ورزش جهان / شناسه خبر: 76105 / تاریخ انتشار : 1396/7/2 17:26
|

درخشش سبایوس در شب ناامیدکننده رونالدو / پسر جدید کهکشانی‌ها

هافبک جدید رئال که برای اولین بار در ترکیب اصلی قرار گرفته بود زننده هر دو گل به آلاوس بود. زیدان بعد از این بازی وعده داد که او دقایق بازی بیشتری خواهد داشت.

ایران ورزشی آنلاین / بن هیوارد / رئال مادرید قهرمان جدیدی پیدا کرده. در بازی در خانه آلاوس، لوکا مودریچ استراحت کرد و تونی کروس هم مصدوم بود. دنی سبایوس که به جای آنها بازی می‌کرد اولین دیدارش در ترکیب ثابت رئال را تجربه کرد. او که در تابستان از بتیس به رئال پیوسته، دو گل زد و تیمش را به بردی حیاتی رساند. روز، روز او بود.

این هافبک 21ساله پیش از سفر به باسک، تنها 32 دقیقه برای رئال در این فصل بازی کرده بود اما با توجه به برنامه فشرده بازی‌های رئال و به‌ویژه دیدار این تیم در خانه بوروسیا دورتموند در ترکیب ثابت قرار گرفت.

او پس از انتقال 18 میلیون یورویی‌اش از بتیس به رئال گفته بود: «من تمام تلاش خود را خواهم کرد که تاریخ این باشگاه نسبت به گذشته حتی غنی‌تر شود. انگیزه بالایی دارم و دو چیز بود که باعث شد به اینجا بیایم: فروتنی و سختکوشی. تلاش خود را خواهم کرد که نشان دهم شایسته پوشیدن این پیراهن هستم.»

او روز شنبه این کار را کرد و نشان داد شایستگی آن را دارد که بازیکن رئال باشد. سبایوس تنها 10 دقیقه فرصت نیاز داشت تا گل اول خود را بزند. او در محوطه جریمه دو بازیکن را رد کرد و ضربه‌ای زمینی به گوشه دروازه زد. پس از آنکه آلاوس گل مساوی را به ثمر رساند، این هافبک روی یک توپ سرگردان از داخل محوطه جریمه گل دوم را برای رئال زد. اما زمانی که او داشت با هم‌تیمی‌هایش شادی می‌کرد، کریستیانو رونالدو تنها مانده بود. رونالدو با سبایوس خوشحالی کرد اما در کل، شب ناامیدکننده دیگری را پشت سر گذاشت. او 6 فرصت داشت که هیچ ‌کدام را گل نکرد. رونالدو پس از محرومیت پنج‌جلسه‌ای‌اش، مقابل بتیس به میادین بازگشته بود و در آن مسابقه هم 12 بار فرصت گلزنی پیدا کرد اما نتوانست گل بزند. رئال در نهایت آن بازی را یک بر صفر باخت.

رونالدو البته برابر آلاوس به گلزنی نزدیک شد. او دو بار توپ را به تیر زد که یک بارش در نیمه اول با ضربه کات‌دار زیبایی بود که از زاویه بسته زد. او همچنین در یک صحنه نتوانست ضربه برگردان بزند و یک بار هم زمانی که ایسکو تصمیم گرفت شوت بزند، عصبانی شد، چرا که کسی او را مهار نکرده بود و ایسکو می‌توانست به او پاس بدهد.

رونالدو در فصل 18-2017 تاکنون سه گل زده است: یک گل فوق‌العاده برابر بارسلونا در نوکمپ در سوپرجام اسپانیا و دو گل در لیگ قهرمانان در برد برابر آپوئل قبرس.

او هنوز در لالیگا گلی نزده است، و روز شنبه هم چهره‌ای ناامید از خود نشان داد. سبایوس اما قهرمان شنبه بود و توجه همه را به خود جلب کرد. او کاری کرد که تیم زین‌الدین زیدان برد بسیار مهمی کسب کند و فاصله‌اش با بارسلونا را در حد هفت امتیاز نگه دارد.

سبایوس پس از بازی با آپوئل گفته بود: «وقتی کریستیانو در زمین باشد، ما همیشه احساس راحتی بیشتری داریم چون به ما اعتماد به نفسی می‌دهد که منجر به گلزنی می‌شود. او روح تیم است، برای ما بازیکنی حیاتی است و در فرمی قرار دارد که از همیشه بهتر است. او عالی بازی کرد و جاه‌طلبی او است که باعث شده بهترین بازیکن دنیا باشد.»

