فوتبال ایران / شناسه خبر: 76200 / تاریخ انتشار : 1396/7/16 14:10
|
همین که تیم‌ها می‌خواهند نخستین شکست را به پارس جم تحمیل کنند خوب است

تارتار: از چالش صدرنشینی خوش‌مان آمده

مهدی تارتار: همین که بتوانیم این فصل در لیگ برتر بمانیم برای ما موفقیت بزرگی است اما این را هم کتمان نمی‌کنیم که از چالشی که در صدر جدول برای‌مان به وجود آمده، خوش‌مان می‌آید.

ایران ورزشی آنلاینبهناز میر مطهریان / حالا زمان اثبات موفقیتی رسیده که پارس جنوبی جم در کمال ناباوری، در نخستین سال حضورش در لیگ برتر کسب کرده است. طعم شیرین نشستن در صدر و گل نخوردن از ابتدای فصل آنقدر به مذاق شاگردان مهدی تارتار خوش آمده که آنها حاضر نیستند به این راحتی میدان را برای سایر تیم‌ها خالی کنند. لیگ برای‌شان رنگ و بویی گرفته متفاوت از آنچه پیش‌بینی‌اش را می‌کردند. با این حال تارتار همچنان تأکید می‌کند که هدف تیمش بقا در لیگ برتر است و بس، تا با تأکید بر این موضوع فشار توقعات را از روی دوش شاگردانش بردارد. تارتار از چالش صدرنشینی لذت می‌برد و آرامش شاگردانش را مهم‌ترین راه موفقیت در این چالش می‌داند.

 همه از کار سختی می‌گویند که برای حفظ صدرنشینی پیش رو دارید.
 خدا را شکر شرایط خوبی داریم و تیم خوبی را جمع کرده‌ایم. بازیکنانی مشتاق، علاقه‌مند و جویای نام داریم که امیدواریم با آنها روند خوبی را که در پیش گرفته‌ایم ادامه دهیم. هدف ما این است که این فصل در لیگ بمانیم و تا کنون توانسته‌ایم خیلی خوب عمل کنیم. واقعاً کار سختی در پیش داریم.
خودتان فکر می‌کنید تا چه زمانی بتوانید صدرنشینی را حفظ کنید؟
 همانطور که می‌دانید حفظ صدرنشینی کار بسیار سختی است و اینکه تا کجا بتوانیم این موفقیت را ادامه دهیم معلوم نیست. با این حال اما در بازی‌هایی که تا کنون انجام داده‌ایم، نشان دادیم که چیزی کمتر از تیم‌های دیگر نداریم. ما مقابل تیم‌هایی چون استقلال، سپاهان، پیکان و تیم‌های دیگر عملکرد خوبی داشتیم و این نشان از ظرفیت بالای تیم ما دارد.
در حالی که خیلی‌ها پارس جم را حتی مدعی قهرمانی می‌دانند، چرا مدام تأکید می‌کنید که هدف‌تان بقا در لیگ است؟
 انتظارات نباید از ما بالا برود. درست است که خوب نتیجه گرفته‌ایم اما نباید فراموش کنیم که نخستین سال حضورمان در لیگ برتر را تجربه می‌کنیم. به خاطر همین توقعات نباید از ما بالا برود و بازیکنان را تحت فشار قرار دهد.
یعنی ماندن در لیگ برتر برای‌تان کافی است؟
همین که بتوانیم این فصل در لیگ برتر بمانیم برای ما موفقیت بزرگی است اما این را هم کتمان نمی‌کنیم که از چالشی که در صدر جدول برای‌مان به وجود آمده، خوش‌مان می‌آید و دوست داریم ادامه‌اش دهیم.

اصلاً فکرش را می‌کردید که اینطور صدر را مال خود کنید؟
 نه تنها من که هیچکس فکرش را نمی‌کرد پارس جنوبی جم بتواند در نخستین سال حضورش در لیگ برتر، صدر جدول را به خود اختصاص دهد.
بازی با تراکتورسازی پر مصدوم را چطور می‌بینید؟
 بازی با تراکتورسازی برای ما بازی سنگینی است. درست است که این تیم خیلی از مهره‌هایش را به خاطر مصدومیت در این بازی در اختیار ندارد اما این تیم در همین شرایط هم می‌تواند برای ما مشکل ایجاد کند.
بازیکنان تراکتورسازی برای بازی این هفته انگیزه زیادی دارند تا نخستین شکست شما را رقم بزنند.
 همین که تیم‌ها به دنبال این هستند که ما را شکست دهند و نخستین شکست را به ما تحمیل کنند، اتفاق خوبی است. بازیکنان اما باید تمام تلاش خود را بکنند تا این رکورد را همچنان برای ما حفظ کنند.
در تصاحب صدر با پرسپولیسی رقابت دارید که همه از علاقه قلبی‌تان به این تیم خبر دارند.
 بله، تیم محبوب من پرسپولیس است اما در حال حاضر موفقیت پارس جنوبی جم به هر چیزی اولویت دارد.
نظرتان درباره بحران اخیری که برای پرسپولیس رخ داده چیست؟
 به هر حال اتفاق بدی افتاده. مهدی طارمی از بازیکنان تأثیرگذاری است که چه در آسیا و چه در جام جهانی می‌تواند به پرسپولیس و فوتبال ملی کمک کند. امیدوارم چنین مسائلی به طور جدی از سوی مسوولان فوتبال پیگیری شود تا دیگر شاهد تکرارشان نباشیم. در حال حاضر نه تنها باشگاه پرسپولیس که فوتبال ما از اتفاقی که برای طارمی افتاده متضرر می‌شود و باید به شدت این موضوع پیگیری شود.
به نظر شما در این اتفاقات تقصیر با چه کسی بوده است؟
 پاسخ به این سوال نیازمند بررسی جدی است و به همین خاطر به پیگیری این مساله از سوی مسوولان تأکید دارم.
چه احساسی دارید از اینکه آقای فیروز کریمی، پدر همسرتان هم روی نیمکت گسترش نشسته و در ادامه فصل با او تقابل خواهید داشت؟
 خب، جای آقای کریمی واقعاً در لیگ خالی بود. او از مربیانی است که باید در فوتبال ما تیم داشته باشد و شاگردانی با کیفیت را پرورش دهد. او در فوتبال ما از نظر فنی جزو اولین‌هاست و درایت بالایی دارد. ضمن اینکه حضور فیروز کریمی و امثال او در این فوتبال به ارتقای سطح مربیان هم کمک می‌کند.
این صحبت‌های شما هم در تصمیم‌شان برای حضور در گسترش فولاد دخیل بوده است؟
 آقا فیروز آنقدر با تجربه است که باید به ما مشاوره بدهد. او خیر و صلاح خود را بهتر از ما می‌داند و مثل همیشه با درایت درباره انتخاب تیمش تصمیم گرفته است.

 

captcha
تازه ها
بیشتر