ورزش جهان / شناسه خبر: 76114 / تاریخ انتشار : 1396/7/3 16:53
|

رد کردن باج یک میلیون یورویی باشگاه / کاوانی کوتاه نمی آید

شنیده می شود باشگاه به مهاجم اروگوئه ای پیشنهاد داده در ازای دریافت یک میلیون یورو پنالتی ها را به نیمار بسپارد، ولی او قبول نکرده است.

ایران ورزشی آنلاین / دعوای ادینسون کاوانی با نیمار بالا گرفته است. باشگاه پاری سن‌ژرمن حاضر شده یک میلیون یورو به کاوانی بپردازد تا او پنالتی‌ها را به نیمار بسپارد اما این مهاجم اروگوئه‌ای قبول نکرده است.

این معادل همان مبلغی است که کاوانی در صورتی که بهترین گلزن این فصل لیگ یک فرانسه شود از پاریسی‌ها دریافت می‌کند با این حال کاوانی ترجیح داده که پنالتی‌زن اول تیم بماند و این پول را نگیرد.

ناصر الخلیفی، رییس پی‌اس‌جی هفته گذشته چند بار با کاوانی و نمایندگانش مذاکره کرده است. ماجرا از دیدار برابر المپیک لیون آغاز شد، زمانی که کاوانی و نیمار بر سر زدن ضربه پنالتی با هم دعوا کردند. آنها در یک صحنه دیگر هم بر سر زدن یک ضربه ایستگاهی با هم مشاجره داشتند.

به نظر می‌رسید این دو مهاجم خط حمله‌ای مرگبار را در پاری سن‌ژرمن تشکیل دهند اما رابطه آنها خراب شده است. این دو در رختکن هم با هم درگیر شدند و بازیکنان آنها را از هم جدا کردند و اونای امری، مربی باشگاه گفت که اگر آنها بار دیگر دعوا کنند مداخله خواهد کرد. اکنون هم مشخص شده که مشکل آنها به هیچ وجه حل نشده است.

بازیکنان پی‌اس‌جی در این میان طرفدار کاوانی هستند، چرا که این بازیکن 30ساله پیش از ورود نیمار به‌عنوان پنالتی‌زن اصلی تیم معرفی شده بود. اینکه او پنالتی‌اش برابر لیون را از دست داد می‌تواند جایگاهش را به‌عنوان پنالتی‌زن اول به خطر بیندازد و اینکه او حاضر نشده یک میلیون یورو پیشنهادی باشگاه را بپذیرد باعث ایجاد تفرقه در تیم خواهد شد.

الخلیفی امیدوار بود که با پرداخت این پول به کاوانی بتواند رختکن را آرام کند اما تلاش‌های او بی‌ثمر بوده است. کاوانی حاضر نیست از موضع خود کوتاه بیاید و بر این باور است که به‌عنوان کاپیتان سوم تیم، مسوولیت‌هایی دارد که باید انجام دهد. اونای امری و آنترو هنریکه، مدیر ورزشی باشگاه با تیاگو موتا و تیاگو سیلوا، کاپیتان اول و دوم تیم صحبت  و تلاش کرده‌اند که جو را آرام سازند. گفته می‌شود نیمار بابت این کارش از تیم عذرخواهی کرده با این حال مشکلات به جای خود باقی است.

یکی از دلایل نارضایتی بازیکنان پی‌اس‌جی، تبعات انتقال نیمار است. آنها 222 میلیون یورو برای خرید این بازیکن پرداختند و برای اینکه قوانین بازی جوانمردانه مالی فیفا را رعایت کنند، چندین بازیکن خود را برای فروش گذاشتند، مانند آنخل دی‌ماریا، خاویر پاستوره، بلز ماتوییدی، لوکاس مورا، یولین دراکسلر، حاتم بن‌عرفه، سرژ اوریه و تیاگو سیلوا. چند نفر از این بازیکنان هم فروخته شدند اما آنهایی که باقی ماندند دل خوشی از انتقال نیمار ندارند. 

captcha
تازه ها
بیشتر