ورزش جهان / شناسه خبر: 76049 / تاریخ انتشار : 1396/6/27 17:25
|

ونگر: عملکرد آرسنال مهم بود، نه نتیجه / پاسخ خوبی به انتقادات دادیم

آرسنال بعد از شکست سنگین در آنفیلد در زمین چلسی نمایش خوبی داشت و توانست به تساوی برسد، هرچند می توانست برنده این بازی هم باشد.

ایران ورزشی آنلاین / آرسن ونگر گفته که هیچ‌کس نباید از تساوی بدون گل آرسنال در خانه چلسی شگفت‌زده شود. این بهترین عملکرد اخیر آرسنال خارج از ورزشگاه امارات، پس از پیروزی در فینال جام حذفی برابر چلسی بود.

ونگر گفت: «مردم فراموش می‌کنند که دو ماه پیش، چلسی را در فینال جام حذفی بردیم و البته مردم نیستند که به ما جام می‌دهند.» تیم ونگر در بازی خارج از خانه قبلی خود برابر لیورپول با نتیجه چهار بر صفر شکست خورده و با انتقادات فراوانی روبه‌رو شده بود.

او می‌گوید: «در کل بر این باورم که ما عملکرد خوب خود را بارها نشان داده‌ایم. درست است، زمانی که نمایش‌هایی مانند بازی با لیورپول داریم، باید انتقادات را بپذیریم و تنها راه پاسخ به آنها در میدان است و این کاری است که امروز انجام دادیم. ما در زمینه‌هایی که از ما انتقاد می‌شد پاسخی عالی دادیم و دوست دارم که تیم چنین پاسخ‌هایی را از خود نشان دهد.»

مسعود اوزیل به اندازه‌ای آماده نبود که در ترکیب ثابت قرار بگیرد و آلکسیس سانچز هم نیمکت‌نشین بود. بسیاری تصور می‌کردند که آرسنال برای ششمین بار پیاپی در استمفوردبریج شکست بخورد و مانند دیدار برابر لیورپول دچار فروپاشی شود. با این حال آرسنال برای چلسی دردسرساز شد. آنها از نظر موقعیت گل در شرایطی تقریبا برابر با چلسی قرار داشتند و فرصت‌های بهتری هم به دست آوردند. آنها همچنین در دفاع بسیار منسجم و منضبط بودند و اولین تیمی شدند که در یک بازی رسمی، نگذاشتند چلسی با هدایت آنتونیو کونته در خانه گل بزند.

اگر ضربه آرون رمزی به تیر دروازه برخورد نمی‌کرد یا گل شکودران موستافی پذیرفته می‌شد (که به‌درستی آفساید اعلام شد)، آرسنال می‌توانست اولین برد خارج از خانه این فصل در لیگ را کسب کند.

توپچی‌ها در این فصل لیگ هنوز در خانه حریفان گلی نزده‌اند. ونگر با این حال می‌گوید که عملکرد تیم مهم‌تر از امتیازی بود که آنها گرفتند: «برای ما فراتر از نتیجه، این حیاتی بود که عملکردی منسجم داشته باشیم. زمانی که بازیکن فوتبال هستید، فوتبال تنها چیزی است که برایتان مهم است. شما باید به فکر بازی بعدی باشید و اینکه چه واکنشی به آن نشان می‌دهید. این کاری بود که ما امروز انجام دادیم.»

ونگر البته از مصدومیت دنی ولبک ناراحت بود. او مجبور شد مهاجم تیمش را در نیمه دوم تعویض کند: «ولبک دچار مشکل از ناحیه کشاله ران شده است. نمی‌دانم مصدومیتش چقدر جدی است اما به نظر می‌رسد که مشکل زیادی دارد و مصدومیت آسانی پیش رو ندارد.»

captcha
تازه ها
بیشتر