 بود اما برخلاف دوران بازیگری هنوز مربی بزرگ و پرافتخاری شناخته نمی‌شود. او در مقطعی شش ساله و بعد از حضور کرانچار در جام جهانی 2006 هدایت تیم ملی کرواسی را به عهده گرفت اما در حال حاضر شرایط خوبی در وستهام ندارد و هر روز درباره اخراج او و گزینه‌های جانشینی‌اش صحبت می‌شود. بیلیچ هم مثل برانکو تا آخر فصل جاری با باشگاهش قرارداد دارد و اگر قرار بر انتخاب در آن مقطع باشد رقیب جدی برانکو برای در دست گرفتن هدایت تیمی ملی کشورش خواهد بود.
باشگاه پرسپولیس می‌گوید اگر برانکو با فدراسیون فوتبال کرواسی مذاکره کند باید تحت نظر این باشگاه باشد اما اگر قرار به وصلت نیمکت کرواسی و برانکو باشد باشگاه پرسپولیس آخرین نفری است که مطلع می‌شود. برانکو به شدت علاقه‌مند است  که سرمربی تیم ملی کرواسی شود اما حتی اگر فدراسیون فوتبال این کشور و داور شوکر به‌عنوان رییس فدراسیون(که او هم شاگرد برانکو در تیم 98 بوده)بعد از بازی پلی آف، دالیچ را کنار بگذارند دنبال سرمربی جدید برای جام جهانی یا ساختن تیمی نو برای یورو 2020می‌گردند که در آن صورت شاید برانکو مجبور به ترک پرسپولیس در میانه راه شود. البته فوتبالی‌ها می‌گویند برانکو چنین مربی‌ نیست که به قراردادش پشت کند و حداقل تا پایان فصل جاری در پرسپولیس می‌ماند.

 
captcha
تازه ها
بیشتر