یادداشت / شناسه خبر: 76065 / تاریخ انتشار : 1396/6/29 01:25
|

دفاع از این نام: استقلال

برای یک باشگاه چیزی مهم‌تر از اعتبار نزد تماشاگر نیست. بر سر این اعتبار امشب استقلالی‌ها می‌جنگند.

ایران ورزشی آنلاین / فوتبال را در زمین بازی می‌کنند، نه در مصاحبه‌های تلویزیونی و جدل‌های رسانه‌ای. آخرش یک توپ باقی می‌ماند و چمن سبز، نه این جدل‌های بی مایه و حرف‌هایی بیراه. امروز استقلال باید فارغ از رفتار رسانه‌ای‌اش که می‌تواند مایه شرمساری باشد، فوتبالش را به نمایش بگذارد، فوتبالی که تماشاگران از تیم محبوب خود توقع دارند. تماشاگر هیچ کس را در مصاحبه تلویزیونی برنده و بازنده نمی‌داند، تماشاگر فوتبال را برای فوتبال و برای آنچه در زمین می‌گذرد، دوست دارد.

استقلال امشب باید با این رویکرد به میدان برود، فارغ از هر آنچه در چند روز اخیر بر این باشگاه گذشته، اگرچه نگرانی‌های بزرگی را در زمینه رفتار رسانه‌ای پدید آورده است. بازی امشب برای استقلال جنگیدن تا پای جان است و این خود بیشتر نگرانی و تردید پدید می‌آورد، تیمی که با این همه نگرانی و جنجال رسانه‌ای به میدان می‌رود، چگونه می‌تواند به فوتبال فکر کند و نمایشی دلپذیر داشته باشد؟ منصوریان اگر تبحری در مربیگری دارد، باید از پس همین روزهای سخت بربیاید و خود را نشان دهد. او بحرانی بزرگ برای استقلال ساخته و باید از فرصت باقی مانده‌اش برای اینکه نشان دهد هنوز مربی است و می‌خواهد مربی باقی بماند، بیشترین بهره را ببرد. بازی امشب می‌تواند آخرین فرصت او باشد و یا تبدیل شود به دوره تازه‌ای از مربیگری او.
تماشاگران استقلال امشب نقشی کلیدی را در ورزشگاه آزادی ایفا خواهند کرد. امشب یکی از شب‌هایی است که نقش تماشاگر بیش از همیشه به تصویر کشیده می‌شود. امشب می‌فهمیم که در فوتبال سرانجام تماشاگر است که به مربی و مدیر رای می‌دهد و آنها را می‌خواهد یا نه. فوتبالی که امشب استقلال ارائه خواهد کرد تاثیر عمیقی بر رای و نظر تماشاگران خواهد داشت.
بازیکنان استقلال باید این مسوولیت را بیش از همیشه حس کنند، مسوولیتی جدی و پرچالش که بر دوش آنهاست. بازیکنی که استقلال را برای ادامه فوتبال حرفه‌ای‌اش انتخاب می‌کند باید منتظر روزهای سخت و جانفرسا هم باشد. این روزهای سخت مدتی است که به لطف ضعف‌های فنی و مدیریتی آغاز شده و بازیکن حرفه‌ای در چنین روزهایی باید یک تنه جور بکشد و بار تیم را بر دوش بگیرد.
استقلال امشب بازی سختی را پیش رو دارد، رویارویی با ذوب‌آهن که با امیر قلعه‌نویی می‌خواهد در لیگ برتر بدرخشد و به رتبه‌های بالاتری برسد. استقلال اگر امشب از «آخرین جان» استفاده کند و ورق را برگرداند آنگاه شاید اعتبار از کف رفته را دوباره نزد تماشاگرش به چنگ آورد. برای یک باشگاه چیزی مهم‌تر از اعتبار نزد تماشاگر نیست. بر سر این اعتبار امشب استقلالی‌ها می‌جنگند.
 

 

 

کلیدواژه
استقلال
captcha
تازه ها
بیشتر