ورزش جهان / شناسه خبر: 76210 / تاریخ انتشار : 1396/7/17 16:29
|

انگلیس بدون کیفیت، بدون جذابیت

مردان ساوت گیت با نتایج خیلی خوبی به جام جهانی صعود کردند، ولی سبک بازی این تیم که موقعیت های خیلی کمی خلق می کند نتوانسته کارشناسان را راضی کند.

ایران ورزشی آنلاین / انگلیس مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 را بدون شکست به پایان رساند و با پنالتی نیمه اول هری کین از سد میزبان خود، لیتوانی گذشت. تیم گرت ساوت‌گیت با 26 امتیاز از 10 بازی و 8 امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم گروه، اسلواکی مقتدرانه به مسابقات روسیه راه یافت اما صعود آسان این تیم نگران‌کننده بود از آن جهت که فوتبالی فاقد طراوت و خسته کننده ارائه می‌کند. انگلیس در این بازی در زمین چمن مصنوعی 71 درصد مالکیت توپ داشت اما تنها چهار شوت در چارچوب به نامش ثبت شد.

انگلیس که در ششمین جام جهانی متوالی خود حاضر می‌شود، در این بازی نسبت به برد یک بر صفر مقابل اسلوونی هفت تغییر داشت. هری وینکس از تاتنهام و هری مگوایر از لسترسیتی برای نخستین بار در ترکیب اصلی این تیم قرار گرفتند ضمن اینکه جک باتلند دروازه‌بان استوک سیتی به جای جو هارت بازی کرد.

انگلیس حالا در 21 بازی پیاپی در مقدماتی جام جهانی شکست نخورده اما قطعا در دیدارهای دوستانه پیش رو مقابل آلمان و برزیل، ساوت‌گیت شناخت بهتری از تیم خود پیدا می‌کند.

ساوت‌گیت هنوز کاپیتان تیمش را به طور قطعی انتخاب نکرده اما تحت تاثیر هری کین قرار گرفته به خاطر موفقیتی که در زمان در اختیار داشتن بازوبند به دست آورده. کین برای بازی مهم پنج‌شنبه برابر اسلوونی به‌عنوان کاپیتان انتخاب شد و انگلیس با پیروزی صعودش را قطعی کرد، مقابل لیتوانی هم مهاجم تاتنهام کاپیتان بود و در هر دو بازی گل پیروزی تیمش را زد.

ساوت‌گیت بعد از بازنشستگی وین رونی، کاپیتان تیمش را انتخاب نکرده و به نظر می‌رسد این افتخار نصیب کین یا جوردن هندرسون، هافبک و کاپیتان لیورپول می‌شود.

مربی انگلیس تایید نکرد که مهاجم 24 ساله کاپیتان تیم در روسیه خواهد بود اما به تمجید از او پرداخت: «فکر می‌کنم خیلی مهم است که گل می‌زند و تیم را از جلو هدایت می‌کند. ما یک رهبر درون زمین می‌خواهیم و هری با کارهایش واقعا من را تحت تاثیر قرار داده.»

کین که آمار خود در هفت بازی اخیر ملی را به شش گل رساند، بعد از این بازی گفت: «این بازی فوق‌العاده نبود اما محکم بود. آنها فرصت‌های گلزنی زیادی نداشتند، ما هم همینطور. راستش در یک سوم دفاعی آنها کیفیت لازم را نداشتیم. زمین مناسب نبود اما باید بهتر از این باشیم.»

انگلیس بازی خوبی انجام نداد اما ساوت‌گیت به یک توضیح ساده برای برآورده کردن انتظارات مقابل تیمی که یک سال است هیچ مسابقه رسمی را نبرده، اکتفا کرد: «ما در این بازی هفت تغییر داشتیم این یعنی شما در خیلی موارد ارتباط لازم را ندارید. آنقدری که می‌خواستیم نتوانستیم گل بزنیم اما سه بازیکن داشتیم که برای اولین بار در ترکیب اصلی قرار می‌گرفتند. کمی کیفیت بیشتر در یک سوم دفاعی رقیب در تیم ما کم است. آنها در دفاع فشرده بودند و ما راهی برای نفوذ پیدا نمی‌کردیم. به پاس‌های سریع و یک و دو نیاز داشتیم. بازی‌های ماه آینده مقابل برزیل و آلمان کاملا متفاوت خواهد بود.»

منبع: رویترز و گل

captcha
تازه ها
بیشتر