ورزش جهان / شناسه خبر: 76050 / تاریخ انتشار : 1396/6/27 17:31
|

نارضایتی کونته از اخراج های پرشمار بازیکنان چلسی

کارت قرمز داوید لوئیز سومین اخراج چلسی در پنج بازی این فصل بود و کونته از این وضعیت شکایت دارد.

ایران ورزشی آنلاین / آنتونیو کونته، مربی چلسی به بازیکنانش دستور داده بود که مقابل آرسنال مسائل انضباطی را رعایت کنند و مراقب کارت گرفتن باشند اما به نظر می‌رسد که داوید لوییز پیام او را به‌خوبی نگرفته بود.

این مدافع برزیلی به دلیل تکل خشنی که در دقایق پایانی روی پای سئاد کولاسیناچ زد، با کارت قرمز مستقیم جریمه شد. او به این ترتیب سه بازی بعدی تیمش در لیگ را از دست می‌دهد که یکی از آنها بازی در خانه منچسترسیتی، دیگر تیم مدعی قهرمانی است.

لوییز ممکن بود زودتر هم اخراج شود. او در یک صحنه خواست ضربه برگردان بزند تا دروازه آرسنال را باز کند اما پای او به‌شکلی محکم به لوران کوشیلنی، مدافع آرسنال برخورد کرد. این بازیکن نیاز به مداوای پزشکان پیدا کرد و لوییز هم بابت این کارش اخطار گرفت.

کارت قرمز او به این معناست که چلسی اکنون در 5 بازی در لیگ، 3 اخراجی داشته است. این در حالی است که آنها در 73 بازی قبل‌تر، 3 اخراجی داشتند.

همچنین ویکتور موزس در فینال جام حذفی اخراج شد و پدرو هم در دیدار کامیونیتی شیلد در پیش‌فصل کارت قرمز گرفت. هر دو بازیکن مقابل آرسنال اخراج شده بودند.

شمار زیاد اخراجی‌ها در تضاد با تاکتیک‌های آنتونیو کونته است. او انضباطی را بر تیم حاکم کرده بود که باعث شد آنها فصل پیش و پس از پشت سر گذاشتن فصلی فاجعه‌بار، قهرمان لیگ برتر شوند. در فصل پیش از آن، ژوزه مورینیو اخراج شد و گفته می‌شد بازیکنان بزرگ تیم علیه او اقدام کرده‌اند.

چلسی در فصل گذشته لیگ برتر حتی یک اخراجی هم نداشت. کونته گفته که بازیکنان نیاز دارند دوباره با انضباط بازی کنند: «مطمئنا این آمار عجیب است. اوضاع عجیبی داریم. من بازیکن بوده‌ام و این اتفاقات پیش می‌آیند؛ ما در این دوره زمانی از نظر کارت قرمز خوش‌اقبال نبوده‌ایم. به نظرم باید در همه زمینه‌ها پیشرفت کنیم، از جمله جنبه‌های فیزیکی و تاکتیکی و تلاش خواهیم کرد که در آینده، توجه بیشتری به این مسائل داشته باشیم.»

کونته همچنین گفته که مایکل اولیور، داور مسابقه باید لحظاتی پیش از خطای لوییز، بازی را متوقف می‌کرد، چرا که الکسیس سانچز مرتکب خطا شده بود: «حرکت او قطعا خطا بود.»

captcha
تازه ها
بیشتر