اما در دیدار برابر آلاوس، این سبایوس بود که گل زد و نشان داد هر زمان که به او نیاز باشد، می‌تواند برای رئال بدرخشد. این هافبک یازدهمین گلزن این فصل رئال است و خبر خوب برای این باشگاه این است که بازیکنانش، زمانی که رونالدو نمی‌تواند به گل برسد، جای خالی گل‌های او را پر کرده و به تیم کمک می‌کنند.

زیدان: سبایوس باز هم فرصت پیدا می‌کند

زین‌الدین زیدان پس از پیروزی دشوار رئال مادرید در خانه آلاوس با خبرنگاران صحبت کرد. دنی سبایوس دو گل برای رئال زد و مانو گارسیا تنها گل آلاوس را به ثمر رساند. رئال با این برد فاصله هفت‌امتیازی خود با بارسلونا را حفظ کرد.

زیدان درباره این دیدار دشوار گفت: «می‌دانیم که بازی در هر زمینی سخت است. آلاوس هم نیاز به کسب امتیاز داشت. آنها در پایین جدول هستند ولی بازی خوبی انجام دادند. من راضی‌ام چون دستاوردی که می‌خواستیم را به دست آوردیم؛ یعنی سه امتیاز را.»

سبایوس ستاره این بازی بود و زیدان گفت: «برای این بازیکن خوشحالم چون نشان داد آماده بازی است. او واقعا عالی کار کرد. من برای او خوشحالم چون به جز گل‌هایی که زد بازی خوبی هم انجام داد. بازی او واقعا عالی بود. من برای او خوشحالم چون در نهایت او فرصتش را پیدا کرد. این بازیکن می‌خواهد یاد بگیرد و باز هم فرصت حضور را خواهد داشت.»

رئال در این فصل در خانه حریفان بسیار بهتر از سانتیاگو برنابئو نتیجه گرفته است. زیدان در این باره می‌گوید: «فکر نمی‌کنم در خانه حریفان بهتر از برنابئو بازی می‌کنیم. ما دوست داریم در ورزشگاه خودمان به میدان برویم اما فوتبال همین است. باید خونسرد بوده و به فکر بازی سه‌شنبه باشیم. بعد از آن، مقابل اسپانیول، تلاش خواهیم کرد روند را برگردانیم.»

زیدان درباره اینکه دنی کارواخال همچنان بازیکن ثابت رئال است، می‌گوید: «ما مصدومان بسیاری داریم و نمی‌توانیم تغییرات زیادی ایجاد کنیم. سعی می‌کنیم در ترکیب تغییر بدهیم اما نمی‌توانیم شش، هفت بازیکن را از ترکیب کنار بگذاریم. او باید به همین روند ادامه دهد و کارش عالی است.»

یک سوال این بود که آیا تئو هرناندس به بازی برابر دورتموند می‌رسد که زیدان پاسخ داد: «تئو را برای سه‌شنبه در اختیار نداریم.»

کریستیانو رونالدو در لالیگا نتوانسته گلی بزند و فرصت‌های پرشماری را از دست داده است. زیدان می‌گوید: «او مانند همیشه است. وقتی گل نمی‌زند شما خبرنگاران درباره او سوال می‌پرسید اما او خونسرد و آرام است. او فرصت‌هایی داشت و البته باید خونسرد بود. فصل خیلی طولانی است و او تفاوت را رقم خواهد زد. دوست دارم او در نوک خط حمله بازی کند. او می‌تواند در پست‌های بسیاری به میدان برود.»

دو رکورد جدید برای رئال

رئال مادرید با برد دو بر یک در خانه آلاوس توانست روند ناکامی‌هایش در لالیگا را قطع کند و البته به دو رکورد لالیگا برسد. رئال در بازی مقابل بتیس نتوانسته بود گل بزند و به این ترتیب، روند تاریخی 73 بازی با گل زده آنها به پایان رسید. این اولین بار پس از آوریل 2016 بود که رئال نمی‌توانست در یک مسابقه گل بزند اما آنها همچنان در خانه حریفان گل می‌زنند و در خانه آلاوس اولین تیمی شدند که در تاریخ لالیگا، در 33 بازی پیاپی خارج از خانه گل می‌زند. این رکورد پیش‌تر متعلق به بارسلونا بود که در سال 2013، در 32 بازی متوالی در خانه حریفان به گل رسیده بود.

آخرین باری که رئال نتوانسته در خانه یکی از رقبا گل بزند به دسامبر 2015 برمی‌گردد که آنها در خانه ویارئال تن به شکست یک بر صفر دادند.

رئال همچنین با یک رکورد هم برابری کرد؛ آنها توانسته‌اند در 12 بازی پیاپی در خارج از خانه پیروز شوند. این رکورد مشترکا در اختیار آنها و بارسلونا است و بارسا در سال 2010 توانست این آمار را از خود به جا بگذارد. 

captcha
تازه ها
بیشتر