فوتبال ایران / شناسه خبر: 76068 / تاریخ انتشار : 1396/6/29 01:59
|
پاسخ محسن ابراهیمی، وکیل تیموریان و رضایی درباره ادعای باشگاه استقلال

استقلال با آندو و کاوه هنوز به توافق نرسیده

اگر اقدامات وکیل ایتالیایی سالواتوره چیواله نبود، پرونده‌های مهم استقلال به سرنوشتی بدتر از آن محرومیت زمستانی که حاصل بی‌لیاقتی مدیران زیردست بود، دچار می‌شدند.

ایران ورزشی آنلاین / جدل‌های باشگاه استقلال بالا گرفته اما فراموش نکنیم که استقلال بدهی‌های سنگین هم دارد و کنفدراسیون فوتبال آسیا فرصت تعیین کرده و استقلال در صورت پرداخت نکردن بدهی‌ها با چالش‌های سختی مواجه خواهد شد. افتخاری، مدیرعامل باشگاه استقلال از توافق برای حل مشکل بدهی استقلال به تیموریان و رضایی خبر داد اما انگار توافقی در میان نیست و مشکلات پیشین پابرجاست. محسن ابراهیمی، فعال حقوق بین‌الملل فوتبال که در چند پرونده بین‌المللی به‌عنوان مشاور بین‌الملل با استقلال همکاری کرده و وکیل آندرانیک تیموریان و کاوه رضایی هم هست، پس از پرس و جوی خبرنگار ما درباره این موضوع بیانیه‌ای را در اختیار ایران ورزشی قرار داده است:

«همه می‌دانند که مشکلات مالی باشگاه بزرگ استقلال، قدیمی و عمیق‌تر از آن است که بتوان یک شبه حل کرد. ولی وقتی دروغ، افترا، بی احترامی نه استثنا بلکه تبدیل به یک قاعده مدیریتی می‌شود، تمکین به ذلت به منزله تحکیم قواعد ناصواب در باشگاهی است که برای موفقیت‌هایش می‌بایست صادقانه و بی‌منت کار مفید انجام داد.
پیرو جلسه‌ای که عصر دوشنبه با مدیرعامل محترم باشگاه استقلال داشتم، آقای افتخاری همان شب در کمال تعجب گفته‌اند که برای حل مشکل کاوه رضایی و آندو تیموریان توافقاتی صورت گرفته است. لذا لازم دیدم که این ‌بار سکوت خود را شکسته و ضمن تکذیب ادعای حل مشکلات یا هرگونه توافق با این دو بازیکن، نکاتی را جهت تنویر افکار عمومی بگویم:
آقای افتخاری می‌گویند که تمام پرونده‌های بازیکنان خارجی حل شده و مشکلی نیست. این قدم خیلی خوب، مهم و خوشحال کننده در محیطی برداشته شد که فردی در داخل باشگاه به جای دفاع از منافع باشگاه، با مخابره اطلاعات ناقص و عجیب به فیفا و دادگاه CAS  اهداف دیگری را دنبال می‌کرد. طی دو سال گذشته شاهدانی هستند که می‌دانند در این مدت از هیچ کوششی برای کمک به این باشگاه دریغ نکردم تا کمترین خسارت ممکن پرداخت شود و اگر اقدامات وکیل ایتالیایی سالواتوره چیواله نبود، پرونده‌های مهم استقلال به سرنوشتی بدتر از آن محرومیت زمستانی که حاصل بی‌لیاقتی مدیران زیردست بود، دچار می‌شدند. از قدرناشناسی‌ها که متاسفانه در فوتبال ما یک رویه عادی است می‌گذرم، ولی آیا مزد این همکاری بی منت و سالم، اجازه به همان زیردستان برای فحاشی و بی احترامی است؟  متاسفانه همین رفتار در عرصه عمومی با تخریب شخصیت و بی‌ارزش جلوه دادن زحمات، با بازیکنانی شد که جز حقوق خود مطالبه دیگری از باشگاه نداشتند. حال منصفانه نیست که تمام اشتباهات و کم کاری‌های دیگران و چرخش‌های ناگهانی اخلاقی و انسانی و فراموش کردن توافقات قبلی همان افراد در سایه مطالبات دو بازیکن پنهان شود. خصوصا اینکه مطالبات مالی این دو تنها بخش بسیار اندکی از بدهی‌های معوقه‌ای را تشکیل می‌دهد که باشگاه مکلف به تعیین تکلیف آن شده است.»
استقلال به غیر از چالش‌های مدیریتی، دچار چالش‌های جدی مالی‌ است و البته اولی، دومی را پدید آورده است. تلاش می‌کنیم با طرح شفاف این مسائل از عواقب سنگین شکایت‌های بین‌المللی بکاهیم‌‌.

 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/76068
captcha
تازه ها
بیشتر