فوتبال ایران / شناسه خبر: 76157 / تاریخ انتشار : 1396/7/12 14:52
|
چالش شفر در بدو ورود

جباری و رحمتی؛ بازگشت موقت، اخراج دوباره!

بازگشت این دو بازیکن شاید موقت است و خبرهای غیر رسمی به ما این آینده را نشان می‌دهند که باشگاه شفر را تحت فشار خواهد گذاشت تا این‌بار او عامل اخراج دوباره دو کاپیتان باشد.

ایران ورزشی آنلاین / شوق عکس انداختن با وینفرید شفر و سوار شدن بر موج تبلیغاتی این روزها باعث شده که یکی از مهم‌ترین موضوعات روزهای پرحاشیه استقلال فراموش شود. اینکه همین مدیران برای فرار از جوابگویی در مورد مهدی رحمتی و مجتبی جباری همه چیز را به عهده سرمربی جدید می‌گذارند اتفاق خوشایندی نیست و نمی‌تواند از مسوولیت آنها در قبال آن حجم خبری منفی در مورد دو ستاره استقلال کم کند.

وقتی افتخاری با هیجان از اطلاعات شفر در مورد همه بازیکنان استقلال صحبت می‌کند و از روند مذاکرات خود راضی است باید این را هم پرسید که آیا در مورد این دو بازیکن به شفر اطلاعات درستی داده است یا نه؟ آیا سرمربی جدید می‌داند که به دستور مدیر عامل و هیات مدیره این دو از تمرین‌های گروهی منع شده‌اند و حالا بدون اطلاع‌رسانی صحیح قرار است سرمربی و دو کاپیتان را در موقعیت سخت و غیر معقولی قرار بدهند؟
حتی اگر بپذیریم که به دستور منصوریان این دو کنار گذاشته شده بودند، چرا بعد از اخراج منصوریان به تمرین‌ها بازنگشتند و با تیم تمرین نکرده‌اند. وقتی شرایط تیم تغییر می‌کند و کادر جدیدی هدایت تیم را در دست می‌گیرد منصفانه است که همه در یک ترازو قرار داده شوند و بر اساس عملکردشان مورد ارزیابی قرار بگیرند، همانطور که امروز شفر در مورد جباری و رحمتی به صراحت اعلام کرده است هیچ بازیکنی را قضاوت نمی‌کند. رویه درست همین است مگر آنکه مدیرعامل و هیات مدیره به‌عنوان مقام بالاتر و اجرایی دستور حذف یا اضافه کردن نفرات را بدهند. حالا باید از افتخاری پرسید کدام اطلاعات واقعی را به شفر داده‌اید که با ساده انگاری و سرهم ‌بندی می‌خواهید سرمربی جدید و جباری و رحمتی را رو در روی هم قرار دهید و منتظر یک اتفاق دیگر باشید؟ منطق این است که قبل از شروع تمرین، دو کاپیتان فراخوانده شوند و این مساله بازگو و حل شود اما بعید به نظر می‌رسد که افتخاری اقدامات سریع و خوب را انجام دهد و بیشتر دوست دارد اتفاقات را مشمول مرور زمان کند و بعد هم فراموشی و پایان. این مساله جباری و رحمتی اما موضوع ساده‌ای برای فراموشی نیست. باید دید قبل از نخستین تمرین چه اتفاقاتی می‌افتد. روز جذاب شفر با نخستین اطلاع رسانی ناقص افتخاری و بحث دو کاپیتان شروع خواهد شد.
رحمتی و جباری به تمرین‌ها برمی‌گردند، اولی به این دلیل که استقلال نمی‌تواند با یک دروازه‌بان لیگ را ادامه دهد و دومی به این دلیل که استقلال می‌خواهد در ظاهر ماجرا شفر را تصمیم گیرنده جلوه دهد.
اما اتفاق دیگری به زودی رخ خواهد داد. بازگشت این دو بازیکن شاید موقت است و خبرهای غیر رسمی به ما این آینده را نشان می‌دهند که باشگاه شفر را تحت فشار خواهد گذاشت تا این‌بار او عامل اخراج دوباره دو کاپیتان باشد. نزد افکار عمومی هم این تلقی ایجاد می‌شود که رحمتی و جباری ناسازگارند و با همه دچار چالش می‌شوند.

 
captcha
تازه ها
بیشتر