ورزش جهان / شناسه خبر: 76079 / تاریخ انتشار : 1396/6/31 17:26
|

توز: چین 50 سال دیگر هم به سطح اول فوتبال نمی‌رسد

مهاجم آرژانتینی با بالاترین دستمزد تاریخ فوتبال به شانگهای شنهوا پیوست، ولی در سوپرلیگ چین به بن‌بست رسید.

ایران ورزشی آنلاین / کارلوس توز از استاندارد فوتبالیست‌های چینی انتقاد کرد و مدعی شد این کشور حتی در 50 سال آینده هم توانایی رقابت با کشورهای طراز اول این ورزش را ندارد.

مهاجم آرژانتینی که ماه ژانویه از بوکاجونیورز به شانگهای شنهوا رفته، بعد از 9 ماه سخت در سوپرلیگ چین این اظهارات را در مصاحبه با تلویزیون فرانسه داشت. بر اساس گزارش‌های رسانه‌ای توز بیشترین دستمزد را در جهان می‌گیرد و آن هفته‌ای 750 هزار دلار است.

مهاجم 33 ساله که سابقه بازی در یوونتوس و منچسترسیتی را نیز دارد، 87 میلیون دلار هزینه داشته اما تنها 13 بازی انجام داده و 3 گل زده. توز گفت: «در آمریکای جنوبی و اروپا بازیکنان از وقتی بچه هستند فوتبال بازی می‌کنند اما اینجا نه، بنابراین از نظر فنی خیلی خوب نیستند. فوتبال آنها متفاوت است، هواداران هم رفتار متفاوتی نسبت به آن دارند. فکر نمی‌کنم به سطح اول جهان برسد حتی بعد از 50 سال.»

توز در این مدت زیاد مصدوم شده و بارها شایعه بازگشتش به آرژانتین مطرح شده. گوستاوو پویت هافبک سابق اروگوئه، چلسی و تاتنهام اخیرا از مربیگری شنهوا استعفا کرد در حالی که این تیم در رده دوازدهم قرار دارد. وو جینگوی مربی جدید این تیم از وضعیت فیزیکی توز ناراضی بوده. شنهوا سال قبل با مربیگری گرگوریو مانسانو، مربی اسپانیایی سوم شد و برای این فصل امید زیادی به موفقیت داشت اما هرگز از ثبات لازم برخوردار نبوده.

 

کلیدواژه
کارلوس توز
captcha
تازه ها
بیشتر