فوتبال ایران / شناسه خبر: 76124 / تاریخ انتشار : 1396/7/5 14:29
|
بازی با هامبورگ، روز سرنوشت ساز برای سرمربی وردربرمن

توماس شاف: آلکساندر نوری را زیر سوال نبرید

وردربرمن در شش هفته اول بوندس‌لیگا بردی نداشته و نوری برای خروج از بحران باید در زمین هامبورگ به سه امتیاز برسد.

ایران ورزشی آنلاین / آلکساندر نوری فصل گذشته یکی از پدیده‌های مربیگری بوندس‌لیگا بود، ولی در شروع فصل جدید تیمش شرایط خوبی ندارد و حتی شایعه شده که وردربرمن برای این مربی به دنبال جانشین است. از آخرین برد این تیم در بوندس‌لیگا پنج ماه می‌گذرد و بازی شنبه مقابل هامبورگ می‌تواند سرنوشت‌ساز باشد.

تساوی بدون گل شنبه مقابل فرایبورگ صبر هواداران را لبریز کرد و آنها در پایان بازی شروع به اعتراض کردند. واکنش هواداران به شش بازی بدون برد در فصل جدید نمادی از بحرانی است که این روزها تیم به آن گرفتار شده. برمن بدون برد در رده ماقبل آخر و منطقه سقوط است و 9 بازی متوالی (6 بازی در فصل جدید، سه بازی در فصل قبل) است که تیم رنگ برد را ندیده. آخرین برد تیم به پنج ماه قبل و پیروزی 2 بر صفر برابر هرتابرلین برمی‌گردد.
انگشت اتهام دراین شرایط به سمت الکساندر نوری نشانه رفته. انتظار می‌رفت این مربی 38 ساله بتواند برمن را به جایگاه خوبی در میانه جدول برساند، ولی تاکتیک‌های تدافعی و محافظه‌کارانه برای تیمی که فصل گذشته نمایشی بسیار هجومی داشت کارآمد نبوده است. توماس دلانی، کاپیتان برمن هم بعد از تساوی شنبه به این احتیاط بیش از اندازه تیمش اعتراف کرد و گفت: «ما بیش از آن که روی بردن تمرکز کنیم به نباختن فکر می‌کنیم.» هافبک دانمارکی به مشکل گلزنی هم اشاره کرد: «ما در این چند بازی فرصت‌های خوبی را از دست دادیم.» فرانک بائومن، مدیر باشگاه هم گفت: «ما هم مثل هواداران ناامید هستیم. نمایش تیم ما خوب نبود و طبیعی است که هواداران اعتراض کنند.»
دی ولت در گزارشی نوشته که باشگاه حتی به فکر مربی جایگزین افتاده و فلوریان کهفلدت، مربی زیر 23 ساله‌های باشگاه را در نظر دارد. البته باشگاه وردربرمن این موضوع را تایید نکرده است. نوری در میانه فصل گذشته هم بابت نتایج ضعیف با انتقاد روبه‌رو شد، ولی تیمش با بردهای متوالی توانست برمن را در آستانه صعود به لیگ اروپا قرار دهد.  در آن روزها مکس کروزه در خط حمله تیم نقش مهمی داشت، ولی این مهاجم ملی‌پوش این روزها مصدوم است و همچنان غایب خواهد بود. سرژ گنابری، دیگر مهاجم برمن هم تابستان گذشته به بایرن پیوست تا این روزها خلأ یک گلزن در خط حمله برمن کاملا محسوس باشد.
نوری فصل گذشته به‌عنوان یک مربی آینده‌دار مطرح بود، ولی نتایج خوب تیم تداوم نداشته. در این شرایط بازی شنبه در زمین هامبورگ برای تیم سرنوشت ساز به نظر می‌رسد و الکس برای خروج از بحران در شهرآورد شمال آلمان نیاز به پیروزی دارد.

---

توماس شاف، سرمربی سابق وردربرمن که تجربه زیادی از شهرآورد شمال دارد، درباره شرایط سبزپوشان گفت: «در آستانه این بازی نباید همه چیز را خیلی خوب یا خیلی بد جلوه داد. باید این را هم در نظر گرفت که مکس کروزه بازیکن خیلی مهمی برای برمن است و این روزها در ترکیب تیم نیست. مهم این است که باشگاه به ایده‌ای که دارد پایبند بماند و به بازیکنان اطمینان بدهد که از کادر فنی کاملا حمایت می‌کند. من احساس نمی‌کنم که الکساندر نوری خیلی تغییر کرده باشد. البته من می‌دانم که در فوتبال خیلی زود نظرات درباره مربیان تغییر می‌کند. خوشبختانه در باشگاه وردربرمن خیلی احساساتی عمل نمی‌کنند و توصیه من این است که الکس را اصلا زیر سوال نبرند.»

 

captcha
تازه ها
بیشتر