یادداشت / شناسه خبر: 76125 / تاریخ انتشار : 1396/7/5 17:56
|

استقلال به ساحل آرامش رسید

آرمن ساروخانیان / این برد نشان داد فصل برای تیم هنوز تمام نشده. استقلال در تمام پست‌ها بازیکنان مستعدی دارد که با هدایت یک مربی باهوش می‌تواند به بالای جدول برگردد.

ایران ورزشی آنلاینآرمن ساروخانیان / می‌توانست مثل یکی از بازی‌های قبلی شود. همان‌ها که تیم گل نزده بود و بازی را باخته بود و سوهان روح هواداران شده بود. کافی بود یکی از حملات نیمه اول سپیدرود گل شود تا ترس شکست دوباره استقلال را فرا بگیرد. تیم بی‌مربی از هم بپاشد و یک ناکامی دیگر.

استقلال خوش‌شانس بود که با تساوی به رختکن رفت. بدون شانس هم مگر می‌توان موفق شد؟ همان نکته‌ای که منصوریان در کنفرانس مطبوعاتی بازی ذوب‌آهن، بعد از استعفا به آن اشاره کرد: یک آفساید می‌تواند حکم اخراج یک مربی را امضا کند.
در نیمه دوم ورق برگشت. ترس استقلال ریخت و بهتر بازی کرد. گل اول را زد و امیدوار شد. بعد نوبت گل دوم بود تا سه امتیاز نهایی شود. دومین برد فصل و نخستین برد بعد از چهار بازی. همین برد به معنی جهش هفت پله‌ای بود. استقلال از رده شانزدهم به رده نهم رسید. با همین بازی بحران از تیم دور شد.
برد دیروز اما تنها مربوط به شانس نبود. در تمام بازی‌هایی که منصوریان روی لبه تیغ بود و بحث اخراجش شنیده می‌شد، بازیکنان با اضطراب زیادی بازی می‌کردند. وضعیت مبهم سرمربی پاهای بازیکنان را سنگین کرده بود. هر فرصت از دست رفته، هر اشتباه دفاعی می‌توانست جرقه شروع اعتراضات علیه منصوریان باشد. دیروز خبری از این اضطراب نبود. دیگر قرار نبود کسی اخراج شود. ذهن بازیکنان استقلال آرامتر از تمام بازی‌های فصل بود.
بازگشت مصدومان هم به تیم کمک کرد. شجاعیان در نیمه دوم به زمین رفت و گلی دیدنی زد. شاید همین گل کمک کند که او در تیم جا بیفتد. اتفاق خوب برای استقلال و متاسفانه دیر برای منصوریان.
این برد فشار از روی تیم و باشگاه را برمی‌دارد. بازیکنان در روزهای آینده می‌توانند در آرامش بیشتری تمرین کنند و باشگاه با استفاده از زمانی که دارد به دنبال سرمربی جدید باشد. این برد نشان داد فصل برای تیم هنوز تمام نشده. استقلال در تمام پست‌ها بازیکنان مستعدی دارد که با هدایت یک مربی باهوش می‌تواند به بالای جدول برگردد.

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر