فوتبال ایران / شناسه خبر: 76140 / تاریخ انتشار : 1396/7/7 17:01
|

قدوس تیم ملی را به سوئد ترجیح داد / سامان، یوزپلنگ ایرانی

مهاجم اوسترسوند احتمالا مقابل توگو و روسیه اولین بازی ملی اش برای ایران را تجربه می کند و انتظار می رود در جام جهانی از مهره های اصلی کی روش باشد.

ایران ورزشی آنلاین / سامان قدوس، مهاجم اوسترسوند دعوت یانه اندرسون، سرمربی تیم ملی سوئد را نپذیرفت تا پیراهن تیم ملی ایران را بپوشد. قدوس در فهرست جدید تیم ملی سوئد قرار داشت و تا امروز مهلت داشت تا به اندرسون پاسخ بدهد، ولی او تیم ملی ایران را انتخاب کرد.

قدوس به سرویس خبری اینترنتی اود اسپورت سوئد گفت: «می‌خواهم از یانه اندرسون به خاطر دادن این فرصت استثنایی و اعتمادش قدردانی کنم. با این حال من تصمیم قطعی خود را برای بازی در تیم ملی فوتبال ایران گرفته‌ام.  فرصت استثنایی برای انتخاب یکی از 2 تیم ملی فوتبال (سوئد و ایران) داشتم. این افتخاری بزرگ برای من و خانواده‌ام بود که با استفاده از این فرصت استثنایی از میان سوئد و ایران یکی را انتخاب کنیم. من در سوئد بزرگ شدم و رشد یافتم. اینجا (سوئد) راه ‌رفتن را یاد گرفتم. فوتبال را آموختم و اولین‌ شعرها را در کتاب‌ها در مدرسه خواندم. به خاطر این مسائل همواره قدردان هستم. همیشه عاشق این کشور (سوئد) خواهم بود. کشوری که باعث پیشرفت من و خانواده‌ام شد.  تصمیم قطعی و نهایی من بازی در تیم ملی فوتبال ایران است. می‌خواهم از این فرصت استفاده و برای تیم ملی فوتبال سوئد در مسیر راهیابی به جام جهانی 2018 روسیه آرزوی موفقیت کنم.»

اندرسون هم در واکنش به تصمیم این بازیکن گفت: «خبر ناراحت‌کننده‌ای برای ماست، ولی به آن احترام می‌گذارم و برای سامان بهترین‌ها را آرزو می‌کنم.»

سامان قدوس سال گذشته در دو بازی دوستانه برای تیم ملی سوئد به میدان رفت و همین موضوع حضورش در تیم ملی ایران را کمی به تاخیر انداخت. او برای دو بازی اخیر مقابل کره جنوبی و سوریه به تیم ملی دعوت شده بود، ولی گذرنامه ایرانی‌اش آماده نبود تا نتواند برای تیم ملی به میدان برود. انتظار می‌رود قدوس اولین بازی‌اش برای تیم ملی ایران را مقابل توگو و روسیه تجربه کند. او احتمالا یکی از بازیکنان اصلی کی‌روش در جام جهانی روسیه هم خواهد بود و با آمدن این مهاجم آماده رقابت در خط حمله تیم ملی فشرده‌تر خواهد شد.

captcha
تازه ها
بیشتر