ورزش جهان / شناسه خبر: 76053 / تاریخ انتشار : 1396/6/27 18:24
|

پزشک مشهور فنلاندی دمبله را مداوا می‌کند

به دلیل مصدومیت شدید دمبله مقابل ختافه، باشگاه بارسلونا مداوای او را به یک پزشک مشهور سپرده است.

ایران ورزشی آنلاین / عثمان دمبله، بازیکن خط حمله بارسلونا مصدوم شده است و تحت درمان زیر نظر ساکاری اوراوا، پزشک مشهور فنلاندی است. او در بازی برابر ختافه دچار پارگی از ناحیه همسترینگ شد. دکتر اوراوا لقب «پزشک معجزه» را دارد و پیش‌تر بازیکنان بزرگی را مداوا کرده است، از جمله پپ گواردیولا، دیوید بکام و مارکو فان‌باستن. بارسلونا رابطه خوبی با این پزشک دارد و او اخیرا توماس فرمالن، مدافع این تیم را هم درمان کرده است.

اوراوا در سال 2013 درباره درمان گواردیولا گفت: «یادم هست که این بازیکن خیلی متمرکز و خیلی نگران بود. او با آشفتگی از من پرسید که آیا می‌تواند بار دیگر بازی کند و زمانی که گفتم بله، می‌توانی، می‌توانستید در چشمانش ببینید که آن لحظه، یکی از مهم‌ترین اتفاقات زندگی‌اش روی داد.»

این پزشک فنلاندی در طول 40 سال کارش ورزشکاران بسیاری را درمان کرده است. او در سال‌های 1988 تا 2000، پزشک تیم فنلاند در المپیک بود.

دمبله، خرید جدید بارسلونا قرار بود جای خالی نیمار را پر کند اما به نظر می‌رسد که با این مصدومیت، سه تا چهار ماه دور از میادین باشد. به این ترتیب او شاید تا پایان نیم‌فصل نتواند برای بارسلونا به میدان برود. 

captcha
تازه ها
بیشتر