ورزش جهان / شناسه خبر: 76211 / تاریخ انتشار : 1396/7/17 16:42
|

یواخیم لوو: نباید خودمان را فریب بدهیم

آلمان با آمار فوق العاده ای به جام جهانی رسیده، ولی سرمربی اش هشدار می دهد که آنها در روسیه کار آسانی نخواهند داشت.

ایران ورزشی آنلاین / آلمان 5 بر یک آذربایجان را در هم کوبید تا دهمین برد خود در مرحله مقدماتی جام جهانی را در 10 بازی جشن بگیرد. لئون گورتزکا مهاجم 22 ساله آلمان که مورد توجه باشگاه‌های طراز اول اروپایی قرار گرفته دو گل این بازی را زد ضمن اینکه ساندرو واگنر آمار گلزنی ملی خود را به 5 گل در 5 بازی رساند. جالب اینکه تیم میهمان توانست بعد از گل اول او بازی را به تساوی بکشاند.

آلمان با رکورد اسپانیا در مقدماتی جام جهانی 2010 برابر شد که از 10 بازی‌اش 30 امتیاز گرفت اما حتی تفاضل گل بهتری نسبت به تیم ویسنته دل بوسکه به دست آورد. تیم یواخیم لوو در این 10 بازی 43 گل زد یعنی به طور متوسط بیش از 4 گل در هر بازی و تنها 4 گل خورد، در حالی که اسپانیا 28 گل زده و 5 گل خورده بود.

یواخیم لوو مربی آلمان بعد از پایان کار تیمش در مرحله مقدماتی گفت: «اشتباه است اگر رقابت‌های انتخابی را به‌عنوان استاندارد در نظر بگیریم. درست است که ما عملکرد خیلی خوبی داشتیم و توانستیم رکورد تفاضل گل را بزنیم اما جام جهانی سال آینده داستان کاملا متفاوتی دارد و نباید خودمان را گول بزنیم.»

آلمان هفت تغییر نسبت به برد 3 بر یک در بلفاست مقابل ایرلندشمالی که صعود این تیم را قطعی کرد، داشت و برای همین دیر ریتم خودش را پیدا کرد.

لوو ادامه داد: «شروع سختی داشتیم چون قبل از این هیچ وقت با چنین ترکیبی بازی نکرده بودیم. بازیکنان جوان برای اینکه بدانند در زمین چه باید بکنند به زمان نیاز دارند.»

برنامه ابتدایی لوو برای این بازی به‌عنوان نخستین دیدار آماده‌سازی برای دفاع از عنوان قهرمانی با مشکل مواجه شد وقتی نیکلاس زوله و شکودران موستافی دو مدافع تیم در نیمه اول مصدوم شدند. به گفته مربی آلمان، مدافع آرسنال که برای جلوگیری از گلزنی رامیل شیدائف از ناحیه ران مصدوم شده شاید تا مدت‌ها نتواند بازی کند اما بازیکن بایرن‌مونیخ احتیاطا زودتر بیرون کشیده شد: «فکر می‌کنم موستافی پارگی ماهیچه داشت، کمی جدی به نظر می‌رسد. باید منتظر نتایج دقیق پزشکی باشیم اما احتمالا مدت زیادی نمی‌تواند بازی کند.»

رکورد آلمان

آلمان بهترین عملکرد را در تاریخ رقابت‌های مقدماتی جام جهانی بر جای گذاشت. این تیم علاوه بر آنکه 10 بازی خود را برد، با 43 گل زده و 4 گل خورده به رکورد تفاضل گل 39 رسید. 

رکورد قبلی در اختیار رومانی در مقدماتی جام جهانی 1998 بود که تفاضل گل مثبت 33 داشت.

آلمان دو برد 8 بر صفر و 7 بر صفر برابر سن مارینو داشت که هر ده بازی‌اش را باخت با تفاضل گل منهای 49، همچنین برد 6 بر صفر تیم لوو برابر نروژ هم چشمگیر بود.

captcha
تازه ها
بیشتر