ورزش جهان / شناسه خبر: 76219 / تاریخ انتشار : 1396/7/19 17:30
|

رکوردهای روبن به بهانه خداحافظی از تیم ملی

روبن ستاره نسلی از فوتبال هلند بود که تا یک قدمی قهرمانی جهان پیش رفت. یکی درباره بال بایرن گفت: «اگر با مسی و رونالدو همدوره نمی شد، می توانست در حد یکی از بهترین های تاریخ مطرح شود.

ایران ورزشی آنلاین / آرین روبن از فوتبال ملی کناره‌گیری کرد بعد از آنکه هلند با وجود برد 2 بر صفر مقابل سوئد به علت تفاضل گل بهتر حریف نتوانست پشت سر فرانسه به پلی‌آف صعود کند.

بال بایرن‌مونیخ در سال 2003 نخستین بازی ملی خود را برای نارنجی‌ها انجام داد و سه‌شنبه برای نود و ششمین بار پیراهن تیم ملی کشورش را به تن کرد. روبن بهترین بازیکن این میدان بود و با در اختیار داشتن بازوبند کاپیتانی تیم ملی هلند توانست هر دو گل بازی را بزند تا آمارش در تیم ملی به 37 گل برسد اما تیم دیک ادووکات باید هفت گل دیگر می‌زد اما موفق به چنین کاری نشد و تیمی که در دو جام جهانی قبلی به ترتیب دوم و سوم شده، از حضور در مسابقات روسیه باز ماند مثل اتفاق تلخی که در یورو 2016 رخ داد.

روبن به علاوه 37 گل، 29 پاس گل هم در کارنامه ملی‌اش دارد و به این ترتیب او در هر 112 دقیقه بازی ملی یک گل یا پاس گل داشته. این بازیکن 33 ساله که در شش تورنمنت بزرگ تیم ملی هلند را همراهی کرده، با این دو گل در رده چهارم بهترین گلزنان کشورش قرار گرفت همراه با دنیس برگ‌کمپ. همچنین با وجود مصدومیت‌های متعددی که در دوران حرفه‌ای روبن گریبان او را گرفته، با این 96 بازی در رده نهم باسابقه‌ترین بازیکنان تاریخ تیم ملی هلند قرار می‌گیرد. 

captcha
تازه ها
بیشتر