فوتبال ایران / شناسه خبر: 76109 / تاریخ انتشار : 1396/7/2 22:02
|

استقلال - فاتح تریم، خبرسازی یا مذاکره؟

فرشاد کاس‌نژاد / آیا طرح این پرسش که مبلغ مورد نظرتان چه عددی‌ است و بیان همین جمله کوتاه که باشگاه سیاستی برای استخدام شما ندارد و امکاناتی هم در اختیارتان نمی‌گذارد، به این همه برو و بیا نیاز دارد؟

ایران ورزشی آنلاینفرشاد کاس‌نژاد / بازی «فاتح‌ تریم - استقلال» بازی قشنگی نیست، یا استقلال در این روزهای بحرانی وقت برای این اطوارها ندارد.

باشگاه استقلال نام فاتح‌ تریم را به عنوان مهم‌ترین گزینه مربیگری مطرح کرده و نماینده‌ای در ترکیه چندین روز است که خبر مذاکره با تریم را تکرار می‌کند. اما نه از روند مذاکره خبری می‌رسد و نه گزارشی از محتوای مذاکرات وجود دارد.
مذاکره با فاتح تریم شکستن شاخ غول نیست‌. مذاکره است و مفهوم روشنی دارد، خواسته‌های طرفین مطرح می‌شود، سیاست‌ها و برنامه‌های باشگاه اعلام می‌شود و کارکردی که از مربی در زمینه‌های سیاست کاری باشگاه انتظار دارند. اینها اما موارد ساده‌ای است که در مذاکره نماینده استقلال با فاتح تریم نمی‌تواند جایی داشته باشد. استقلال باشگاهی نیست که سیاست‌های حرفه‌ای‌اش را بشناسد و بداند چرا فاتح تریم را انتخاب کرده. استقلال یک مربی می‌خواهد و در این باشگاه تشکیلات و کمیته و اتاق فکری وجود ندارد که بداند چرا و بر اساس کدام توقعات به نام فاتح تریم رسیده است. بنابراین در مذاکره با فاتح تریم یک پرسش باقی می‌ماند: با چه مبلغی به تهران می‌آیید؟
باشگاه استقلال امکانات و ابزار حرفه‌ای هم ندارد که بخواهد به فاتح تریم معرفی کند‌. تمام بحث چند جمله کوتاه است، اینکه یک کمپ داریم که رختکن هم ندارد و زمینش هم برای تمرین مناسب نیست. یک ساختمان هم داریم که حتی برای برگزاری یک جلسه ساده با بازیکنان در آن ساختمان شرمنده‌ایم.
آیا طرح همین یک پرسش که مبلغ مورد نظرتان چه عددی است و بیان همین چند جمله کوتاه که باشگاه سیاستی برای استخدام شما ندارد و امکاناتی هم در اختیارتان نمی‌گذارد، به این همه برو و بیا نیاز دارد؟
باشگاه استقلال اگر می‌خواهد با فاتح تریم مذاکره کند و اگر گزینه مربیگری‌اش را انتخاب کرده چرا تریم را به تهران دعوت نمی‌کند یا چرا نماینده رسمی باشگاه برای مذاکره به ترکیه نرفته است؟ این شیوه مذاکره بیشتر شبیه یک خبرسازی است، نه مذاکره جدی برای استخدام مربی.
نماینده‌ای که از سوی استقلال با فاتح تریم مذاکره می‌کند حتی از سوی باشگاه استقلال به صورت رسمی برای این مذاکره معرفی نشده. او آیا سیاست‌ها و توقعات استقلال را دقیق و درست می‌شناسد که با تریم پای میز مذاکره نشسته؟ آیا او در این مذاکره حامی منافع باشگاه استقلال در قرارداد احتمالی است؟ باشگاه استقلال باید با تریم یا وکیل قانونی یا مدیر برنامه او مذاکره کند. طرف مذاکره کننده از سوی استقلال باید مقام رسمی باشگاه استقلال باشد، با شناخت از سیاست‌های باشگاه و توقعات‌. باید منافع باشگاه را در قرارداد در نظر بگیرد. باشگاه استقلال هیچ کدام از اصول ابتدایی مذاکره را رعایت نکرده و چندین روز است که از مذاکره با فاتح تریم خبر می‌دهد.
نام این روند «مذاکره» نیست. این یک خبرسازی پس از ناکامی بزرگ است و البته زمان خریدن برای رسیدن به یک تصمیم. حتی اگر این قرار و مدارها با تریم به حضور او در استقلال منجر شود، استقلال بدون رعایت اصول مذاکره مربی استخدام کرده است. باشگاه استقلال که با کمک‌ پرداخت‌های موبایلی تماشاگرانش اداره می‌شود، موظف به ارائه گزارش شفاف در مورد تصمیم گیری‌هاست اما دریغ از یک خط خبر شفاف از این باشگاه.

 

 

 

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر