ورزش جهان / شناسه خبر: 76076 / تاریخ انتشار : 1396/6/30 16:28
|

هفت دلیل برای فاصله هفت امتیازی رئال از بارسا

شکست غیرمنتظره رئال مادرید مقابل بتیس می تواند نشانه شروع یک بحران باشد. مارکا دلیل شروع ضعیف این تیم در لالیگا را بررسی کرده است.

ایران ورزشی آنلاین / مارکا / با گذشت تنها پنج هفته از شروع لالیگا رئال هفت امتیاز از دست داده، در حالی که بارسا با گرفتن تمام امتیازات در صدر جدول است. یک ماه قبل چنین نتایج ضعیفی از رئال قابل تصور نبود، ولی مشکل این تیم کجاست؟ این هفت دلیلی است که می‌تواند ناکامی تیم زیدان را توجیه کند.

ناتوانی باورنکردنی در گلزنی

مسی در این فصل لالیگا به اندازه رئال گل زده (9 گل) و این دو مورد را یادآوری می‌کند: ستاره آرژانتینی در اوج است و رئال از آمادگی فاصله دارد. رئال که در یک قدمی شکستن رکورد گلزنی در 73 بازی متوالی تیم سانتوز بود، با وجود بازگشت رونالدو و 27 ضربه به سمت دروازه نتوانست مقابل بتیس گلزنی کند.

اضطراب بازی در برنابئو

همانطور که ایسکو بعد از بازی گفت «اگر رئال در برنابئو زود به گل نرسد، اضطراب فضا را فرا می‌گیرد». چه به خاطر فشار بیش از اندازه هواداران روی مردان زیدان باشد یا انگیزه مضاعف حریفان برای بازی در این ورزشگاه، رئال نتوانسته در خانه نتایج خوبی بگیرد. هر نشانه‌ای از عصبیت روی سکوها خیلی زود به تیم منتقل می‌شود.

تصمیمات زیدان

زیدان در یک سال و نیم حضورش در رئال هفت جام برده و نمی‌توان تردیدی درباره توانایی‌اش داشت، ولی برخی تصمیمات او به قیمت از دست رفتن امتیازاتی برای تیمش تمام شده. او مقابل بتیس آسنسیو را جانشین ایسکو کرد، در حالی که هافبک شماره 22 رئال ریتم بازی‌اش را پیدا کرده بود و هدایت حملات تیم را در دست داشت. تصمیم بدتر زیدان تعویض مودریچ 20 دقیقه مانده به پایان بازی بود.

در بازی مقابل لوانته هم او از سیستم چرخشی استفاده کرد، ولی ترکیبی ناهمگن به زمین فرستاد.

خشم علیه داوری

موضع‌گیری تماشاگران علیه داوران بعد از محرومیت 5 جلسه‌ای رونالدو یک تنش بیهوده را در برنابئو بوجود آورده. در بازی چهارشنبه شب هم هر بار آنتونیو آدان، دروازه‌بان بتیس اتلاف وقت می‌کرد، بازیکنان رئال به شدت اعتراض می‌کردند.

مصدومیت‌ها

یکی از دلایل شروع ضعیف رئال مصدومیت‌هاست. آخرین آنها مارسلو است ولی قبل از او تئو هرناندز، کریم بنزما، متئو کواچیچ، خسوس وایخو و رافائل واران برای مدتی غایب بودند.

عوارض فتح سوپرجام

برتری 5 بر یک مقابل بارسا در دو بازی رفت و برگشت سوپرجام اسانیا شاید بازیکنان رئال را کمی مغرور کرده باشد. برخی از بازیکنان در سطح خیلی پایین‌تری نسبت به یک ماه قبل بازی می‌کنند.

عادت به دریافت گل

پنج بازی از شروع فصل گذشته و رئال مادرید پنج گل خورده است. بعد از بازی هفته اول مقابل دپور، رئال هنوز نتوانسته در لالیگا کلین شیت کند و این می‌تواند یک مشکل باشد.

 

 

کلیدواژه
رئال مادرید
captcha
تازه ها
بیشتر