ورزش جهان / شناسه خبر: 76223 / تاریخ انتشار : 1396/7/19 23:58
|

رفتار مشکوک فالکائو: کلمبیا و پرو تبانی کردند؟

لب خوانی بازیکنان پرو و کلمبیا نشان می دهد که آنها در دقایق پایانی با اطلاع از شکست شیلی ترجیح دادند حمله نکنند تا بازی به تساوی برسد و هر دو تیم صعود کنند.

ایران ورزشی آنلاین / فوتبال که در سال‌های اخیر بارها با رسوایی‌های متعدد حتی در بین مقامات بلندپایه فیفا دست به گریبان بوده، اکنون با یک شوک دیگر روبه‌رو شده. گفته می‌شود در دیدار پرو و کلمبیا در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸- احتمالا- تبانی شده است.

پرو و کلمبیا در آخرین روز از مرحله مقدماتی جام جهانی در حالی با هم روبه‌رو شدند که این مسابقه با نتیجه یک بر یک به پایان رسید. با توجه به شکست ۳ بر صفر شیلی مقابل برزیل، پرو توانست به پلی‌آف صعود کند و کلمبیا به صورت مستقیم به جام جهانی راه یافت.
با این حال تصاویری از این بازی منتشر شده که نشان می‌دهد احتمال تبانی میان دو تیم وجود داشته است. در جریان بازی، رادامل فالکائو بارها با بازیکنان پرو صحبت کرد، ضمن اینکه هنگام حرف زدن جلوی دهانش را می‌گرفت تا امکان لب خوانی از بین برود. با توجه به اینکه شکست شیلی در دقایق ابتدایی نیمه دوم مشخص شد و کلمبیا هم در دقیقه ۵۶ با پاس فالکائو و ضربه تمام کننده خامس از پرو پیش افتاد، بعید نیست بازیکنان دو تیم کلمبیا و پرو تبانی کرده باشند چون خوسه پائولو گررو در دقیقه ۷۶ روی یک ضربه ایستگاهی با اشتباه عجیب اوسپینا توانست گل مساوی را برای پرو به ثمر برساند. البته اوسپینا در بازی قبلی کلمبیا برابر پاراگوئه هم یک گل بد خورده بود و از این منظر شاید او فقط مشکل فنی داشته است.
در نهایت، چیزی که بیش از همه باعث تردید شده این است که بازیکنان کلمبیا موقعی که مسابقه یک بر یک بود، نتیجه بازی شیلی را به فالکائو می‌رسانند و فالکائو هم در حالی که جلوی دهانش را گرفته، با بازیکنان پرو گپ می‌زند. معلوم نیست او چه می‌گوید اما بعد، واکنش بازیکنان پرو به همدیگر این است: «آرام باشید» و دست از تلاش برای زدن گل پیروزی برمی‌دارند، چون به نظر می‌رسد تساوی برای هر دو تیم کافی است و کلمبیا به جام جهانی می‌رود و پرو هم روانه پلی آف خواهد شد. نکته مهم این است که زبان تمام کشورهای آمریکای جنوبی به جز برزیل، اسپانیایی است و بنابراین ارتباط برقرار کردن بین آنها کار سختی نیست.
در هر حال، رفتار فالکائو برای خیلی از مردم ناراحت شیلی، مدرکی شفاف از تبانی است، هرچند دادگاه ورزشی یا خود فیفا احتمالا دلیل محکم‌تری لازم دارد.

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر