ورزش جهان / شناسه خبر: 76059 / تاریخ انتشار : 1396/6/28 18:27
|

بررسی اختلاف نیمار و کاوانی/ غرور یا منافع مالی؟

پاری سن ژرمن از شروع فصل همه بازی هایش را برده، ولی مشاجره کاوانی و نیمار که بعد از بازی به رختکن هم کشیده شده می تواند تیم را وارد بحران کند.

ایران ورزشی آنلاین / جدل یکشنبه شب کاوانی و نیمار در جریان بازی پاری‌سن‌ژرمن با لیون در لیگ فرانسه به سوژه داغی تبدیل شده و روزنامه اکیپ امروز خبر داد که آنها در پایان بازی در رختکن هم درگیر شده‌اند و همبازیان برای جدا کردن آنها مجبور به مداخله شدند.

بعد از برد 2 بر صفر پاریس این دو بازیکن زیر ذره‌بین رسانه‌ها قرار گرفته‌اند. ابتدا نیمار توپ را برداشت و به کاوانی اجازه نداد که ضربه ایستگاهی را بزند و در دقیقه 79 نوبت مهاجم اروگوئه‌ای بود که پیش‌دستی کند و پنالتی را زودتر از ستاره برزیلی بزند که البته به هدر رفت.

در جریان مجادله این دو برای زدن ضربه ایستگاهی دنی آلوز توپ را برداشت و آن را به هموطنش نیمار داد، ولی مدافع برزیلی در پایان این بازی این روایت را که از تصاویر تلویزیونی برداشت می‌شد، تکذیب کرد و گفت: «من خودم می‌خواستم ضربه ایستگاهی را بزنم. توپ را به همین خاطر برداشتم، خودم چند ضربه ایستگاهی گل زده‌ام.»

---

روایت اکیپ جزئیات بیشتری از این درگیری می‌دهد. دو مهاجم آمریکای جنوبی بعد از بازی بدون دست تکان دادن برای هواداران به رختکن رفتند. کاوانی منتظر آمدن نیمار شده تا نظرش را به اسپانیایی به او بگوید. جواب خرید 222 میلیون یورویی پاریس چندان دوستانه نبوده و صدای آنها بالا رفته تا چند نفر از همبازیان مجبور به مداخله شوند و از درگیری فیزیکی جلوگیری کنند.

هرچند غائله به سرعت ختم شده، ولی باید دید آثار آن در آینده چه خواهد بود و آیا قرار است تکرار شود؟ کاوانی هرچند خیلی برون‌گرا نیست، ولی در جمع بازیکنان شخصیت محبوبی محسوب می‌شود. او ماه گذشته در مصاحبه با یکی از رادیوهای اروگوئه‌ای گفت که هیچ مشکیل با نیمار ندارد: «خیلی زشت است که شما روزنامه‌نگاران که به جزئیات فوتبال توجه دارید، داستان‌هایی خلق کنید که وجود خارجی ندارند. من از برادرم شنیدم که می‌گویند من نمی‌خواهم به نیمار اجازه پنالتی زدن بدهم و بین ما اختلاف وجود دارد. واقعیت این است که هیچ مشکلی وجود ندارد.» ماجرای یکشنبه شب اما شاید سرفصل جدیدی در رابطه این دو باشد.

نزدیکان کاوانی در جمع‌های خصوصی به وجود اختلاف بین این دو اشاره می‌کنند. یکی از آنها به روزنامه پاریزین می‌گوید: «اولویت پاری سن ژرمن چیست؟ نیمار توپ طلا ببرد یا تیم قهرمان لیگ قهرمانان شود؟»   

علاوه بر اهداف فردی نیمار، ماتادور به نقل از اکیپ از رفتار او و دنی آلوز ناراحت است؛ دو بازیکنی تازه‌واردی که در همین زمان کم نقش مهمی در رختکن تیم پیدا کرده‌اند.

از طرف دیگر کاوانی در صورت کسب عنوان آقای گل بر اساس قرارادادش پاداشی یک میلیون یورویی دریافت می‌کند و این هم می‌تواند انگیزه او برای زدن ضربات پنالتی را توجیه کند. البته نمی‌توان گفت که انگیزه‌های مالی ریشه اصلی اختلاف این دو بازیکن ثروتمند باشد.

این اختلاف اما مانع بردهای متوالی پاریس از شروع فصل نشده است. با این حال باشگاه برای تداوم موفقیتش باید هرچه زودتر به این اختلاف داخلی میان دو ستاره‌اش پایان بدهد.

 

captcha
تازه ها
بیشتر