فوتبال ایران / شناسه خبر: 76163 / تاریخ انتشار : 1396/7/12 18:05
|
محرم تنها گزینه‌ای که می‌تواند فشار را از سپاهان بردارد

نویدکیا - کریمی به جای کرانچار؟

سپاهان در حال حاضر زوج محرم – محمود کریمی را برای جایگزینی کرانچار پیش رو دارد و کافی است که ناکامی این مربی کروات در دو هفته آینده ادامه یابد تا شاهد وقوع زلزله‌ای عظیم روی نیمکت طلایی پوشان باشیم.

ایران ورزشی آنلاین / سپاهان با زلاتکو کرانچار، بدترین و ضعیف ترین رکوردهای تاریخ این باشگاه را ثبت کرده و ضعیف ترین شروع را در تاریخ این تیم در لیگ برتر داشته است. برای نخستین بار در رده چهاردهم جدول قرار گرفته، برای نخستین بار به تفاضل گل منفی 5 رسیده، برای نخستین بار امتیازات تیم کمتر از تعداد بازی‌هایش شده، برای نخستین بار موفق به کسب پیروزی خانگی نشده و چندین رکورد منفی دیگر که کارنامه این فصل سپاهان و کرانچار را از سیاه‌ترین کارنامه‌های تاریخ این باشگاه می‌سازد. با این وضعیت تا چند هفته دیگر مدیرعامل باشگاه و مجموعه سپاهان از کرانچار حمایت خواهند کرد؟ اگر کرانچار کنار گذاشته شود، کدام گزینه پیش روی سپاهانی‌ها قرار خواهد گرفت؟

باشگاه سپاهان تا چه زمانی می‌تواند مقابل فشاری که از هوادارانش و جامعه فوتبال دریافت می‌کند، بایستد و از کرانچار حمایت کند؟ هوادارانی که از سپاهان چیزی جز قهرمانی نمی‌خواهند و با کوچکترین نتیجه ضعیفی، علیه سرمربی و مدیرعامل شعار سر می‌دهند حالا شاهد رقم خوردن ضعیف‌ترین نتایجی هستند که تیم‌شان در تمام طول تاریخ حضورش در لیگ برتر رقم زده است. مدیریت باشگاه هم این وضعیت را می‌بیند و شک نکنید که برای بهبود اوضاع بیکار ننشسته. درست است که هنوز براساس مناسبات باقی مانده در باشگاه سپاهان از سال‌های دور، کمتر خبری از پشت درهای این باشگاه به بیرون درز می‌کند اما از لابه لای همین معدود خبرهایی که از باشگاه می‌رسد، شنیده می‌شود که مهلت دو هفته‌ای باشگاه سپاهان به کرانچار جدی است و او در دو بازی پیش رو با سیاه جامگان و گسترش فولاد فرصت دارد که در روند نتیجه‌گیری‌های تیم تغییراتی ایجاد کند. در غیر این‌صورت سپاهان به احتمال قوی با تغییراتی در کادرفنی خود، سعی در بهبود اوضاع خواهد کرد. موضوع اما همین جاست که در حال حاضر خیلی‌ها سعی دارند از این شرایط باشگاه استفاده کنند و با مطرح کردن نام هایی، روند این تغییرات را به بیراهه بکشند. مثل خبرهای عجیبی که در روزهای اخیر درباره مذاکره مدیریت باشگاه سپاهان با علیرضا منصوریان مطرح شده بود و خیلی زود از سوی مدیرعامل باشگاه تکذیب شد.
واقعیت این است که با توجه به رفت و آمدهای اخیری که در اصفهان و اطراف باشگاه سپاهان دیده می‌شود، محرم نویدکیا بدون شک جدی ترین گزینه برای جایگزینی کرانچار خواهد بود چرا که نشستن زوج محرم و محمود کریمی روی نیمکت تیم فوتبال سپاهان، موضوعی است که زمزمه‌های آن از اواخر فصل گذشته مطرح شده بود و حتی خود کرانچار هم به کیفیتی که این زوج می‌توانند در کادرفنی ایجاد کنند، صحه گذاشته بود. کرانچار در مصاحبه‌ای که در تاریخ 11 فروردین 96 با خبرگزاری فارس انجام داده، گفته بود: «محرم نقش مهمی در نتایج سپاهان داشته و اکنون هم می‌توانم بگویم او اسطوره باشگاه سپاهان است. باید صاحب نقش بزرگی در باشگاه شود همانطور که در باشگاه‌های جهانی این روال هست. محمود کریمی و محرم نوید‌کیا زمانی که من بودم بازیکنان خوبی بودند و در کنار بازیکنان جوان از بازیکنان با‌تجربه استفاده کردیم. با محمود کریمی و محرم نوید‌کیا صحبت کردم و اصراری هم نکردم برای این ۶ هفته بیایند اما اگر من بیشتر بمانم آن زمان می‌توانیم ادامه همکاری بدهیم. این افراد جزو گنجینه‌های ما هستند.»
بعد از این صحبت‌ها، کرانچار موفق شد محمود کریمی را به‌عنوان یکی از دستیاران خود به کادرفنی تیم اضافه کند اما محرم نیامد و همچنان نامش به‌عنوان سرمربی آینده این تیم محفوظ مانده است. هرچند که همین حالا  موانعی هست که شاید حضور او به جای کرانچار را با اما و اگرهایی همراه کند. حضور محرم روی نیمکت سپاهان با توجه به محبوبیتی که نزد هواداران دارد، به همان اندازه که می‌تواند فشار سکوها را روی بازیکنان و تیم کم کند، می‌تواند برای خود او پروژه سنگین و خطرناکی به حساب بیاید. تردید محرم برای پذیرفتن این عنوان هم بدون شک به همین خاطر است. از طرفی طبیعی است که محرم نخواهد کارش را با بدترین سپاهان تاریخ شروع کند و از طرف دیگر کار در این تیم معامله دو سر بردی خواهد شد برای او که اگر نتیجه بگیرد، محبوبیتش دو چندان خواهد شد و اگر نتیجه نگیرد، تقصیر چندانی به گردنش نمی‌افتد.
با همه این تفاسیر، سپاهان در حال حاضر زوج محرم – محمود کریمی را برای جایگزینی کرانچار پیش رو دارد و کافی است که ناکامی این مربی کروات در دو هفته آینده ادامه یابد تا شاهد وقوع زلزله‌ای عظیم روی نیمکت طلایی پوشان باشیم.

 

captcha
تازه ها
بیشتر