فوتبال ایران / شناسه خبر: 76164 / تاریخ انتشار : 1396/7/12 20:11
|

پلی‌آف جام جهانی در آسیا / سوریه به دنبال تکمیل شگفتی

سوریه که بعد از تساوی در تهران به پلی آف رسید امروز امیدوار است مقابل استرالیا شگفتی تازه ای خلق کند.

ایران ورزشی آنلاین / گل ثانیه‌های آخر عمر السومه در تهران سوریه را به پلی‌آف جام جهانی فرستاد و آنها  حالا با حذف استرالیا به دنبال تکمیل شگفتی هستند. البته موفقیت در این بازی به معنی کسب مجوز صعود نیست و تیم برنده باید با نماینده منطقه کونکاکاف هم روبرو شود. بازی رفت دو تیم امروز در مالزی برگزار می‌شود و سوریه امیدوار است با کسب یک نتیجه خوب اندوخته مناسبی برای بازی برگشت داشته باشد.

صعود سوریه به مرحله پایانی مقدماتی آسیا در شرایط سخت جنگ داخلی شگفتی بزرگی بود و کمتر کسی فکر می‌کرد که این تیم بتواند صعود کند، با این حال این تیم توانست بعد از ایران و کره جنوبی سوم شود و همچنان امید صعودش را زنده نگه دارد.

موفقیت سوریه در این مسابقات بیش از همه به لطف خط حمله زهردارش است که با بازگشت عمر السومه و فراز خطیب خطرناک‌تر شده و اولین تیمی بود که موفق شد دروازه تیم ملی را در مرحله قبل باز کند. عمر خریبین، دیگر مهاجم آماده این تیم است که با پیراهن الهلال موفق شد مقابل پرسپولیس هت‌تریک کند.

در طرف دیگر استرالیا بعد از سه صعود متوالی به جام جهانی در بازی‌های اخیر متزلزل بوده و کارشناسان فوتبال این کشور نگرانند یک لغزش دیگر مقابل سوریه آنها را از رسیدن به روسیه محروم کند. استرالیا تنها به خاطر یک گل اختلاف نسبت به عربستان صعود مستقیم به جام جهانی را از دست داد، با این حال او به خاطر استفاده از خط دفاع سه نفره با انتقادات زیادی روبرو شده است. البته او قبل از این بازی تاکید کرد که هیچ چیزی را تغییر نخواهد داد. ناکامی در این بازی برای فدراسیون فوتبال استرالیا هم گران تمام خواهد شد و به معنی ضرری 5 میلیون دلاری خواهد بود.

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر