ورزش جهان / شناسه خبر: 76080 / تاریخ انتشار : 1396/6/31 17:31
|

بن‌زما بعد از تمدید: در رئال از فوتبال خداحافظی می‌کنم

مهاجم فرانسوی هرچند با انتقاد گه‌گاه هواداران روبرو می‌شود، مورد اعتماد زیدان و پرس، سرمربی و رئیس باشگاه رئال مادرید است.

ایران ورزشی آنلاین / کریم بن‌زما می‌خواهد در رئال مادرید فوتبال را کنار بگذارد و می‌گوید این باشگاه در روزهای سخت حرفه او مثل یک خانواده کنارش بوده. این مهاجم فرانسوی قراردادش را تمدید کرده و بر اساس آن تا سال 2021 در رئال می‌ماند و در صورتی که این قرارداد به انتها برسد، 12 سال را در پایتخت اسپانیا سپری کرده.

بن‌زما می‌گوید قهرمان اروپا در روزهای سختی که آماده بازی نبوده یا مشکلات شخصی داشته کنارش بوده مثل حذف از تیم ملی فرانسه یا پرونده حقوقی‌اش همراه با متیو والبوئنا که البته می‌گوید هیچ کار خلافی مرتکب نشده.

مهاجم سابق لیون که ماه دسامبر 30 ساله می‌شود، می‌خواهد رئال آخرین تیمش باشد. او در مراسم امضای رسمی قرارداد خود گفت: «در سخت ترین لحظات، مادرید مثل یک خانواده با من رفتار کرده و در مسائل ورزشی و غیرورزشی حامی‌ام بوده. احساس می‌کنم در رئال مادرید محبوب هستم، فوتبال رئال مادرید را دوست دارم و البته می‌خواهم اینجا بازنشسته شوم. هیچ تیم دیگری مثل رئال مادرید نیست، می‌خواهم اینجا آخرین باشگاهم باشد.»

بن‌زما این فصل تنها یک گل زده اما به انتقادات عادت کرده چون 13 سال است در بالاترین سطح بازی می‌کند: «انتقادات تاثیری رویم ندارد، بخشی از زندگی‌ام شده، این اتفاق وقتی می‌افتد که شما در سطح بالا بازی می‌کنید و این را به خوبی پذیرفته ام. اگر از شما انتقاد شود یعنی از شما انتظار بیشتری می‌رود و برای همین سخت کار می‌کنم تا در سطح بالا بمانم. در رئال مادرید همیشه اینطور است.»

او به دلیل مصدومیت ران نتوانست در باخت یک بر صفر مقابل بتیس بازی کند. با این شکست رئال بعد از تنها 5 بازی هفت امتیاز از بارسلونا عقب است و همه این هفت امتیاز را در سانتیاگو برنابئو از دست داده: «ما شروع خیلی خوبی نداشتیم اما برای هر تیمی ممکن است چنین اتفاقی بیفتد. من باور دارم موفق می‌شویم. درست است که هفت امتیاز از بارسلونا عقب هستیم اما در کنار هم اتحاد داریم و سعی می‌کنیم در آینده اوضاع را مرتب کنیم. هیچ اضطرابی وجود ندارد و بهترین پاسخ به شکست، بردن مسابقه بعدی است.»

بازیکن سابق تیم ملی فرانسه همچنین گفت توانایی‌اش در برقراری ارتباط با بقیه باعث شده مهاجم مدرن باشد: «از نظر من مهاجم مدرن تنها گلزن نیست بلکه کسی است که می‌تواند برای هم‌تیمی‌هایش موقعیت گلزنی فراهم کند.»

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر