ورزش ایران / شناسه خبر: 76151 / تاریخ انتشار : 1396/7/10 15:46
|

موسوی و چراغی مسابقات جهانی وزنه‌برداری را از دست دادند / بخت مدال ایران ویزای آمریکا نگرفت

با محرومیت 9 کشور مدعی، موسوی فرصت خیلی خوبی برای کسب مدال و رفتن روی سکو داشت، ولی با بدشانسی این مسابقات را از دست داد.

ایران ورزشی آنلاین / دو ملی‌پوش پرامید تیم ملی وزنه‌برداری ایران برای حضور در رقابت‌های جهانی 2017 آمریکا به همراه ماساژور تیم به دلیل عدم تایید در مصاحبه نهایی برای دریافت ویزای آمریکا، از حضور در رقابت‌های جهانی بازماندند.

تیم ملی وزنه‌برداری اعزامی به رقابت‌های جهانی 2017 آمریکا، به همراه کادرفنی و تیم سرپرستی فدراسیون وزنه‌برداری بامداد روز شنبه هفته جاری برای انجام مصاحبه نهایی و دریافت ویزای آمریکا، عازم کشور امارات و شهر دبی شدند تا با حضور در سفارتخانه آمریکا و طی کردن مراحل اداری پروسه اخذ ویزای این کشور، تکلیف خود را برای مهیا شدن و حضور در آوردگاه جهانی مشخص و قطعی کنند.

بر همین اساس مجید عسگری در دسته 69 کیلوگرم، صالح چراغی، مسعود چترایی و کیانوش رستمی در دسته 85 کیلوگرم، سهراب مرادی و سیدایوب موسوی در دسته 94 کیلوگرم، محمدرضا براری، علیرضا سلیمانی و علی هاشمی در دسته 105 کیلوگرم و در نهایت بهداد سلیمی، سعید علی حسینی و همایون تیموری در دسته 105+ کیلوگرم به همراه علی مرادی و غلامرضا سیاهپور (رییس و دبیر فدراسیون) همچنین محسن بیرانوند، اصغر ابراهیمی (کادرفنی)، برادر کیانوش رستمی (به‌عنوان مربی اختصاصی کیانوش) و در نهایت احسان شریف احمدی (ماساژور تیم ملی) نفراتی بودند که به دبی اعزام شدند تا برای دریافت ویزا اقدام کنند اما طبق آخرین اخبار مربوطه از وضعیت نفرات اعزامی به دبی بابت اخذ ویزا و انجام مصاحبه، به نظر می‌رسد با توجه به کامل نبودن مدارک مورد نیاز سفارتخانه آمریکا برای صدور و تاییدیه نهایی، دو ملی‌پوش پرامید تیم‌ملی وزنه‌برداری ایران به همراه ماساژور تیم (یعنی سیدایوب موسوی ملی پوش دسته 94 کیلوگرم، صالح چراغی وزنه‌بردار دسته 85 کیلوگرم و احسان شریف احمدی ماساژور تیم) موفق به اخذ ویزا نشده‌اند و نمی‌توانند مسافر جهانی باشند.

---

خط خوردن این 2 نفر به همراه ماساژور تیم از جمع مسافران آمریکا بخصوص سیدایوب موسوی به‌عنوان چهره شاخص، جوان و آینده‌دار وزنه‌برداری اتفاقی ناخوشایند و شوک جدی برای کادرفنی و این جوان شایسته است. اتفاقی تلخ برای سیدایوب موسوی و حتی صالح چراغی که در این مدت تمامی سختی‌های تمرین را به جان خریدند تا مسافر جهانی شوند اما به اجبار و در حالی‌که فقط یک قدم تا جهانی شدن فاصله داشتند، باید وداع تلخی با تیم جهانی و سفر به ینگه دنیا داشته باشند. حال باید دید کادر فنی بعد از رخ دادن این موضوع که جزو همان دسته از اتفاقات غیرقابل پیش بینی است چه تدابیری را اتخاذ می‌کند. حتما حالا سیدایوب موسوی و صالح چراغی حسرت بیشتری برای غیبت در بازی‌های داخل سالن آسیا می‌خورند. حضور در رقابتی که می‌توانست برای آنها ضمن کسب مدالی خوشرنگ، شرایطی متفاوت با آنچه که اکنون تجربه می‌کنند را در دنیای وزنه‌برداری رقم بزند.

captcha
تازه ها
بیشتر